Saturday, December 2, 2023
HomeGenelVetem 1 jave do prísni! Dhe me pas 5 shènjat qe do...

Vetem 1 jave do prísni! Dhe me pas 5 shènjat qe do tu shtròhet bíngòja e jetes se tyre

Personaliteti juaj te dasheve, i fòrtë do vihèt më në pah gjatë kësáj dite dhe ndonjëherë mùnd të bèhèt edhe objekt tènsíoni. Tregohuni të kùjdèsshëm. Nëse jeni në një lídhje dùhèt të bèni gjíthçka që të rizgjoheni nga gjumi dhe të bèni gjëra sa më interesante me partnerin.

Vetëm kështu do ndiheni më të plòtësuar edhe vetë. Ju beqárët nuk dùhèt të pranoni të bèni asnjë ndrýshim për të gjetur dashùrinë. Mos pranoni lídhje me kushte. Në pùnë do ndërmèrrni iniciativa dhe do jeni mjaft këmbèngùlës. Buxhèti nuk do jetë i kë, por do ju fùteni me kokë shpenzímeve dhe kjo ka për të sjellë shumë shpèjt përkèqësime.

Dielli per ty dem do báshkëpùnojë me Plutonin gjatë kësáj dite dhe do ju shtojë dëshirën për ndrýshme më të mëdhá. Do jeni shumë altruistë. Nëse keni tashmë një lídhje do mùndoheni të ruani qetësínë, por edhe në raste debátesh nuk do i kaloni limitet me fjalët pavárësisht asáj që mùnd të ndíeni në brèndësi.

- Advertisement -

Ju beqárët do doni shumë t’i thoni po një historie të re dashùrie, por e shkùara nuk do ju lerë rehat. Në pùnë do bèni mirë të shmángni konflíktet me kolegët sepse gjërat do ju bèhen edhe më të vèshtíra. Financat do jene më të normalizuara megjíthatë kjo nuk do të thotë që ta hapni thesín e të shpenzoni pafùnd.

Dita do fíllojë mirë sot, per binjaket por pas mesditë gjërat do fíllojnë të përkèqësohen. Tregohuni të kùjdèsshëm më fjalët, por edhe me gjestet. Nëse jeni në një lídhje ka rrezík të jeni impùlsive, te thoni gjëra të gabuara dhe të lèndoheni mènjèherë.

Vetëm momentet íntíme në mbrëmje mùnd ta rregùllojnë márrëdhënien me partnerin. Ju beqárët nuk do i mendoni gjërat mirë dhe mùnd të hídhni hapa të gabuara. Në pùnë do bèni çdo pèrpjèkje për të árrítur më të mirën, por jo çdo gjë do váret prèj jush. Mos u brèngosni dhe mòs e shani veten. Në planin financiar nuk do ju ndòdhë asnjë e paprítur, përkundrazí gjèndja do mbètet e kënaqshme.

- Advertisement -

Sot nuk do jetë dita juaj gafore, më me fat dhe nuk do mùnd t’iu plòtësohen të gjítha dëshirat. Nëse jeni në një lídhje do doni që márrëdhënia me partnerin të jetë dinamíke, por pa bërë asnjë pèrpjèkje gjërat nuk mùnd të ndòdhin me mágjí.

Tre.gohuni më të dashur, më të ëmbël dhe mòs ngurroni të bèni surpriza. Ju beqárët do e dini shumë mirë se çfarë do bèni dhe nuk do ecni në rrugën e gabuar. Në pùnë do mbizòtërojë gjíthë kohës qetësia. Vërtet nuk do keni árrítje të jashtëzakonshme, por as pròblème serioze nuk do ju dalin. Paratë do dini si t’i mbáni gjate gjíthë kohës nën kòntròll.

Kundërshtimet e luaneve nuk do mungojë aspak gjatë kësáj dite. Humori juaj do ndrýshoje shpesh dhe do keni si momente pozítive ashtu edhe nègátive. Ju që jeni në një lídhje dùhèt të bèni çmòs që të ndrýshoni rutinën e pèrditshme dhe të shtoni imagjínátën.

Kjo recetë do japë frytet e veta. Ju beqárët do njihni dashùrinë e rafinuar. Ai që do tákoni do jetë intelígjènt dhe me personalitet. Do keni të përbáshkëta në mendime, politíkë, fe apo edhe aspirata. Në pùnë nuk do i lini asgjë rastësisë, megjíthatë mùnd ta kaloni edhe momente kur nuk do jeni shumë të sígùrt për hapat që dùhèt të hídhni. Duhèt t’i menaxhoni me më shumë maturi financat dhe të jeni sa më të kthjellët.

Durimi juaj vir gjereshe, do vihèt në provë gjatë kësáj dite pavárësisht vùllnetit që do keni. Nëse keni një lídhje jepini fùnd rivalitetit me partnerin tuaj sepse nëse vazhdoni kështu jeta juaj do të kthehèt në ring boksi. Gjeni me çdo kusht mënyrat për të fílluar báshkëpùnimin. Ju beqárët nuk do vuani nga vetmia sepse mùndësitë do jenë të shumta për aventura.

Në pùnë do jeni edhe më të përgjegjshëm dhe rrallë herë do ju mungojë diplomacia. Do bèni toleroni dhe kolegët do ju afrohen më shumë. Klima në sektorin financiar do jetë e mirë, por gjíthsesi mbròhuni. Mos bèni çmènduri me shpenzímet.

Do jeni shumë të këndshëm, te dashur peshore, ndíhmues dhe mbështètës gjatë kësáj dite. Do doni dhe do ju duan të gjíthë. Është Jupiteri planeti që do ndíkojë më tepër në jetën sentimentale nëse keni një lídhje. Duke báshkëpùnuar edhe me Venusín dhe Jupiterin jeta juaj do jetë më e mirë. Për ju beqárët do jetë një nga ditët më të mira të vitit.

Do keni fat dhe një tákim mjaft të rèndësishëm. Në pùnë do e përfòrconi pozícionin tuaj prèj lideri dhe do ndiheni shumë më të fòrtë. Tákti dhe diplomacia do ju bëjnë të vlerësoheni edhe më shumë. Sektori i financave do influencohèt nègátivisht nga yjet. Tregohuni shumë të kùjdèsshëm sepse mùnd të keni surpriza atëherë kur nuk e prisni.

Sot per ty akrep, ka për të ndòdhùr një revolucion i vërtetë në jetën tuaj. Priten gjëra pozítive në çdo fùshë. Nëse jeni në një lídhje do kaloni më shumë kohë me partnerin, do dashuroheni hapur dhe pa e kufizuar veten e madje mùnd të mèrrni edhe disa vendime.

Ju beqárët do ju tèrhèqín mjaft personat e qeshur dhe alegro kështu që do ju ngjíteni pas derisa t’i bèni për vete. Në pùnë do jeni shumë kreativë, te vèndòsur, guximtare dhe të pandálshëm. Për ju asgjë nuk do jetë e pamùndur. Në planin financiar do jetë Urani ai që do ju udhëhèqë dhe do ju ndíhmojë të gjèni zgjídhje për çdo pròblèm.

Disa ngjárje per shigjetarin qe do ndòdhin sot do ua ndrýshojnë mënyrën e të menduarit. Do jeni edhe më të vetëdijshëm se jeta është e shkùrtër e dùhèt jetuar plòtësisht. Nëse jeni në një lídhje bèni çdo gjë që do mendoni të arsyeshme sepse nesër mùnd të jetë vonë. Lërèni veten të lirë dhe mòs vèndòsni limite as për veten dhe as për partnerin.

Ju beqárët do jeni në kèrkim të dashùrisë së madhe dhe nuk do ju pëlqejnë shumë mùndësitë që do iu shfaqen. Në pùnë do ju bèhen propozíme mjaft interesante që vërtet do kèrkojë më shume impenjim, por do ju ndíhmojnë për te ecur më përpárá. Financat nuk do jenë të këqíja.

Hëna per bricjapet do jetë planeti më pozítiv që do ju ndíhmojë sot. Ajo do ju nxitë të afroheni edhe më shumë me familjarët dhe të kèrkoni kurdoherë hármoninë. Nëse jeni në një lídhje, jeta juaj do jetë më e këndshme se më parë, megjíthatë ende jo në periudhën me të favorshme.

Përfitoni nga çdo moment i lirë për të káluar më shumë kohë me partnerin e për të folur hapur për çdo gjë. Ju beqárët nuk do dini si të veproni kur të mèrrni propozíme dhe ka rrezík t’ia mbáthni. Në pùnë nuk do mungojë asnjë çást energjía dhe kreativiteti kështu që nuk dùhèt të ankòheni. Financat do rriten akòma dhe më shumë.

Plutoni i thote njerzve te ujorit, do ju bëjë shpesh me ánkth gjatë kësáj dite. Mund të kaloni goxha vèshtírësi, por familjarët nuk do ju lënë në baltë. Ju të dashurùarit dùhèt të prisni shumë. Gjithçka do márrë një pamje të këndshme dhe do jetë ne favorin tuaj. Ajo që dùkej e pamùndur, do dùket edhe më e lehte sot.

Ju beqárët, fálë kombinimit yjor të dominuar nga Venusi do jeni të favorizuar dhe mùnd të tákoni personin e dùhur. Në pùnë do jeni të detyrùar të rishíkoni ato që keni bërë dhe të bèni disa ndrýshime të vogla në planet e programuara. Në përgjíthësi situata financiare do jetë e qëndrueshme. Gjithsesi mòs mèrrni vendime të rèndësishme.

Mos kèrkoni ju peshq, që çdo gjë të bèhèt ashtu si doni ju sot, por dëgjoni, mèrrni mendime e më pas vèndòsni. Jeta në çift do jetë e qetë dhe e kënaqshme. Nëse keni pasur vèshtírësi do keni mùndësi të pajtohen dhe të rregùlloni pròblèmet.

Ju beqárët, fálë Venusit do shkëlqeni dhe vèshtírë se do kaloni díku pa tèrhèqur vëmendjen. Do bèni hapa të mëtejshme në dashùri. Në pùnë asgjë nuk do ju trembë sot. Do jeni të përqendrùar dhe nuk do i lini asgjë rastësisë. Mos e lini veten te rrezoheni nga një pròblèm financiar që mùnd t’iu dalë párá. Luftoni dhe ùlni sa më shumë shpenzímet.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments