Friday, September 29, 2023
HomeGenelLuani i pari, Bricjapi i fùndit/ Per 12 Shenjat fáti hálláll si...

Luani i pari, Bricjapi i fùndit/ Per 12 Shenjat fáti hálláll si nga pasùria e tek dashùria

Dashi Mùndohuni të mèrrni ndonjë ditë lejë gjatë kësáj jave dhe të shkòni jashtë qytetit tuaj. Do çlòdheni, do reflektoni dhe do ju ndriçohen idetë. Nëse jeni në një lídhje mòs u bèni impùlsive dhe mùndohuni të ruani ekuilibrin. Nuk dùhèt ta teproni as me nèrvòzízmin apo ínátin.

Gjithsesi java nuk do ketë pròblème të mëdhá. Ju beqárët dùhèt të qëndroni edhe këtë javë nën shoqërinë e miqve. Edhe po të njihni persona të rinj shmánguni me lezet sepse nuk janë ata që po kèrkoni. Keni bërë shumë shpenzíme këto kohë dhe të gjítha këto do ndíkojnë në buxhètin tuaj.

Tregohuni të kùjdèsshëm sepse do mbèteni duarbosh. Disa ditë mùnd të keni dhímbje koke, por nuk dùhèt ta teproni me medíkamentet. Në pùne dùhèt të fílloni projekte të reja dhe prítet sukses.

- Advertisement -

Demi Marsi nuk do ketë ndíkimin më të mirë në jetën tuaj gjatë kësáj jave dhe ka rrezík që gjërat të mòs ju ecin si i keni planifíkuar. Do nxitoheni, nuk do ua vini veshin të tjerëve dhe mendjemadhësia do ju çojë në rrugën e gabuar.

Në jetën në çift do keni disa kèqkuptime. Për t’i rregùlluar ato dùhèt të jeni më të hapur dhe të flisni më shume me partnerin. Për ju beqárët do ketë ndrýshime të rèndësishme. Mùnd të kthehèt në dashùri edhe një miqësi juaja e vjetër. Jeta ka dhe të paprítura. Për sa ju përket financave príten ditë të mira. Planetët do ju mbështesín.

Shèndèti nuk do ketë pròblème sepse ju do kùjdèseni më shume për të. Pasi keni qenë të gëzuar nga sukseset e jetës profesionale mùnd te kaloni edhe disa momente mërzítjeje. Tregohuni të durùar gjíthmonë sepse do fitoni.

- Advertisement -

Binjakët Jepini fùnd rebelimit dhe mòs ju kùndèrvini të gjíthëve gjatë kësáj jave sepse do gaboni. Nga ana tjetër idetë që keni në mendje shprèhini pa u druajtur. Marrëdhënia me partnerin nuk do jetë shumë e mirë. Debatet dhe konflíktet rrezíkojnë të prishin lídhjen tuaj.

Nëse trègòheni pak më tolerante dhe të kuptueshëm situata dhe mùnd të ndrýshojë. Ju beqárët mùnd të kríjoni edhe një lídhje gjatë kësáj periudhe e cila do ju japë shumë sadisfaksion. Fati do ju shoqërojë çdo ditë në sektorin financiar.

Më të privilegjuarit do jenë ata të fùshës ekonomíke. Shëndeti nuk do jetë ai që do dëshírònit. Do ndjeheni të lòdhùr, të strèsuar dhe mùnd të keni edhe dhímbje koke. Edhe në pùnë do keni fat me shumicë. Mos hezítoni të mèrrni edhe rrezíqe.

Gaforrja Shfrytëzojeni në maksimum çdo moment gjatë kësáj jave dhe bèni atë që do ndíeni. Po u treguat bujarë dhe nga ana tjetër serioze në pùnë çdo gjë do ju realizohèt si e keni menduar. Nëse jeni në një lídhje do kaloni një javë shumë pasiononte dhe me dëshira pak ekstreme.

Nëse ju japin kënaqësi mòs e privoni veten. Do keni shumë imagjínátë. Jeta e ju beqárëve do jetë e mbùshur plòt me tákime. Mùnd të mòs ketë dashùri të vërtetë, por shumë aventura të këndshme. Me párátë dùhèt të trègòheni të matur.

Mos jepni hua sepse do mbèteni edhe për vete kèq. Shëndeti nuk do jetë dhe aq i mirë. Do jeni në ánkth dhe do keni pròblème me qárkùllimin e gjákut. Këshillohuni me mjèkët për çdo pròblèm. Këmbèngùlja në pùne do ju bëjë te árríni ato që doni.

Luani Këtë javë dùhèt të fílloni t’i mendoni gjërat ndrýshe dhe të konkretizoni disa projekte. Për të dashurùarit do jetë javë e mbùshur me peripeci. Do ju dalin pròblème të njëpasnjëshme dhe të dy palët do e ngrini zèrin më shumë nga sa dùhèt.

Ju beqárët do jeni të gatshëm të joshni gjíthë kohës dhe do tèrhíqni pas vetes goxha persona. Të enjte ose të premte mùnd të fílloni edhe një lídhje. Buxhèti nuk do jetë i shkëlqyer, por as shumë i kèq. Me një menaxhim të mirë do e mbáni gjíthë kohës situatën nën kòntròll.

Gjendja shèndètësore nuk do jetë ashtu si do kishít dashur. Mùnd të vuani nga ndonjë sëmùndje kroníke, do ndiheni të lòdhùr dhe pa fùqí. Në pùne do hasni vèshtírësi dhe shpesh do ndiheni konfuzè.

Vírgjëresha Këtë javë planetët do ju ndíhmojnë të thurni planet e dùhura dhe të keni sa më shumë árrítje. Nëse jeni në një lídhje do i keni të gjítha mùndësitë për ta pèrmírësuar situatën. Do jeni edhe më liberale ndáj partnerit dhe mùnd ta lini atë të shkòjë në ndonjë udhëtim me miqtë e ngushtë.

Ju beqárët do e keni ende të vèshtírë ta gjèni personin e zèmrës dhe kjo do iu brèngosë tej mase. Në planin financiar Mërkùri do ju bëjë shume më të logjíkshëm dhe nuk do iu dalë asnjë e paprítur e pakëndshme. Marsi do jetë ai që do favorizojë shèndètin e mirë. Edhe nëse keni pasur shqètësime nga stòmaku do ndiheni më të qetë. Në pùnë do jeni me fat dhe do i realizoni objektivat. Ata që pùnojnë në bankë do kenë ngritje në detyrë.

Peshorja Dëgjojeni më shumë zèmrën tuaj këtë javë dhe ndiqni intuitën pasi ato nuk do ju çojnë në drejtim të gabuar. Ju të dashurùarit do jeni akòma më shumë pasionantë dhe do e mbáni në pëllëmbë të dorës atë që keni në krah.

Nuk do mungojnë as surprizat nga ju dhe gjíthashtu nga ai që keni në krah. Ju beqárët dùhèt të njihen më mirë me disa persona párá se të japin fjalën.

Në planin financiar do keni fat me shumicë dhe do árríni t’i shlyeni një e nga një të gjítha bòrxhèt. Jupiteri do ju mbròjë nga çdo lloj pròblèmi shèndètësor dhe do ndiheni plòtësisht të qetë. Në pùnë do përfùndojë periudhá e vèshtírë dhe çdo gjë për ju do jetë më e lehtë për t’u árrítur.

Akrepi Kjo javë do jetë mjaft energjíke sidomòs për ju që jeni në një lídhje. Do përgatisni në çdo moment surpriza dhe do e mbáni ne pëllëmbe të dorës partnerin. Edhe ai do kùjdèset për ju. Ju beqárët nuk dùhèt të ndërmárrín shumë rrezíqe sepse situata mùnd t’iu dalë jashtë kòntròllit.

Financat do jenë dèlíkate në ditët e párá. Pas të enjtes gjèndja do fíllojë të ndrýshoje disi. Shëndeti nuk do ketë pròblème serioze. Nëse kùjdèseni më tepër për veten, mèrrni sa më shumë vitamina dhe mbròheni nga virozat dhe vapa nuk do keni shqètësime. Në pùnë atmòsfera do jetë shumë e zymtë. Do jeni shumë të shqètësuar, mirëpo nuk do gjèni dot zgjídhje.

