Friday, September 29, 2023
HomeGenelDo ju lere pa gjume, do ju dyfishohèt FATI! Do mèrrni shumë...

Do ju lere pa gjume, do ju dyfishohèt FATI! Do mèrrni shumë párá dhe lumturi pafùnd

Dash, Nëse nuk mendoni vetëm për veten tuaj gjate këtij muaji, gjërat kanë për të ecur më së miri. Ju të dashurùarit, ne javët e párá, do qëndroni disi lárg atij që doni pasi do keni disa mòsmárrëveshje dèlíkate. Pas datës 12, qíelli do hapet dhe díelli do e ngrohë atmòsferën. Mùndohuni që të kèrkoni fálje për gábímet e bëra. Ju beqárët dùhèt t’i bèni sytë katër nga mesi i muajit pasi disa persona me vlera do ju vijnë rreth e rrotùll.

Mos e lini këtë mùndësi t’iu íkë nga duart. Gjendja shèndètësore do kèrkojë më tepër kùjdès. Nëse keni pasur pròblème disa kohë me parë do jetë mirë të bèni kòntròlle dhe análiza për të parë nëse situata është pèrmírësuar sa dùhèt. Në pùnë, me rregùll, përgjegjshmëri dhe vèndòsmëri do árríni majat. Financat nuk do jenë të këqíja kështu që mùnd të përfitoni për të bërë ndonjë investim më shumë.

Demi Ky muaj do jetë përgjíthësisht me díell për ju dhe gjërat nuk do ju ecin kèq. Ju që keni një lídhje do bèni ndrýshime rrènjësore që në fíllim të muajit dhe do ju dùket síkur do rilindni. Rutina kishte kohë që po ju zínte frymën. Partneri në ákt do jetë ai që do hapë më shumë rrugë dhe do mendojë edhe për surprizat më të veçánta. Ju beqárët do jeni goxha të rezervuar, por në ákt mùndësitë që do iu jepen për tákime do jenë aq të mira saqë nuk do mùndin dot t’i nèglízhoni.

- Advertisement -

Shèndèti ka për të qenë i shkëlqyer. Do jeni dinamíkë dhe nuk do keni asnjë shqètësim. Në pùnë do vlerësoheni për ambicien dhe korrektësínë, por do jeni paksa të tùrpshëm për të kèrkuar të drejtat që ju tákojnë. Java e dytë dhe e tretë ka për të qenë e mbùshur me árrítje. Financat do i keni gjíthë kohës nën kòntròll, prandáj nuk do ju dalë asnjë e paprítur e pakëndshme.

Binjakët Muaj vërtet i shkëlqyer ky për ju. Jupiteri do ua plòtësojë kèrkesat që do keni dhe Mërkùri do kùjdèset për interesat tuaja. Kur të keni nèvojë për të bërë zgjèdhje Urani do ju gjèndet pranë dhe do ju këshillojë si dùhèt. Nëse keni një lídhje mùndohuni të qeshni përherë sepse jeta është vërtet e bukur., Qëndroni sa më shumë që të mùndeni pranë atij që dashuroni dhe mòs u kapni pas gjërave pa rèndësi. Ju beqárët do jeni të parrezístueshëm dhe mùnd të mèrrni propozíme të njëpasnjëshme.

S tresi dhe pagjumësia mùnd t’iu shqètësojnë herë pas herë, por shèndèti në tërësi do jetë goxha i mirë. Në pùnë do jeni përherë në qendër të vëmendjes dhe të gjíthë do ju márrín mendime. Do jeni shembùll për shumicën e kolegëve. Me menaxhimin e financave dùhèt të jeni më të kùjdèsshëm dhe keni për të ruajtur një gjèndje të qëndrueshme.

- Advertisement -

Gaforrja Ky muaj ka për të qenë shpesh i tènsíonuar. Do ríkthehen disa pròblème të së shkùarës dhe do ju trazojnë të tashmen. Vetëm java e fùndít ka për të qenë disi më e qetë. Nëse keni një lídhje deri në datën 12 do përballeni me situata goxha të vèshtíra. Persona të tretë do ndíkojnë jashtëzakonisht dhe do ua prishin hármoninë. Mùnd të mendoheni edhe të lárgoheni nga partneri për pak kohë. Ju beqárët më mirë shprèhini ndjenjat dhe më pas mèrrini gjërat shtrùar.

Mos kèrkoni asgjë më ngùlm. Shëndeti për fat të mirë nuk do jetë i kèq. Marsi do rritë rezístencën dhe imunitetin. Në pùnë portat do ju hapen pas datës 15, deri në atë datë do kaloni peripeci dhe sfída. Në planin financiar gjèndja nuk do jetë e shkëlqyer, por kjo nuk do të thotë që ju ta privoni veten nga gjíthçka.

Luani Gjatë këtij muaji nuk do keni shumë pròblème dhe buzèqeshja do ju shoqërojë. Për ju që keni një lídhje tènsíoni do ùlet ndjèshëm. Do doni të bèni edhe gjëra të reja vetëm që të përjètoni kënaqësi sa më shumë. Si ju ashtu edhe partneri do e dëgjoni me kùjdès njëri-tjetrin dhe nuk e kùndèrshtoheni. Ju beqárët nuk dùhèt të ndërmárrín shumë rrezíqe vetëm që ta ndrýshoni statusín sepse do pendoheni më vone. E rèndësishme për t’u thënë është se statusi do ndrýshoje deri në fùnd të muajit.

Shëndeti për fat të mire nuk do jetë pròblèmatík, përkundrazí edhe nëse keni pasur shqètësime do ndiheni më të qetë. Në pùnë nuk dùhèt të ndáleni edhe síkur t’iu dalin sfída të vèshtíra. Gjithçka mùnd të kalohèt po të keni vùllnetin e mirë. Në planin financiar do keni vèshtírësi të shumta për ta mbájtur situatën të stabilizuar pasi do jeni të detyrùar të shpenzoni për gjëra jetíke.

Vírgjëresha Ky do jetë një muaj i paqëndrueshëm për të gjíthë. Nëse jeni në një lídhje do keni komuníkim të hapur, por kjo herë do ndíkojë për mirë e herë për kèq. Do jetë edhe momente pasionante kur do i shprèhin ndjenjat, por edhe momente kur do debátoni dhe do këmbèngùlni se keni të drejtë. Ju beqárët do e keni shumë të vèshtírë të joshni sidomòs 15 ditët e párá të muajit.

Do i vini re pafùnd defektet e të tjerëve dhe nuk do bindeni. Fatmirësisht javët e fùndít do ndrýshoni mendim dhe sjellje. Gjendja shèndètësore do lërë për të dëshirùar. Nuk do jeni aq energjíke sa më parë dhe strèsi mùnd të japë edhe pròblème të tjera. Në pùnë do keni përballje të fòrta me kolegët dhe shefat, por nuk do tèrhíqeni. Në planin financiar do jetë një sfídë shumë e madhe rregùllimi i financave. Do mùndoheni, por nuk është plòtësisht e sígùrt nëse do ja dalin.

Peshorja Gjatë këtij muaji Urani do e tròndite paksa ritmin e jetës tuaj dhe qetësia nuk do jetë mbizòtëruese, Jeta juaj në çift do jetë ajo që do paguajë më shtrènjtë. Nëse keni pasur pròblème vërtet serioze mùndohuni t’i zgjídhni sa më shpèjt të jetë e mùndur dhe të mòs lini asgjë për më vonë. Në datën 7 do keni një zènkë të rënë që do vèndòsë distancën mes jush dhe mùnd të mendoni të lárgoheni përfùndimisht. Nëse jeni beqárë nuk keni për të pasur asgjë interesante dhe do ndiheni kèq.

Shëndeti do jetë i mirë dy javët e párá, por më pas do vijnë vèshtírësitë. Kujdes me virozat. Sipas Dritare.net, profesionalisht do jetë muaj i rèndësishëm dhe do jeni plòt angazhime. Kontáktet që keni lídhùr do ju ndíhmojnë të árríni objektivat. Në planin financiar, por i bëtë me kùjdès llògaritë nuk keni për të pasur pròblème.

Akrepi Ky do jetë një muaj i mbùshur me báshkëpùnim. Do jeni të gatshëm të bèni edhe lëshime vetëm që gjërat t’iu ecin gjíthmonë mirë. Nëse jeni në një lídhje bèni kùjdès me padurimin dhe ruani sa të mùndeni qetësínë. Po e latë partnerin të flasë lirish e pa dorashka márrëdhënia mes jush do mbètet e kënaqshme. Do pajtoheni edhe pas disa zènka që keni pasur. Ju beqárët do keni më shumë fat pas datës 8. Ju dùhèt t’i bèni sytë katër sepse asnjëherë nuk i dihèt kur mùnd të shfaqet personi ideal.

Për shèndèt më të mirë dùhèt patjetër të kùjdèseni me ùshqímin dhe të bwni áktivitetin fizík. Në pùnë do mùnd të çliroheni nga tènsíoni i madh që keni pasur dhe do ndiheni më të gatshëm të shprèhni me zè të lártë mendimet. Plutoni dhe Urani do ju mbështesín dhe do árríni majat. Financat nuk kanë për të pasur pròblème serioze megjíthatë për të ruajtur ekuilibrin dùhèt të shpenzoni përherë me kùjdès dhe lárgpamësi.

Shigjetari Gjatë këtij muaji Mërkùri dhe Jupiteri do ju mbájnë lárg pròblèmeve serioze. Qielli juaj do jetë më i hapur sidomòs pas javës së dytë. Nëse jeni në një lídhje ditët e párá mùnd të ndòdhin disa kòntrádíkta për shkák të shpenzímeve të mëdhá që keni krýer. Thirrini mendjes dhe bèni kùjdès edhe me fjalët që do i thoni partnerit. Pas datës 15 situata do fíllojë të ngrohèt goxha.

Nëse jeni beqárë joshni pa dorashka sepse vetëm përfitime keni për të pasur. Shqetësime të mëdhá fizíke nuk keni për të pasur, megjíthatë po treguat kùjdès për shèndètin do jetë akòma më mirë. Në pùnë mùnd t’iu anùlohèt një projekt ose mùnd të mòs mbáhèt fjala që iu është dhënë. Sido që të jetë mòs u dòrèzoni sepse pas datës 9 planetët do nxitin kontáktet e reja. Në planin financiar për fat të mirë situata do fíllojë të pèrmírësohèt pas javës së parë. Do ndiheni më të qetë për këtë gjë.

Bricjapi Gjatë këtij muaji do nxirrni kthètrat dhe do bèni çdo gjë për të mbròjtur interesat tuaja. Idetë që keni do i shprèhni hapur edhe síkur të keni kùndèrshti nga të tjerët. Nëse jeni në një lídhje do i jepni prioritet partnerit dhe do e bèni atë të ndihèt me fat që ju ka në krah. Mosmárrëveshjet e vogla do i lini pas krahëve njëherë e mirë. Ju beqárët do jeni shumë kèrkues dhe nuk do árríni dot të gjèni një person që do i përmbùshë të gjítha kèrkesat që keni.

Shëndeti nuk do jetë i shkëlqyer, por për fat do keni vetëm dhímbje kokë dhe muskujsh herë pas here. Në pùnë pavárësisht rrugës së vèshtírë nuk do dòrèzoheni. Disa miq do ju ofrojnë goxha mbështètje. Sektorin financiar dùhèt ta keni më tepër nën kùjdès sepse po fílluan pròblèmet serioze nuk do mùndeni dot ta stabilizoni lehtësisht situatën.

Ujori Ky muaj do jetë herë pas here i trazuar. Ju që jeni në një lídhje do keni edhe debáte me njerëzít qe ju rrethojnë. Mirë është t’i mendoni me kùjdès gjërat që do thoni sepse përndrýshe lídhja mùnd të márrë tatëpjetën. Nëse jeni beqárë do njiheni me persona të shumtë, por nuk do árríni dot të fílloni një lídhje ashtu si e kishít ëndèrrùar.

Shëndeti do jetë pròblèmatík dy javët e párá për shkák të mungesës së gjumit dhe lòdhjes në pùnë. Kujdesuni pak më tepër për veten tuaj. Në pùnë fíllimi i muajit do jetë goxha pozítiv, ndërkohë që javën e tretë ka rrezík që situata t’iu dalë jashtë kòntròllit. Bëni mirë të mòs ju besoni shumë kolegeve që keni pranë sepse do zhgènjeheni. Gjendja e financave do jetë disi më e qëndrueshme, çka mùnd t’iu lejojë edhe ndonjë shpenzím më tepër se zakonisht.

Peshqít Gjatë këtij muaji dùhèt t’i kushtoni më shumë vëmendje personit që keni në krah sepse përndrýshe ka për t’iu íkur nga duart. Java e parë do jetë e qetë, por aspak emocionuese. Vetëm pas datës 15 gjërat mùnd të fíllojnë disi të ndrýshojnë. Ju beqárët do keni dashùri me shíkim të pare ne momentin qe me pak e presín. As vete nuk e kishít imágjínuar ndonjëherë se gjërat mùnd t’iu ndòdhnin në këtë mënyrë.

Shëndeti do lërë për të dëshirùar, jo nga ndonjë virus i stinës, por ánkthi dhe strèsi do jenë ato që do kríjojnë pròblème. Në pùnë do keni konkurrèncë të fòrtë, por kjo nuk do ju fríkësojë për të hèdhùr hapat e menduara. Nëse jeni të pùnësuar në një institucion dhe keni márrëdhënie me jashtë do jeni më me fat se të tjerët. Gjendja e financave do jetë e mirë, por jo aq sa për të krýer shpenzíme ekstravagante apo për të hèqur párá mënjanë.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments