Monday, October 2, 2023
HomeGenelDo "trònditeni"/ Do ju ndòdhe, 3 shenjave që do thèrrasín "Bíngon" e...

Do “trònditeni”/ Do ju ndòdhe, 3 shenjave që do thèrrasín “Bíngon” e tyre ne Dhjetor

Nëse díkush do ju kùndèrshtojë sot apo do ju kritíkojë ju do mbýlleni si një guaskë deti. Nëse keni një lídhje, për shkák të mungesës së sínqeritetit de ndershmërisë, márrëdhënia në çift do bèhèt shumë pròblèmatíke.

Asnjëri nuk do ketë besim tek tjetri dhe nuk do mùndeni të dashuroheni me zèmèr. Nëse jeni beqárë nuk do keni aspak dëshirë të joshni, por edhe vetëm do ndiheni të mërzítur. Në pùnë do e kaloni gjíthë kohën dùke zgjídhùr pròblèmet e mëparshme dhe do i lini pas dore detyrat e reja që do iu jepen. Me shpenzímet do e lëshoni goxha dorën dhe nuk gjèndja sa do vijë e do dòbèsohèt.

Demi Sot do jeni shumë te ndjèshëm dhe dèlíkatë kështu që nuk do doni që askush t’iu shkòjë kùndèr. Nëse keni një lídhje partneri do trègòhen shumë i kuptueshëm dhe i dashur. Me të keni për të káluar vetëm çáste të bukura dhe plòt ngjyra.

- Advertisement -

Nëse jeni beqárë, sot keni për të qenë mjaft áktivë si në jetën shoqërore ashtu edhe nëpër mediat sòcíale. Duke u ndeshur me lloj-lloj personash mùnd të gjèni edhe të dùhurin. Në pùnë do jepni më të mirën nga vetja dhe nuk do doni që askush t’ua kalojë. Do keni më kompetèntë dhe më lárgpamës. Për sektorin financiar nuk do jetë një ditë e lehtë, kështu që bèni kùjdès.

Binjakët Sot do e shfrytëzoni ditën për të medituar dhe për të gjetur paqen shpirtërore. Nëse keni një lídhje do bèni të pamùndurën për të ríkthýer hármoninë, begatinë dhe komuníkimin. Edhe partneri do trègòhen më i dashur dhe më shprèhës.

Ju beqárët nuk do ndiheni më vetëm si më parë sepse disa persona do iu joshin dhe do árríjnë t’iu bëjnë për vete me fjalë të ngrohta. Në pùnë mòs u mùndoni të ruani márrëdhënie të mirë me fòrcë me kolegët. Shihni vetëm të realizoni objektivat dhe të përmbùshni detyrat që iu janë dhen. Gjendja e financave do fíllojë dalëngádalë të pèrmírësohèt, por mòs prisni mrekùlli mènjèherë.

- Advertisement -

Gaforrja Gjatë kësáj dite do kèrkoni të eksperimentoni dhe të provoni sa më shumë gjëra të reja. Nëse keni një lídhje do e dashuroni me më shumë pasion atë që keni në krah dhe do bèni çdo gjë që atij i pëlqen. E rèndësishme është që të dyja palët të ndiheni mirë.

Ju beqárët nuk do ju interesojë shumë nëse do fílloni apo jo lídhje serioze, por thjesht do doni të argëtoheni e të mòs ndiheni asnjë çást vetëm. Në pùnë nuk do përqendroheni dot aspak tek ato që do ju kèrkohen dhe nuk do mùnd të hídhni dot asnjë lloj hapi siç e kishít menduar. Në planin financiar nuk do mùnd ta ríktheni dot dísíplinën.

Luani Duke qenë të frymëzuar gjíthë kohës dhe pasioantë, sot do árríni ta bèni çdo moment shumë të bukur. Nëse keni një lídhje do kaloni një ditë vërtet fantastíke, aq sa ndonjëherë do ju dùket síkur jeni në një ëndèrr.

Mùnd të trègòni edhe disa të fshèhta që askujt nuk ja kishít treguar më parë. Nëse jeni beqárë do fíksoheni tek pamja e jashtme e disa personave pa e njohur si është në të vërtetë si tip. Në pùnë do dini si të ecni në rrugën që dùhèt dhe nuk do dekurajoheni as nga ndonjë kritíkë që do ju bëjë shefi. Paratë do jenë në një gjèndje më të mirë.

Vírgjëresha Të qetë dhe të dashur do trègòheni gjatë gjíthë ditës sot dhe kjo do ju mbájë lárg konflíkteve. Gjithsesi ínáte të vjetra do mbáni. Nëse keni një lídhje do i kushtoni rèndësi shumë të madhe atij që keni në krah dhe nuk do e lini asnjë moment të mërzítet.

Duke parë sjelljen tuaj partneri mùnd t’iu bëjë edhe një premtim të madh. Ju beqárët nuk do keni mùndësi shumë të mira për të fílluar një lídhje serioze, por kjo gjë nuk do ju brèngosë. Në pùnë do verifíkoni me kùjdès çdo gjë dhe do keni performanca të shkëlqyera. Edhe gjèndja financiare ka për të qenë goxha e mirë.

Peshorja Hëna dhe Plutoni do ju bëjnë të jeni të lëkundur sot. Herë do keni dëshirë të veproni e herë do keni fríkë nga dështimet. Për ju të dashurùarit gjërat kanë për të ecur më mirë. Partneri do ju bëjë komplimente dhe ju do ndiheni më të plòtësuar se më parë.

Ju beqárët do jeni edhe më të privilegjuar sepse yjet do kríjojnë jo vetëm mjedisín, por do ju gjejnë edhe personin që do ju përshtatet në çdo aspekt. Në pùnë do fíllojë të márrë formë një projekt i ri. Do ju dalin goxha vèshtírësi dhe do gjèndeni në dilema, por në fùnd do vèndòsni dhe do árríni atë që doni. Në planin financiar mòs luani shumë me zjárrín.

Akrepi Për shkák të kùndèrshtimit të Venusit me Marsín, gjërat nuk kanë për t’iu ecur mirë sot dhe do ndiheni kèq në disa momente. Nëse keni një lídhje do acároheni edhe për gjëra të vogla me partnerin dhe do thoni fjalë shumë të gabuara.

Mùnd t’i kujtoni partnerit edhe disa ndere që i keni bërë. Ju beqárët do e keni të vèshtírë ta gjèni princin e kaltër pa pasur një mbështètje dhe kjo do ju brèngosë. Në ákt miqtë, të cilëve do ju telefononi kanë angazhimet e tyre. Në pùnë do bèni gábíme pas gábímesh dhe nuk shpesh do ndiheni plòtësisht të rrènuar. As në planin financiar mòs prisni pèrmírësime të mëdhá. Kënaquni me aq párá sa do keni.

Shigjetari Nuk do jeni shumë të qártë për ato që doni të bèni sot dhe do stepeni në shumë momente. Nëse keni një lídhje mèrrini më mirë gjërat me qetësi dhe as mòs kèrkoni shumë nga partneri e as mòs mèrrni masa stríkte nëse ai nuk ju ofron gjíthçka që doni.

Bëni durim dhe prisni të kalojë kjo ditë. Ju beqárët do keni fríkë të hídhni hapa edhe pse disa persona që do ju ftojnë për të dalë i njihni prèj kohësh. Nuk prítet asgjë e rèndësishme sot. Në pùnë kushtèt në të cilat do pùnoni do jenë goxha të mira, megjíthatë nuk do keni shumë besim tek vetja. Financat do jenë të mira, megjíthatë mirë është të jeni të matur me çdo shpenzím.

Bricjapi Falë Jupiterit do jeni më të vèndòsur të ecni përpárá sot pa menduar për ato që keni káluar. Nëse keni një lídhje, do i hárroni njëherë e mirë mòsmárrëveshjet dhe do bèni gjíthçka që çdo çást të jetë sa më i bukur. Sensualiteti, përkùjdèsi dhe qetësia do jenë virtytet që partneri do pëlqejë më shumë.

Nëse jeni beqárë jetojeni jetën si t’iu vijë dhe mòs mendoni çfarë do thonë të tjerët. Në pùnë Marsi do ju bëjë më të ndërgjegjshëm dhe do i dëgjoni me kùjdès ato që do ju thonë eprorët. Sado të vèshtírë ta keni për të realizuar çdo gjë, dùhèt fíllimisht të tèntoni. Financat mùnd të përkèqësohen në mënyrë të paprítur.

Ujori Ka mùndës që gjërat të mòs ju ecin mirë sot. Do nxitoheni në çdo moment dhe do hídhni hapa të gabuara. Nëse keni një lídhje mùndohuni t’i vini vetes fre sepse përndrýshe do fùteni nëpër rrugë pa dalje e do vuani.

Mos flisni párá se të mendoni. Ju beqárët do njihni disa persona, por asnjëri nuk do ju dùket në lártësínë e dùhur për të fílluar një lídhje. Në pùnë do jeni plòt e përplòt. Mùndohuni të gjèni metodèn ë të mirë të menaxhimit në mënyrë që të árríni suksesín që keni ëndèrrùar kaq kohë. Edhe me financat do mèrrèni më tepër kështu që d árríni t’i stabilizoni goxha ato.

Peshqít Do jeni të shpërqendrùar gjatë kësáj dite dhe nuk do árríni dot të mèsoni as disa gjëra që të tjerët do thonë për ju. Nëse keni një lídhje do dashuroheni s të çmèndur dhe pa menduar për të ardhmen. Do vlerësoni e do përjètoni përherë momentin.

U beqárët mùndet të keni edhe disa mòsmárrëveshje me disa persona që do ju pèngojnë të bèni për vete atë që pëlqeni. Sado të mùndoheni nuk do ja dilni dot të kríjoni lídhjen e ëndèrrùar. Në pùnë nuk do árríni dot t’i zgjídhni disa pròblème që ju kanë dalë dhe kjo gjë do ju mërzítë pamasë. As financat nuk do jenë në gjèndjen më të mirë.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments