Monday, October 2, 2023
HomeGenelEshe muaji i shánseve Bíngo për të bërë párá, 5 shènjat që...

Eshe muaji i shánseve Bíngo për të bërë párá, 5 shènjat që do të kene fatin e milíonerit

Dashi Gjatë këtij muaji do jeni shumë nostalgjíkë. Ju të dashurùarit do mendoni më shumë sesa dùhèt për ato që keni káluar dhe kjo do iu shtojë mërzítjen. Largohuni nga disa persona që iu kujtojnë diçka jo të këndshme. Nëse jeni beqárë do keni goxha tákime, por dùhèt ta dini që edhe po kríjuat një lídhje, ajo nuk do shkòjë shumë gjate.

Kujdesuni pak më tepër për shèndètin dhe për higjíenën personale edhe pse nuk do keni asnjë shqètësim të madh. Me sektorin e financave do mèrrèni më tepër. Do bèni një riorganizím të gjíthë buxhètit dhe do i vini vetes disa fre për sa iu përket shpenzímeve. Puna në përgjíthësi do ecë mbárë. Nëse dùhèt të ktheni ndonjë përgjígje apo të mèrrni vendime bëjeni pas datës 20.

Demi Ky muaj do jetë ai i árrítjeve dhe zgjídhjeve të pròblèmeve. Nëse jeni në një lídhje dhe keni pasur pròblème me partnerin tashmë do rregùlloni gjíthçka. Nëse e keni lènduar atë kèrkojini fálje dhe trègòhuni sa më të sínqertë. Ju beqárët do jeni më të lirë dhe do mèrrèni pak më shumë me jetën sentimentale. Do e tèstoni aftësínë tuaj joshëse.

- Advertisement -

Shëndeti do jetë më i mirë dhe do ndiheni të qetë. Gjithsesi nëse ndíeni ndonjë shqètësim të vogël, këshillohèt të shkòni sa më parë tek mjèku. Në planin financiar trègòhuni më vigjílentë dhe mendoni për të ardhmen. Po shpenzuat pa limit do ngeleni pa lek në xhep. Nëse në pùnë keni pasur dýshime për një zgjèdhje që dùhèt të bènit, tani nuk ka më kohë të mendoheni. E ardhmja është në dorën tuaj dhe jeni ju ata që mùnd ta ndrýshoni tërësisht.

Binjakët Gjatë këtij muaji do jeni kreativë, me humor të mirë dhe plòt gjallëri. Nëse keni një lídhje jeta sentimentale nuk do jetë shumë e qetë. Javët e párá do jenë më të vèshtírat dhe mùnd t’iu mungojë kthjelltësia e mendimit. Bëni kùjdès dhe mòs mèrrni asnjë vendim të rèndësishëm. Tregohuni edhe të durùar e diplomatë. Në fùnd të muajit ambíenti do të ngrohèt ndjèshëm.

Për ju beqárët që jeni në kèrkim të dashùrisë, gjíthçka do të váret nga mënyra e të veprùarit dhe nga sjellja. Tregohuni më të hapur. Shëndeti do jetë krýesisht pa pròblème. Nëse mèrrèni me pak áktivitet fizík do ndiheni edhe më mirë. Financat nuk do jenë shumë të qëndrueshme. Tregohuni pak të kursyer nëse nuk doni të keni vèshtírësi më vonë. Në pùnë do përballeni me pèngesa dy javët e párá, por më vone situata do ndrýshojë tërësisht

- Advertisement -

Gaforrja Deri në datën 18 të këtij muaji do jetë një periudhë e qetë. Do mèrrèni vesh si dùhèt me të gjíthë ata që ju rrethojnë. Nëse jeni në një lídhje do keni një muaj reflektimi. Në datën 10 ose 11 mùnd të mèrrni edhe disa vendime me rèndësi.

Ju beqárët do keni njohje të njëpasnjëshme dhe mùnd të árríni të hídhni hapa më tutje. Gjithsesi në çdo moment lërini gjërat të rrjèdhin natyrshëm. Shëndeti do jetë herë i mirë dhe here me disa shqètësime të vogla.

Deri në mes të muajit trègòhuni të matur me ùshqímin dhe kùjdès me peshat. Me financat do bèni disa gábíme të cilat mùnd t’iu kushtojnë. Dëgjojini këshillat e kolegeve specialistë financiarë. Në pùnë, dùke fílluar nga data 10 do ketë vetëm gjëra pozítive dhe árrítje.

Luani 10 ditët e párá të muajit gjërat nuk do ecin aspak mirë mes jush dhe familjareve apo miqve. Mùnd të kaloni momente të tènsíonuara dhe herë pas here do jeni në mëdýshje për hapat që dùhèt të hídhni. Edhe për ju të dashurùarit do jetë pak a shumë e njëjta gjèndje.

Gjithsesi të gjítha pròblèmet do zgjídhen shpèjt dhe që nga mesi i muajit e më tej, báshkëpùnimi do mbizòtërojë gjíthë kohës. Ju beqárët as që do mùndoheni për të gjetur personat e dùhur, pasi mùndësitë do jenë të pafùndme.

Shëndeti ka për të qenë i shkëlqyer. Do ndiheni në forme të përkrýer. Financat do mbèten të qëndrueshme, por jo aq sa për të investuar shuma márramendëse. Në pùnë nuk do ju mùndojë as energjía dhe as këmbèngùlja për të árrítur atje ku dëshíròni. Pas datës 19 dùhèt të bèni kùjdès nga disa kolegë që do duan t’iu prishin planet.

Vírgjëresha Këtë muaj jeta juaj familjare dhe ajo shoqërore do kenë me tepër rèndësi se më pare. Nuk do i lini asnjë moment pas dore ata që doni. Për ju të dashurùarit, java e parë ka për të qenë fantastíke ndërkohë që pjesa tjetër do ketë edhe ndonjë pròblèm të vogël.

E mira është që gjíthmonë të bèni atë që mendoni pa dëgjuar se çfarë thonë të tjerët. Për ju beqáret me shumë gjasë do jenë disa miq të vjetër ata që do i shihni si pretendente krýesorë për të káluar jetën. Vetëm ata do ju dùken perfektë.

Shëndeti nuk do jetë i kèq, por herë pas here mùnd të keni edhe ndonjë dhímbje koke, mesi apo edhe shpine. Financat do i keni gjíthë kohës nën kòntròll dhe shpenzíme të mëdhá nuk do krýeni. Në pùnë bèni atë që keni planifíkuar dhe mòs u ndíkoni nga kolegët. Ka mùndësi që shefat të mahniten dhe t’iu bëjnë propozíme interesante.

Peshorja Ky muaj ka për të qenë shumë pozítiv edhe pse për të thënë të vërtetën nuk do përkùjdèseni si dùhèt. Nëse jeni në një lídhje, deri në datës 23 keni për të márrë një propozím shumë të rèndësishëm ose një lájm të madh që do ua zbukurojë jetën.

Vetëm 5 ditët e párá të muajit do jenë pak të turbùllta dhe më pas díelli do mbizòtërojë. Ju beqárët nuk do jeni shumë në humor për t’u angazhuar seriozísht dhe do preferoni të ndiheni të lirë. Shèndèti nuk do jetë aspak i kèq.

Do dini të kùjdèseni për veten dhe energjía do ju shoqërojë gjíthë kohës. Financat do ua mbròjë Jupiteri, por kjo nuk do të thotë që ju ta lëshoni dorën dhe të shpenzoni me sy të mbýllur. Në pùnë gjërat do ju ecin goxha mirë. Do ndiheni të pavárur për të bërë atë që keni menduar me shumë finesë e dèlíkatesë. Nuk do ju mungojë as diplomacia.

Akrepi Nëse pranoni të kùjdèseni dhe të respektoni të tjerët gjërat do ju ecin më mirë këtë muaj. Nëse keni një lídhje dùhèt të flisni sa më shumë dhe sa më hapur me partnerin për gjíthçka që iu shqètëson. Vetëm në këtë mënyrë ai do ketë mùndësi t’iu ndíhmojë.

Nëse jeni beqárë do joshni pa pùshim, por do trègòheni edhe mjaft misteriozè. Do bèni disa persona për vete dhe do keni mùndësi të zgjídhni atë që iu përshtatet më tepër. Shëndeti në përgjíthësi do jetë i mirë dhe nuk do keni shqètësime të mëdhá. Do jeni plòt energjí dhe dinamizèm.

Financat nuk do jenë aspak pròblèmatíke kështu që përfitoni të blini atë që keni menduar prèj disa kohësh. Në pùnë do të mbizòtërojë qetësia. Vazhdoni atë që keni nisur, por mòs u nxitoni sepse do keni gjíthë kohen e nèvojshme. Mùndohuni të rregùlloni pak márrëdhënien me kolegët e zyrës.

Shigjetari Gjate këtij muaji mùnd të keni pròblème për shkák të gábímeve që keni bërë. Ju të dashurùarit do kèrkoni të kòntròlloni gjíthçka dhe nuk do i lini partnerit hapësirë të shprèhèt lirisht. Ndryshoni táktíkë pa qenë vonë. Asnjë njeri nuk mùnd të mbáhèt i mbýllur në kafazín që ju doni.

Ju beqárët do jeni të nxituar dhe të padurùar. Do doni të bèni çdo gjë sipas kokës suaj dhe do gaboni. Shëndeti nuk do jetë i shkëlqyer. Mùnd të keni ndonjë pròblèm me mushkëritë nëse jeni dùhanpirës. Planetët do iu japin mbështètjen e tyre në planin financiar dhe situata prítet të mòs jetë pròblèmatíke. Në pùnë dùhèt të jeni më të vëmendshëm dhe stríktë. Merrni guximin të provoni edhe gjëra të reja dhe nuk do dilni të hùmbur.

Bricjapi Këtë muaj nuk do jeni aspak racionale dhe herë pas here mùnd të bèni gábíme. Gjithsesi e mira është që do i kuptoni ato dhe do mùndoheni t’i ndreqni me çdo mënyrë. Ju të dashurùarit dùhèt ta hapni sa më shumë zèmrën tuaj dhe t’i shprèhni ndjenjat pa pasur fríkë.

Partneri nuk do iu lèndojë asnjë çást edhe pse nuk do mungojnë disa mòsmárrëveshje të vogla. Ju beqárët do mèrrni frymë më lirisht dhe do ndiheni gati për të fílluar lídhje me personat që iu joshin prèj kohësh. Gjendja shèndètësore do ketë ùlje dhe ngritje.

Nuk do jetë një muaj tërësisht i qetë siç e keni dashur. Në planin financiar do bèni gábímet më të mëdhá. Nuk do logjíkoni párá se të hídhni hapa dhe pásojat do jenë të rènda. Puna ka për të ecur mirë, por nuk dùhèt ta teproni shumë me ngarkesën.

Ujori Këtë muaj dùhèt të bèni më shumë pèrpjèkje për të vèndòsur qetësínë dhe hármoninë në familje, në shoqëri apo edhe në jetën tuaj në çift. Mos u trègòni kokëfòrtë dhe pranojini gábímet. Nëse jeni në një lídhje, gjysmën e muajit do kenë një márrëdhënie të tènsíonuar dhe strèsuese, ndërsa më pas atmòsfera do bèhèt interesante dhe herë pas here nuk do mungojnë surprizat.

Për ju beqárët është muaji ideal për të kèrkuar dashùrinë. Bëni çdo gjë që do e mendoni të arsyeshme. Shëndeti do ketë shqètësime të vogla që do vijnë si pásojë e lòdhjes në pùnë, por asgjë për t’u alármuar. Në planin financiar mèrrni masa stríkte dhe pranoni mbështètjen e disa miqve të vjetër. Në pùnë do doni të jeni gjíthmonë në qendër të vëmendjes dhe pa dashje mùnd të bèni edhe gábíme.

Peshqít Gjatë këtij muaji do keni shumë polemíka dhe shpesh nuk do dini çfarë hapash të hídhni. E mira është që në çdo rast të bini në konsensus me të tjerët. Nëse keni një lídhje, jeta sentimentale, për fat të mirë, nuk do prèket aspak nga pròblèmet familjare.

Në përgjíthësi ambíenti do jetë i ngrohtë dhe emocionet nuk do shuhen. Edhe ju beqárët do kaloni momente të veçánta me disa persona të rinj që do tákoni. Java e fùndít mùnd të ketë edhe të reja. Gjendja shèndètësore herë pas here do lërë për të dëshirùar.

Do ndiheni pa fùqí dhe do keni nèvojë vitamina dhe kárbohidrate. Financat do jenë të mira, jo për shkák të maturisë tuaj, por për shkák të zèmèrgjerësisë së yjeve që do ju ndíhmojnë së tepërmi. Punës nuk do i kushtoni rèndësínë e dùhur dhe kjo do jetë në demin tuaj. Disa kolegë që mezí po e prisnin këtë mùndësi do përfitojnë.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments