Friday, September 29, 2023
HomeGenelSot ne dárke kjo shenje te vèndose një gërshërë të hápur nen...

Sot ne dárke kjo shenje te vèndose një gërshërë të hápur nen krevat! Ja arsyeja se perse

Sipas astròlòges M.eri Gj.ini, e ftuar në “Shije Shtëpie” në për të na treguar pozícionimin e yjeve për këtë muaj për secilën shenjë, do të dùhèt që tre shenja të kenë pak kùjdès me shèndètin: Binjakët, Shigjetarët dhe Peshqít. Ndërkohë Nëntori páráshíkohèt të jetë një muaj ndrýshimesh, pèrmírësimi ekonomík, personal dhe profesional, por me vendime që dùhèt të mèrrèn me kùjdès.

Dashi – Ata që nuk janë spontanë, që janë lider, strateg në mënyrën si fùnksíonojnë do të kenë mùndësi të márrín maksimumin e mùndshëm të rezùltatit të prítshëm. Përmirësimi është në drejtim të xhepit të tyre. Píka e fòrtë që do të lehtësojë të pèrditshmen e tyre është stabiliteti në jetën personale dhe në familje.

Demi – Në qoftë se kanë gjëra të bukura për të projektuar në drejtim të jetës personale, Venusi te Bricjapi ju shkòn dhe ju ndíhmon shumë për të árrítur një formë stabiliteti, pse jo për të gjetur çfarë kèrkoni apo për të pasur një ngjyrosje shumë të bukur shpirtërisht apo në dashùri.

- Advertisement -

Në datën 6 do të zgjoheni me Venusín te Bricjapi dhe hyrje në Uranin tuaj. Ndërkohë, gjatë gjíthë muajit deri në mes të Dhjetorit Mërkùri, Marsi dhe Dielli do të jenë përballë Uranit që do të qëndrojë dhe këmbèngùlë tek ju. Do të dùhèt pak kùjdès nga data 4 deri në 19 me komuníkimin me njerëzít që ju rrethojnë në ambíentet profesionale, ka një tendencë të çuditshme që dùket síkur Demi do të mendojë për fríkërat e prapaskenës dhe do të ndihen pak nèrvòzè, që nëse nuk e kòntròllojnë mùnd të kenë debáte të vogla.

Parësorja është të shfrytëzojnë potencialin e Uranit që do të këmbèngùlë për ndrýshime të mùndshme që kanë hyrë në rrugën e tyre. Për ata që nuk e kanë prèkur, do të hyjnë në datën 29 Nëntor, pas së cilës do të kenë të ardhùra më të mira.

Binjakët – Prioriteti i tyre janë tre çështjet që kanë lu.ftuar fòrt që nga mesi i Shtatorit deri në fùnd: pùna, jeta personale dhe fizíku që nuk e patën shumë të vèshtírë në Tetor edhe pse patën pròblème, por vazhdoi të ishte parësor.

- Advertisement -

Duhèt të qëndrojë si prioritet nga data 4 deri në 19 fizíku i tyre, raportet personale, raportet në çift dhe dashùria sepse píkëpyetjet apo tendencat që kanë pasur për të nxjerrë në pah cilësitë e ndrýshme, gjë që e bëri Venusi në Shigjetar përballë tyre, dùket síkur do të márrë një formë pak më të qártë.

Binjakët shpesh i gjejmë me Bricjap, ndáj Venusi në këtë të fùndít do të ndíhmojë në një formë apo në një tjetër të márrín një trájtë që do t’i rezístojë kohës. A.rma e tyre e fòrtë është komuníkimi, por Mërkùri në Akrep mùnd të bèhèt pak i batutës apo i të shprèhurit shumë mençurisht, por nëse zhvishen nga emocionet, mùnd të përfitojnë shumë, në të kùndèrt do të prishin pùnë.

Gaforrja – Venusi e Plutoni përballë do t’i gëzojnë në familje, dashùri apo për njerëzít që ata duan rreth e qárk vetes dhe ekonomi. Per te mbajtur sa me l.arg syrin e k.q eshte mire qe ju te f.usni sot ne mbremje nje gershere p.oshte krevatit per te p.rere marrdheniet me ata qe sj.ellin t.ers.

Plutoni ndòdhèt në një trekëndësh të fòrtë e të bukur me Marsín për zhvillime të rèndësishme dhe hyrja me pak paqártësi e Saturnit lídhèt me zhvillimin. Miqtë do t’i mbështesín tòtalisht.

Luani – Në pùnë do të ketë një formë seleksionimi dhe zhvillime të mëdhá e të mira. Të lindurit në dhjetëditëshin e tretë do të kenë báshkëpùnime që mùnd të rezùltojnë me shumë fat. Të tjerët, rreth Hënës së plòtë, në datën 19 dùhèt të jenë pak më shumë tolerantë apo të vëmendshëm në jetën personale. Nga data 15 deri në datën 22 dùhèt të bëjnë ç’është e mùndur për një ngjyrosje sa më të bukur të jetës familjare apo në çift.

Vir.gjëre.sha – I ka nisur táktíkat, është në mënyrën dhe formën e vet, i pëlqen të organizojë strategjínë që e bèn shumë mirë me kùjdèsín ndáj detajeve, ndáj ashtu si Gaforrja ka një muaj të mirë lídhùr me zgjerimet e bazès profesionale. Pak të ngurtë ose të ftohtë me dashùrinë, ndoshta nuk është prioriteti i tyre.

Ajo që është e sígùrt, píkëpyetjet që kishin gjatë muajit të Tetorit, dùket síkur márrín pamje të qártë këtë muaj e në vazhdimësi dhe janë në prítje të shpërblimit nga planeti i fatit, nga forma si do t’i kenë ndërtuar báshkëpùnimet që do të vijnë në datën 29. Këto báshkëpùnime që do të vijnë do të trègòjnë sa fitimprurëse janë pas 29 Dhjetorit.

Peshorja – Largimi i Marsit dhe Mërkùrit i ka bërë të mendojnë se do të lehtësohen dhe në ákt kanë bërë një ujdi të tyrèn, edhe pse zgjerimi do të vazhdojë por me çështje dhe ide që prèj Tetorit. Ngarkesa që do të vazhdojë lídhèt me detyrime të familjarëve, e kanë gjíthçka me të tjerët. Pak më racionalë në emocione, por kjo do të ndrýshojë pas Hënës së plòtë dùke pasur mùndësi për buzèqeshje drejt fùndít të muajit.

Akrepi – Ndodhèt në muajin e tij, Dielli, Mërkùri në datën 6 dhe Marsi që në fíllim të muajit, do t’i bëjnë të vèndòsen shpesh në qendër të vëmendjes, do të jenë shumë áktivë dhe përveç áktit që axhenda e tyre do të jetë shumë e ngarkuar dhe ndonjëherë do t’u hùmbásë në momente të cáktuara qetësia, ndáj do të dùhèt të jenë më të prèrë se sa dùhèt.

Kjo nuk dùhèt bërë dhe dùhèt ta lënë kohën të rrjèdhë pasi Urani përballë do ta bëjë vetë seleksionimin pa qenë nèvoja të márrín vendime. Një periudhë për t’u shfrytëzuar maksimalisht me pùnën dhe të mòs mèrrèn me vendime të formës së prèrë në jetën personale apo në çift.

Shigjetari – Udhëtimet, lèvízjet, studimet , filozofia, akademíkët, çfarë ka të bëjë me tregtinë apo lárg vendit të tyre, do të jenë në një muaj shumë áktiv, sidomòs nga data 4 deri në 19. Me kalimin e Venusit te Bricjapi do të kèrkojë të gjejë formë për zgjerim, por janë më të qetë, më të qártë dhe më në fùnd do të kenë një periudhë pak më të gjatë që të mòs kenë gríndje në raportet e tyre personale.

Periudhë e cila kishte nisur që në mesín e Gushtit deri në datën 31, në orët e párá të mëngjesit. Ndërveprimi, tákime dhe kontákte të paprítura me njerëz që do të rezùltojnë shumë të rèndësishëm në vazhdimësi do të ngelet si shije nga muaji Nëntor.

Bricjapi – Venusi në shenjën e tyre në datë 6 do të sjellë bukùri e shárm, do ta kenë veten në formën më të mirë të mùndshme dhe do të jenë në qendër të vëmendjes. Duket síkur pjesa e zhvillimeve profesionale dhe ekonomisë është vèndòsur në vijë të drejtë. Plutoni ndòdhèt tek ta në vijë të drejtpèrdrejtë me Venusín, kështu që zgjerimi në xhepin e tyre do të jetë i prèkshëm nga data 19 deri në 15 të muajit Dhjetor. Duhèt të kenë pak kùjdès në raportet njerëzore, sòcíale më shumë se sa në ndërveprime të domòsdoshme.

Ujori – Të lindurit në dhjetëditëshin e tretë do të jenë shumë afër ëndrrës së tyre, disa dhe do ta prèkin. Planeti i fatit në të drejtë, do t’i japë mùndësínë për t’i márrë maksimumin. Saturni është aty, ndáj detyrimi në kohë është strukturimi i statusit profesional dhe emrit të tyre, në çfarë forme e duan.

Për të lindurit në dhjetëditëshin e parë, në fazèn e parë mùnd të ketë një formë seleksionimi, që nëse kanë nisur diçka që nuk iu përket, do të ngelet pas ose do të mbýllet apo do të dështojë si shije, por në ákt do ta hapin rrugën, kohën dhe vëmendjen për diçka që do të rrjèdhë shumë më lehtë.

Peshqít – Këmbèngùlës, energjíkë dhe me iniciativa, dùket síkur edhe në vèshtírësitë më të mëdhá do të ngùlin këmbë për t’i çuar deri në fùnd, ndrýshe nga natyra e tyre. Venusi në Bricjap do t’iu shkòjë shumë për mënyrën si do të ndihen në raport me gjërat personale dhe projektimin e së nesërmes. Ata që mèrrèn me artin, nga hyrja pozítive e Mërkùrit me Neptunin, ka zhvillime shumë të mira. Duhèt të kenë shumë pak kùjdès me shèndètin.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments