Wednesday, June 7, 2023
HomeGenelZhdùkin bòrxhet te gjitha, fùnd krèditë/ Ja 5 shènját do 'mbushen' me...

Zhdùkin bòrxhet te gjitha, fùnd krèditë/ Ja 5 shènját do ‘mbushen’ me párá pas 1 jave

Per shenjen e Dashít, Dashuria: Do të keni shumë angazhime për t’u përballur në ditët e párá të javës, por gjíthçka do të fùnksíonojë mirë. Gjysma e dytë do të kárákterizohèt nga më shumë relaksim dhe emocione pozítive për t’u ndarë me partnerin dhe miqtë. Midis të premtes dhe të shtunës, beqárët mùnd të bëjnë tákime interesante, të cilat do të sjellin këndvështrime të reja për të ardhmen.

Puna: Në fíllim të javës, pùna mùnd të rezervojë disa komplíkime, të rènduara nga ndíkimet planetare jo aq të favorshme. Ata që lindin nga shenja do të dùhèt të bëjnë më të mirën e sáj të páktën deri të enjten, atëherë, në fùndjavë, gjërat do të pèrmírësohen dhe fitimet do të rriten.

Demi thote se Dashuria: Këtë javë do të ndiheni paksa të nënshtrùar, por jo për arsye shèndètësore, por për shkák të humorit që nuk doni të ríkuperoni. Ndoshta fáji qëndron te sfera sentimentale e cila nuk është aq e mirë sa ju dëshíròni. Ditët më kritíke do të jenë e mërkura dhe e enjtja, por më pas situatat do të evoluojnë. Edhe për beqárët, yjet njòftojnë ndrýshime të paprítura të humorit

Puna: Për shkák të disa angazhimeve të pashmángshme të pùnës, do të dùhèt të mèrrni disa çështje nën kòntròllin tuaj.

Binjakët Dashuria: Java do të kárákterizohèt nga ngjárje jo të këndshme në sferën sentimentale për Binjakët. Një qëndrim i paqártë i partnerit mùnd të shkáktojë pásoja në çift dhe do të jetë e vèshtírë të kuptohèt se si të silleni. Më mirë të përballeni dhe të kèrkoni shpjegime. Fundjava e qetë për çiftet dhe beqárët, yjet rekòmandojnë t’i lënë gjërat të shkòjnë në rrugën e tyre.

Puna: Këtë javë do të keni shumë mendime në mendjen tuaj dhe madje edhe në vendin e pùnës do të víheni re nga kolegët tuaj. Humori juaj do të jetë i luhatshëm dhe do të dùhèt të përpiqeni të jeni në gjèndje të përqendroheni në angazhimet e ndrýshme për t’u përballur.

Gaforrja Dashuria: Këtë javë ju mùnd të jeni lehtësisht të prirur ndáj ínátit, dhe të lini gati çdo zhgènjim me partnerin tuaj ose të páktën me díkë që nuk ka gábíme. Mosmárrëveshjet me partnerin mùnd të vazhdojnë deri të mërkurën dhe gjíthashtu për çështje të vogla për shkák të Hënës në kùndèrshtim. Gjërat do të pèrmírësohen gjatë fùndjavës. Beqárët do márrín vendime të rèndësishme.

Puna: Kundërshtimi i Hënës mùnd të shkáktojë një lárgim nga angazhimet e pùnës që vazhdojnë të bíen si shi mbi supet tuaja. Urgjèntisht keni nèvojë për një pozícion, i cili do t’ju mùndësojë të zgjídhni gjërat pa dèmtuar profesionin tuaj.

Luani Dashuria: Humori në ngritje, këtë javë, pavárësisht disa gríndjeve të vogla, do të jeni të gatshëm të dashuroheni me partnerin i cili nga ana e tij do të vlerësojë vëmendjen tuaj. Klima për të gjíthë javën ka të ngjárë të jetë shumë më e qetë dhe disa projekte çift mùnd të zhdùken. Për beqárët, mùnd të ketë mbrëmje të zjárrta.

Puna: Do të keni shumë për të bërë për të realizuar projekte të ndrýshme pùne, por do të përqendroheni krýesisht në disa që do të sjellin më shumë të ardhùra në xhep. Ndiqni ato dhe mòs u dòrèzoni, planetët janë në favor dhe fati ju ndjèk.

Vírgjèresha Dashuria: Një javë strèsuese për ata që lindin në shenjë, kèqkuptimet me një të dashur mùnd të çojnë në situata të rènda. Dialogu do të pèrmírësohèt nga e premtja e tutje, kur të keni menduar mjaft mirë se çfarë të bèni. Beqárët mùnd të kenë tákime të shkëlqyera në fùndjavë dhe të përjetojnë emocione.

Puna: Mund të ketë pèngesa për të pùnuar këtë javë, veçánërisht për shkák të disa kolegëve që mùnd të vèndòsnin shkòpinj në rrota. Pengesat, megjíthatë, mùnd të jenë natyrë bùrokrátíke dhe për këtë arsye sjellin pásoja më të mëdhá. Sidoqoftë, me angazhim dhe këmbèngùlje do të jeni në gjèndje të zgjídhni gjíthçka.

Peshorja Dashuria: Ndoshta këtë javë do të dùhèt të diskutoni më shumë se një çështje të rèndësishme me partnerin tuaj, por nuk dùhèt të shkòni shumë lárg. Mundohuni të trègòheni më të hapur dhe të përpiqeni ta dëgjoni veten pa gjýkuar. Sidoqoftë, nuk do të jetë e lehtë të lini zakonet e vjetra. Beqárët do përpiqen të jenë të qártë nga fíllimi me një person të veçántë.

Puna: Në këtë javë do të dùhèt të kèrkoni një mënyrë për të árrítur atje ku dëshíròni párá të tjerëve. Nuk do të jetë e lehtë, por durimi juaj mùnd t’ju ndíhmojë të mèrrni një rezùltat të shkëlqyeshëm, edhe më të mirë se sa ato të árrítura deri më tani, dhe pa ndíhmën e askujt. Ndoshta ju keni shumë për t’u kùjdèsur për situatën e díkujt që nuk do t’ju lërë shumë hapësirë ??për një kárrierë.

Akrepi Dashuria: Këtë javë do të keni një sháns të reflektoni se si i keni lënë disa njerëz të bèhen pjesë e jetës tuaj. Nëse keni një lídhje të qëndrueshme, atëherë shkòni përpárá të sígùrt në planet tuaja, por ata që kanë dýshime do të dùhèt ta bëjnë partnerin të vetëdijshëm për atë që është në mendjen e tyre. Beqárët nuk do jenë akomodues, dhe bërja e kontákteve mùnd të jetë e ndërlíkuar.

Puna: Në këtë javë, trègòhuni më lárgpamës dhe përpiquni të páráshíkoni lèvízje të cáktuara, veçánërisht nëse bèhèt fjalë për kùndèrshtarët. Deri tani ju i dini dòbèsitë dhe nuk dùhèt të jetë veçánërisht e vèshtírë të gjesh një mënyrë për të kapërcyer ato dhe për të árrítur një rezùltat të qëndrueshëm.

Shigjetari Dashuria: Në këtë javë ju po përpiqeni të plòtësoni nèvojat e njerëzve përreth jush, por për ju nuk është aq e thjeshtë. Çiftet nuk do të kenë një jetë të thjeshtë, të páktën në pjesën e parë të javës, dhe ata do të dùhèt të përcáktojnë kufij që nuk mùnd të kapërcehen. Beqárët nuk dùhèt të máshtrojnë askënd, nëse nuk kanë ndërmend të angazhohen.

Puna: Nèrvòzízmi dhe strèsi i fíllimit të javës do të prishen nga një riorganizím më i mirë i pùnës. Sidoqoftë, do të jetë më mirë të distancoheni nga disa pyetje dhe do të bèni mirë të mendoni pak për atë që mùnd të bèni në práktíkë. Edhe nëse propozímet nuk janë të shkëlqyera ato do të jenë akòma të mira.

Bricjapi Dashuria: Kjo javë është e dùhura që të përpiqeni të rivèndòsni ekuilibrin në márrëdhënie. Mundohuni të páktën të jeni të sínqertë me njëri-tjetrin dhe të përballeni me njëri-tjetrin hapur dhe mòs mèrrni disa nga nèvojat e partnerit lehtë. Do të ishte më mirë të pranoni të metat tuaja, në vend që të vazhdoni t’i mohoni ato. Beqárët do dùhèt të bëjnë kùjdès që të mòs kenë shumë pretendime.

Puna: Shqetësimet gjatë kësáj jave mùnd të márrín pjesën më të madhe të mendimeve tuaja, dùke bërë që të keni një rënie të performancës së pùnës. Mbani ritmin tuaj në mënyrë të barabartë, do të jetë e rèndësishme të trègòni diçka më shumë për ata mbi ju. Do të dùhèt të jepni përshtýpjen se keni gjíthçka në dorë.

Ujori Dashuria: Përpiquni të tákoni njerëzít që tákoni këtë javë, por mbi të gjítha mùndohuni të jeni më racional me ata që doni. Çiftet dùhèt të imponojnë bindjet e tyre, por jo në mënyrë agresive. Beqárët nuk do të vënë në dýshim interesín e një personi për ta, por është normale që ata duan të shkëputen nëse nuk janë aq të interesuar.

Puna: Këtë javë do të dùhèt të shkòni drejt mùndësive tuaja, pavárësisht shòkëve ose kùndèrshtarëve që do të lini pas, pavárësisht vetes. Ju nuk do të dùhèt të ndiheni fájtorë, megjíthatë, yjet ju ftojnë të shfrytëzoni sa më shumë këtë moment të favorshëm, të rriteni dhe të fitoni diçka më shumë.

Peshqít Dashuria: Për fat të kèq do të ketë dýshime në frontin dashuror. Thirrja e një zjárrí të vjetër mùnd të bèhej pothuajse obsesive dhe të bènte shumë të lindur nga shenja tejet nostalgjíkë. Do të jetë e vèshtírë për ata që ju rrethojnë. Do të jetë më mirë për beqárët që do të kënaqen pa shqètësime.

Puna: Nëse ka pasur pak disponueshmëri ekonomíke kohët e fùndít, me sígùri nuk keni menaxhuar mirë financat tuaja. Mbajini ato nën kòntròll dhe mòs lejoni që një shpërqendrim të komprometojë ato që janë árrítur deri më tani. Mundohuni të kapni ritmin e dùhur dhe të shihni mùndësitë që do të kalojnë párá jush.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments