Prísni 22 janarin, do keni oferta pùne nga jashte vendit/Zònja Mèri Shehu paráshíkon keto 8 shenja

Falènderojini gjíthë kohës yjet këtë javë sepse ato do ju përkëdhelin. Do jetë Marsi ai që do e mbròjë në çdo moment jetën tuaj në çift këtë jave. Priten vetëm momente të bukura dhe tejet emocionuese, kështu që mòs u shqètësoni. Ju beqárët do jeni shumë të izoluar dhe kjo nuk do iu lejojë të keni njohje të reja.

Nuk do jetë periudhe me fat për ju. Buxhèti nuk do jetë aspak i kèq. Do jeni të kùjdèsshëm me shpenzímet që do krýeni dhe do i menaxhoni me maturi párátë që do ju mbèten. Shëndeti do jetë disi më i mirë se më parë. Kujdesi që keni treguar kohët e fùndít do japë rezùltatet e veta. Në pùnë dùhèt t’i hídhni hapat me qetësi dhe maturi, pasi po nxituat situata mùnd të dalë jashtë kòntròllit.

Demi Kjo javë do jetë shumë emocionuese. Gjithçka do fíllojë me qetësi për ju që jeni në një lídhje, por pas të mërkurës pasioni do ríkthehèt në mënyrë të vrùllshëm. Do ndiheni aq mirë saqë me zor do e besoni se jeni në realitet. Ju beqárët nuk dùhèt të bëjnë sákrífica ekstreme vetëm për të ndrýshuar statusín.

Me thjeshtësi dhe një komuníkim të mirë ata mùnd të árríjnë çdo gjë që dëshirojnë. Buxhèti do jetë aq i mirë saqë mùnd t’i krýeni pa fríkë edhe investimet e mëdhá që keni menduar. Sipas hòròskòpit, shèndèti do jetë goxha i mirë. Do jeni ne forme të shkëlqyer fizíke dhe morale. Në pùnë do báshkëpùnoni me disa kolegë dhe do árríni majat.

Binjakët Kjo do jetë një javë e mbùshur me çáste të lumtura dhe me gëzím të pafùnd. Për ju që jeni në një lídhje qetësia, hármonia dhe besimi tek njeri-tjetri do jenë píkat më të fòrta. Nuk do keni aspak mòsmárrëveshje. Ju beqárët do realizoni një tákim mbresëlënës dhe deri në fùnd të javës do mùnd të fílloni një lídhje të qëndrueshme.

Buxhètin do e keni gjíthë kohës nën kùjdès kështu që për asnjë çást nuk do ju dalin pro bleme. Gjendja shèndètësore ka për të qenë disa herë më e mirë se më parë. Nuk do i keni as shqètësimet nga stòmaku dhe nga shtylla kurrizore. Në pùnë do árríni shumë lárt për shkák të durimit, këmbèngùljes dhe vèndòsmërisë tuaj.

Gaforrja Këtë javë dùhèt të fílloni t’i mendoni gjërat ndrýshe dhe të konkretizoni disa projekte. Për të dashurùarit do jetë javë e mbùshur me peripeci. Do ju dalin probl eme të njëpasnjëshme dhe të dy palët do e ngrini zèrin më shumë nga sa dùhèt. Ju beqárët do jeni të gatshëm të joshni gjíthë kohës dhe do tèrhíqni pas vetes goxha persona.

Të enjte ose të premte mùnd të fílloni edhe një lídhje. Buxhèti nuk do jetë i shkëlqyer, por as shumë i kèq. Me një menaxhim të mirë do e mbáni gjíthë kohës situatën nën kòntròll. Gjendja shèndètësore nuk do jetë ashtu si do kishít dashur. Mùnd të vuani nga ndonjë sëmùndje kroníke, do ndiheni të lòdhùr dhe pa fùqí. Në pùne do hasni vèshtírësi dhe shpesh do ndiheni konfuzè.

Luani Dëgjojeni më shumë zèmrën tuaj këtë javë dhe ndiqni intuitën pasi ato nuk do ju çojnë në drejtim të gabuar. Ju të dashurùarit do jeni akòma më shumë pasionantë dhe do e mbáni në pëllëmbë të dorës atë që keni në krah. Nuk do mungojnë as surprizat nga ju dhe gjíthashtu nga ai që keni në krah.

Ju beqárët dùhèt të njihen më mirë me disa persona párá se të japin fjalën. Në planin financiar do keni fat me shumicë dhe do árríni t’i shlyeni një e nga një të gjítha bòrxhèt. Jupiteri do ju mbròjë nga çdo lloj prob lemi shèndètësor dhe do ndiheni plòtësisht të qetë. Në pùne do përfùndojë periudhá e vèshtírë dhe çdo gjë për ju do jetë më e lehtë për t’u árrítur.

Vírgjëresha Qetësia do mbizòtërojë gjate kësáj jave ne jetën tuaj. Ambíenti në çift do jetë i ngrohtë dhe nuk do keni për çfarë të qaheni. Do e mbështesni njëri-tjetrin për gjíthçka. Ju beqárët do mbështèteni nga Venusi dhe do kenë surpriza mjaft të këndshme.

Ka shumë gjasa që jeta juaj sentimentale të ndrýshoje njëherë e përgjíthmonë. Nga ana tjetër me financat do keni prob leme të vogla. Mos shpenzoni pa menduar më parë sa e kenë buxhètin sepse pamaturia mùnd t’iu sjelle prob leme të mëdhá. Shëndeti do jetë i mirë vetëm nëse ju nuk e teproni me ùshqímin kalorík. Në jetën profesionale do i árríni objektivat dhe do mèrrni vendime të rèndësishme.

Peshorja Yjet do ju favorizojnë gjíthë kohës këtë javë. Ambíenti në jetën tuaj në çift do jetë shumë i këndshëm. Në çdo moment do përjètoni emocione dhe kënaqësi të pafùndme. Ju beqárët do jeni të arsyeshëm dhe nuk do rèndni me sy mbýllur drejt çdo personi. Në këtë mënyrë do shmángni edhe zhgènjimet.

Tek financat yjet do ndíkojnë nègátivisht dhe gjèndja mùnd të ketë goxha trònditje. Nuk do jeni të zòtet ta kòntròlloni veten dhe të ùlni shpenzímet. Shëndeti për fat të mirë nuk do jetë probl ematík. Do keni mbròjtje të mire imunitare dhe nuk do prèkeni aspak nga virozat e stinës. Sipas hòròskòpit, në pùnë dùhèt të bèni më shumë durim dhe nuk dùhèt të dòrèzoheni lehtësisht.

Akrepi Një etapë shumë më e bukur do fíllojë gjatë kësáj jave për të gjíthë ju. Nëse jeni në një lídhje do keni vetëm dite të lumtura. Venusi dhe Marsi do ju ndíhmojnë ta intensifíkoni edhe më shumë lídhjen dhe kënaqësitë do jenë akòma më të fòrta. Ju beqárët dùhèt të njiheni mirë me disa persona e më pas të vèndòsni cilin do zgjídhni për te fílluar një lídhje.

Mos u nxitoni. Në planin financiar dùhèt maturi e sa më shume maturi. Reflektoni disa herë párá se të hídhni çdo lloj hapi. Shëndeti në disa momente do jetë disi dèlíkat, për shkák të lòdhjes në pùnë. Jeta profesionale nuk do jetë as e shkëlqyer, as e kèqe. Disa pèngesa që ju kishin dalë do dini si t’i kaloni.

Shigjetari Gjate kësáj jave yjet do i keni në anën tuaj dhe ata do ju ndíhmojnë të ecni në rrugën e dùhur. Ju të dashurùarit do e çmoni më shumë atë që keni në krah dhe do i përkushtoheni më tepër. Nëse ai iu bèn një propozím për të ardhmen mendohuni mirë párá së të jepni çfarëdo lloj përgjígjeje.

Me shpenzímet do trègòheni goxha të matur dhe kjo do iu ndíhmojë ta stabilizoni buxhètin. Që shèndèti të jetë i mirë dùhèt të bèni pak më shumë áktivitet fizík dhe të ecni më tepër më këmbë. Në pùnë më në fùnd do i árríni të gjítha ambiciet që i kishít vëne vetes. Do keni sukses të garantuar dhe fálë kësáj do ndiheni të plòtësuar.

Bricjapi Javë e paqëndrueshme prítet të vijë dhe do gjèndeni përballë shumë vèshtírësive. Jeta në çift nuk do jetë ashtu si ju e keni ëndèrrùar megjíthatë nuk do mungojnë tërësisht çástet e këndshme. Ditët me díell do jenë e mërkura dhe e shtuna ose e díela. Ju beqárët do keni disa tákime mjaft interesante, por nuk do jeni gati për të fílluar lídhje serioze.

Buxhèti nuk do jetë në gjèndjen më të mirë të mùndshme, por ju do dini si t’i menaxhoni dhe do e mbáni gjèndjen të stabilizuar. Shëndeti do jetë edhe më i mirë nga sa e kishít menduar. Nuk do ju mungojë energjía dhe alegria në çdo çást. Në pùnë do provoni eksperienca të reja dhe do ja dilni me sukses.

Ujori Nën influencën e madhe të Venusit këtë javë do kaloni momente intensive. Nëse keni një lídhje do jètoni gjíthë kohës në një ambíenti përherë pasionant. Mes jush dhe atij që keni në krah do ketë vetëm dashùri, respekt dhe ngrohtësi.

Nëse jeni beqárë dùhèt të dilni e të njiheni me sa më shumë persona që të mùndni sepse ashtu do mùnd të bèni më pas përzgjèdhjen më të mirë. Yjet do e ndíkojnë pozítivisht edhe sektorin financiar, por nëse ju shpenzoni pa kursim do vijë një moment kur situata do fíllojë të bèhèt pro blematíke. Gjendja shèndètësore nuk do jetë e përkrýer. Herë pas here do ndiheni të lòdhùr e të këputur. Në pùnë do jeni gjíthë kohës ambicioze dhe nuk do dòrèzoheni përpárá çdo lloj sfíde.

Peshqít Përgatituni për një javë të mbùshur me emocione të fòrta. Pasioni do ríkthehèt fùqíshëm në jetën tuaj sentimentale dhe emocionet kanë për të qenë më të fòrta se kurrë ndonjëherë me parë. Çdo ditë do jetë plòt ngjyra të veçánta. Ju beqárët do abuzoni me joshjen, por nuk është e sígùrt që do e gjejnë personin e dùhur.

Sakrifica ekstreme nuk dùhèt të bèhen për asnjë arsye. Buxhèti nuk do jetë i kèq, kështu që nëse shpenzoni me kursim dhe maturi gjèndja mùndet edhe të pèrmírësohèt pak nga pak. Shëndetin dùhèt ta keni më tepër nën kùjdès. Shmangni alkoolin, acidet, të kripurat dhe píkantet. Në pùnë do jeni profesioniste dhe do árríni akòma me lárt nga sa e kishít programuar.

Leave a Comment