Shigjetari Venusi do ju nxitë t’i shprèhni dhe t’i mbròni idetë tuaja gjatë kësáj jave. Do ndiheni edhe më të bindur për hapat që do hídhni dhe më të motivuar në çdo fùshë. Për ju të dashurùarit do nèvojitet vetëm një shtyse e vogël që márrëdhënia me personin e zèmrës të shkòjë për mrekùlli.

Duhèt të trègòheni pak me intelígjènte dhe do e kuptoheni se çfarë ju mungon. Ju beqárët do keni shumë nèvojë për t’u dashurùar. Përgatituni për një tákim të rèndësishëm i cili mùnd t’ju ndrýshojë edhe jetën.

Financat do jenë të qëndrueshme dhe nuk prítet ndonjë pèrmírësim i madh. Kujdes me shpenzímet. Shëndeti do jetë shumë i mirë. Mùndohuni të lini dùhanin dhe të pakësoni konsumimin e alkoolit. Projektet profesionale do fíllojnë të márrín formë. Do jeni të aftë të kaloni çdo pèngesë që do ju dalë párá.

Bricjapi Mirë është të keni më shumë besim tek vetja gjatë kësáj jave në mënyrë që të kaloni cdo gjë. Nëse jeta juaj në çift ka pasur trònditje kohët e fùndít, edhe këtë periudhë vèshtírësitë do vazhdojnë. Mùndohuni të hapni rruge më shumë. Ju beqárët jo vetëm që do tákoheni me disa persona, por mùnd të fílloni edhe lídhje afatgjata.

Buxhètin mbájeni nën kòntròll në çdo moment nëse nuk doni të mbèteni shpèjt me xhepat bosh. Duhèt menduar edhe e ardhmja. Gjendja juaj shèndètësore nuk do jetë shumë e mirë. Mùnd të keni dhímbje artíkùlacionesh, kockash apo edhe dhímbje shpine. Në pùne ka ardhùr momenti të bèni zgjídhje të vèshtíra, por mjaft të domòsdoshme. Disa miq do iu ndíhmojnë.

Ujori Përqendrohuni tek objektivat tuaja gjatë kësáj jave dhe mòs e hùmbisni shpresën asnjëherë. Jeta juaj në çift nuk do jetë shumë e mirë. Shpeshherë do jeni nën tènsíon dhe do keni debáte të fòrta me partnerin. Mos u nxitoni në asnjë mënyrë për të márrë vendime të mènjèhershme. Ju beqárët gjíthashtu dùhèt të bèni kùjdès pasi personat që do tákoni nuk janë bërë posaçërisht për ju.

Duroni edhe pak me shume. Gjendja e financave do jetë goxha më e mirë dhe do árríni të krýeni edhe disa investime me interes të madh. Edhe shèndèti ka për të qenë i mirë në tërësi, pavárësisht se nuk do mùndojë herë pas here ndonjë dhímbje koke apo barku. Në pùnë do keni sukses të garantuar dhe përveç vlerësimeve do mèrrni edhe shpërblime.

Peshqít Këtë javë do ju ríkthehèt buzèqeshja dhe hármonia në jetën tuaj. Nëse keni një lídhje do jeni më shprèhës dhe kjo do rindèzè pasionin. Venusi do jetë planeti që do ju qëndrojë gjíthmonë pranë dhe do iu udhëhèqë në rrugën e dùhur. Ju beqárët do kaloni momente mjaft dèlíkate, por në fùnd keni për të gjetur personin që do ju përshtatet në çdo píkë.

Buxhèti nuk do jetë në gjèndjen më të mire të mùndshme. Mos bèni gábím të jepni párá hua sepse do ju dùhen për vete. Shëndeti do ketë shqètësime. Mùnd të jeni nèrvòzè, mùnd të keni dhímbje muskujsh dhe pròblème me gjumin. Në pùnë do keni fùshë të lire për të bërë çdo gjë që do mendoni. Gjërat do vèndòsen më në fùnd në vijë.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments