Tuesday, October 3, 2023
HomeGenelMèri per ju sapo i gjeti të gjitha, Nuk ju shkon mèndja...

Mèri per ju sapo i gjeti të gjitha, Nuk ju shkon mèndja kurre çfare ju prèt të shtunen

Plutoni per shenjen e Dash.it do ju detyrojë të ndrýshoni disa zakone gjatë kësáj ditë në thuajse të gjítha fùshat. Do bèheni edhe më ambiciozè nga më parë. Nëse jeni në një lídhje dùhèt sa më parë të hiqni dorë nga kokëfòrtësia sepse përndrýshe keni për të pasur pròblème serioze.

Vetëm kështu mùnd të kaloni një mbrëmje të këndshme. Ju beqárët do joshni edhe pa dashur vetë, por nuk do jeni gati të fílloni një márrëdhënia. Në pùnë, personaliteti i fòrtë do ju ndíhmojë të zgjídhni disa pròblème të hershme. Me më shumë reflektim dhe reagim të kùjdèsshëm keni për të árrítur majat. Edhe financat do jenë më të mira.

Demi Sot do keni ë shumë shpresa për të ardhmen dhe do e shihni gjíthçka me optimizèm. Nga ana tjetër do jeni mjaft të ndjèshëm dhe të dashur. Nëse keni një lídhje mùndohuni të ruani njëfarë pavárësie sepse do ndiheni edhe më mirë. Debatet shmángini sa më shumë që të mùndeni, por nga ana tjetër nëse fíllojnë mùndohuni t’i zgjídhni me qetësi e jo me nxitim.

- Advertisement -

Nëse jeni beqárë ka mùndësi që të vèndòsni të qëndroni të tillë edhe sot. Në pùnë vetëm dùke ndjèkur strategjí stríkte e dùke bërë kùjdès mùnd të árríni ta mbáni situatën nën kòntròll. Edhe financat do kèrkojnë maturi, pavárësisht se situata do jetë më e konsoliduar.

Binjakët Mërkùri do ju bëjë të mòs reflektoni gjatë kësáj dite dhe nuk do árríni t’i kuptoni gábímet qe do bèni. Kokëfòrtësia shpesh ju ka çuar në rrugë të gabuar. Ju të dashurùarit do kèrkoni ta kòntròlloni atë që keni në krah dhe nuk do árríni dot të keni një márrëdhënie të qetë.

Ga.bimet do jenë të vazhdueshme. Ju beqárët nga ana tjetër do keni disa komplekse që do ju pèngojnë të afroheni me ata që ju pëlqejnë. Në pùnë gjërat nuk do ju ecin sipas planeve. As me kolegët nuk do árríni dot të mèrrèni vesh dhe të gjíthë do ju bráktisín. Shpenzímet do i krýeni pa menduar aspak kështu që ato do dòbèsohen.

- Advertisement -

Gaforrja Sot do i kushtoni rèndësi të madhe jetës tuaj sòcíale dhe aspak profesionale. Nëse keni një lídhje Dritare.net páráshíkon një ditë të këndshme, por pa ndonjë pasion të jashtëzakonshëm. Të páktën nuk do keni debáte dhe pròblème serioze.

Ju beqárët dùhèt të mèrrni kurajën dhe t’i shprèhni ndjenjat párá se díkush tjetër t’ua kalojë. Mos e lini t’iu íkë nga duart personi që pëlqeni. Në pùnë do keni zhvillime shumë të rèndësishme dhe kjo do jetë një arsye për të pranuar edhe një propozím që iu është bërë më parë. Në planin financiar dùhèt të mùndoheni thjesht të mbáni ekuilibrin, jo të keni pèrmírësime.

Luani Rigorozíteti, përgjegjshmëria dhe përqendrimi do jenë fjalët kýçe të kësáj dite. Nëse jeni në një lídhje nuk do mungojnë për asnjë moment e lumtura e madje edhe surprizat. Në jetën íntíme do privilegjoni më shumë qetësínë sesa intensitetin fizík. Ju beqárëve do ju dùhèt pak shtysë nga të tjerët për të guxuar e për të shprèhur ndjenjat. Në pùnë do jeni shumë të përgjegjshëm e të guximshëm kështu që do árríni çdo objektiv që do i vini vetes. Buxhèti me shumë gjatë do pèrmírësohèt jashtëzakonisht pas përfitimit të një trashëgimie.

Vir gjëresh Ideja për të ndrýshuar drejtim sot do bèhèt edhe më ë fòrtë. Marsi do ju bëjë të reflektoni më gjatë párá se të hídhni hapa. Nëse jeni në një lídhje mbýllja në vetvete për disa momente për te reflektuar për hapat që do hídhni do ju bëjë shumë mirë.

Në fùnd të ditës príten surprizat më të mëdhá. Për ju beqárët dita nuk ka për të qenë ekzáktësisht si e keni dëshirùar, por gjíthsesi nuk do jetë aspak e kèqe. Nëse jeni në kèrkim të një pùne prèj kohësh sot më në fùnd do árríni ta gjèni atë. Nëse e keni një të tillë zhvillimet kanë për të qenë pozítive. Shpenzíme mùnd të krýeni, por vetëm me llògari.

Peshorja Sot do jeni shumë romantíkë, joshës dhe do bèni të pamùndurën që çdo çást të jetë sa më i veçántë. Nëse keni tashmë një lídhje do bèni gjíthçka që të mòs e ndërlíkoni jetën, por ta bèni atë edhe më të bukur. Pasditja dhe mbrëmja do jene më të këndshme.

Ju beqárët do jeni paksa ëndèrrimtarë dhe të paqëndrueshëm në mendime, por për fatin e mirë yjet do i keni në krah. Në pùnë keni për të qenë kreative dhe shumë të vèndòsur për të árrítur ato që doni. Askush nuk d ua pèngojë vrùllin. Në planin financiar vèshtírë ta kaloni ditën pa pròblème sepse nuk do e përmbáni dot veten për të shpenzuar.

Akrepi Sot nuk dùhèt t’ia lini gjërat momentin, por dùhèt të organizoheni dhe të bèni çdo gjë me plan. Nëse jeni në një lídhje do vijë qetësia pas një periudhe stuhie. Në disa momente do ju dùket vërtet síkur keni rilindur. Dashurinë njëri-tjetrit do ja shprèhni pa dorashka.

Nëse jeni beqárë dùhèt të mendoni se çfarë doni me të vërtetë të bèni e me pas të veproni. Saturni dhe Hëna do bèhen báshkë për t’i ndíhmuar në planin financiar dhe do i kaloni të gjítha vèshtírësitë. Në planin financiar do keni pèrmírësime të paprítura dhe të pamenduara ndonjëherë më parë.

Shigjetari Sot do i shprèhni akòma më shumë ndjenjat dhe do mùndoheni t’i bèni ata që keni pranë të ndihen më mirë. Ju të dashurùarit nuk do ndáleni së bëri surpriza për partnerin dhe ai do ju dashuroje me më shumë pasion.

Çdo çást pranë tij do jetë si në një ëndèrr të bukur. Në mbrëmje mùnd t’iu ndòdhë edhe diçka që as e kishít imágjínuar të ndòdhte kaq shpèjt. Zemra do rráhë si asnjëherë më parë. Ju beqárët nuk do e keni prioritet ndrýshimin e statusit, por çdo gjë do ju ndòdhë si me mágjí. Në pùnë ndrýshime do ketë, por të gjítha do jenë në favorin tuaj. Financat do kalojnë një periudhe goxha të vèshtírë.

Bricjapi Sot do jeni shumë práktíkë dhe do e kaloni me lehtësi çdo lloj pròblèmi që mùnd t;iu dalë përpárá. Nëse jeni në një lídhje çdo situata do shkòjë në favorin tuaj dhe do mèrrni atë që dëshíròni. Do kaloni edhe më shumë momente íntíme së báshkù me partnerin.

Nëse jeni ende beqárë do keni fríkë të hídhni hapa sepse do ju dùket síkur dashùria është një thíkè me dy presa. Në pùnë do keni ide shumë të mira dhe pa u lòdhùr shumë do árríni atje ku keni dëshirùar. Do ta kaloni me sukses edhe një sfídë në kompani. Financat rrezíkohen goxha nga shpenzímet e pamenduara.

Ujori Hëna do jetë në të njëjtën linjë me Saturnin sot dhe do ju bëjë edhe më të mençur dhe më të matur. Nëse jeni në një lídhje gjërat do fíllojnë të bèhen edhe më serioze e do fílloni të mendoni për fejesa, martesa, báshkëjetesa ose fèmíjë. Çdo moment do jetë i bukur.

Ju beqárët do lárgoheni nga disa persona që keni pëlqyer díkur dhe do fílloni të kèrkoni një njeri me vlera dhe të sínqertë. Po bëtë shumë pèrpjèkje mùndet edhe të keni rezùltatet e párá. Në pùnë do gjèni zgjídhje për të gjítha pròblèmet dhe do ndiheni edhe më krènarë për veten. Shpenzímet do i krýeni me më shumë vrùll dhe kjo do ju rrezíkojë.

Peshqít Venusi do ju ndíhmojë ta shíkoni jetën me optimizèm sot. Do jeni në humor dhe do e keni më të lehtë komuníkimin me të tjerët. Nëse jeni në një lídhje do trègòheni shumë të vëmendshëm dhe të përkùjdèsur me partnerin. Marrëdhënia juaj do jetë e shkëlqyer dhe do ju mbùshë me optimizèm.

Ju beqárët do e adhùroni lirinë dhe pavárësínë që keni prandáj nuk do bèni asgjë hap për ta ndrýshuar. Në pùnë sjellja e disa báshkëpùnëtorëve do ju acárojë, por dùhèt të duroni. Vetëm ashtu keni për të árrítur atë që doni. Financat do jenë shumë më të mira se më parë.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments