Saturday, December 2, 2023
HomeGenel“Nga 5 e 15 Dhjètori, një rrítje rròge kèni në bankë…”/ 4...

“Nga 5 e 15 Dhjètori, një rrítje rròge kèni në bankë…”/ 4 shenjat që Viti 2023 i gjèn të pásur

Shumica e dëshirave tuaja Dash, do realizohen këtë javë dhe buzèqeshja do ju ríkthehèt pas kaq kohësh. Më në fùnd ju që keni një lídhje do i zgjídhni mòsmárrëveshjet që keni pasur kohët e fùndít me partnerin. Përgatituni edhe për surpriza shumë të këndshme. Ju beqárët do jeni shumë të ndjèshëm gjatë kësáj jave.

Díkush edhe mùnd të tallet me ju ndërkohë që ju do mendoni se ai iu pëlqen. Në planin financiar dùhèt të jeni gati për të përfituar nga situata e mirë që do kríjojnë planetët. Jupiteri do jetë ai që do iu ndíhmojë në planin shèndètësor. Çdo gjë do shkòjë mirë dhe nuk do vuani nga asgjë. Të gjíthë yjet do mblídhen së báshkù dhe do iu bëjnë shumë të vèndòsur në planin profesional. Do i kaloni të gjítha sfídat dhe do árríni sukses.

Demin, Mos u trègòni aspak të padurùar këtë javë nëse nuk doni të keni pròblème serioze. Sa më realistë që të jeni aq më mirë. Jeta juaj në çift nuk do ketë ndrýshime rrènjësore. Mùndohuni të mòs e provokoni dhe të mòs e acároni për çdo gjë atë që keni në krah sepse vetëm kjo mùnd të sjelle pròblème. Ju beqárët do keni një jave të qetë dhe pa ndonjë tákim mbresëlënës.

- Advertisement -

Duhèt të trègòheni edhe pak më të durùar dhe ndrýshimet e mëdhá do vijnë vete. Ndíkimi i Mërkùrit tek financat do jetë thíkè me dy presa. Bëni llògari párá se të krýeni çdo shpenzím. Shëndeti do jetë shumë i mirë. Nuk do ju mungojë për asnjë moment dinamizmi dhe energjía. Jeta profesionale do jetë prioritet absolut. Vërtet mùnd të lòdheni pak, por do keni árrítje të garantuara.

Binjakët Këtë javë do ndiheni më të pavárura dhe do bèni gjíthçka që do dëshíròni. Të gjítha ëndrrat do mùnd t’iu realizohen. Për ju të dashurùarit do jetë një periudhë shumë më romantíke nga sa ju e mendonit. Si ju ashtu edhe partneri do i shtoni dozat e imagjínátës dhe do përjètoni kënaqësi të paimágjínueshme. E enjtja dhe e shtuna do jenë ditët më me fat.

Ju beqárët do lòdheni pak dùke e kèrkuar dashùrinë, por kur ta gjèni emocionet do jenë të jashtëzakonshme. Venusi do jete planeti që do ju mbështesë gjíthë kohës. Sektori i financave do jetë goxha i mirë, kështu që mùnd të përfitoni për të bere edhe disa investime afatgjata. Mbrojtja juaj imunitare do jetë goxha e mirë gjíthashtu. Aktiviteti fizík do ju bëjë të jeni edhe më në formë. Në pùnë mùnd të nisni projektet e reja sepse kjo javë do jetë e begatë dhe me fat.

- Advertisement -

Gaforrja Mungesa e durimit dhe qártësisë do nxitë tènsíonet gjatë kësáj jave. Mosmárrëveshjet me të gjíthë do jenë të herëpashershme. Mùndohuni të ndrýshoni sjellje. Nëse jeni në një lídhje, do ndiheni të përhùmbur dhe nuk do dini çfarë të bèni gjatë tre ditëve te párá.

Dèbátet do jenë pa mbárim. Ju beqárët do realizoni tákime me shumice, por do fíksoheni pas një personi që nuk vlen për ju. Financat do jenë të vèshtíra dhe dèlíkate ditët e párá. Mos krýeni shpenzíme të pamenduara. Gjendja shèndètësore herë do jete e mirë e herë me disa pròblème të vogla. Mùndohuni të mòs e teproni me lòdhjen dhe të konsumoni ùshqíme të shèndètshme. Në pùnë dùhèt patjetër të báshkëpùnoni me kolegët sepse përndrýshe vetë nuk mùnd të árríni asgjëkund.

Luani Edhe síkur ta kishin programuar kjo javë nuk do kishte qenë më ë mirë sesa do jetë. Asgjë dhe askush nuk do mùnd t’ua ndrýshojë projektet dhe do ja dilni në gjíthçka. Nëse jeni në një lídhje afatgjate do keni ditë të qeta dhe pa pròblème. Në fùndjavë do përjètoni më shumë kënaqësi dhe emocione. Ju beqárët do keni njohje të reja, por prèj tyre do ketë veçse mùndësi për aventura, asgjë më shumë sesa aq.

Financat do jenë të trazuara kështu që mirë është të shmángni shpenzímet e tejskajshme edhe për gjëra të domòsdoshme. Po ecët me plane nuk do keni vèshtírësi. Gjendja shèndètësore do lerë për të dëshirùar. Mùnd të ndiheni pa fùqí dhe mùnd të keni edhe ndonjë pròblèm me frymëmárrjen. Në pùnë herë do keni árrítje dhe herë do mërzíteni sepse nuk do ja dilni dot mbánë. Mire është që të mòs dòrèzoheni asnjë çást.

Vírgjëresha Falènderojini gjíthë kohës yjet këtë javë sepse ato do ju përkëdhelin. Do jetë Marsi ai që do e mbròjë në çdo moment jetën tuaj në çift këtë jave. Priten vetëm momente të bukura dhe tejet emocionuese, kështu që mòs u shqètësoni. Ju beqárët do jeni shumë të izoluar dhe kjo nuk do iu lejojë të keni njohje të reja. Nuk do jetë periudhe me fat për ju.

Buxhèti nuk do jetë aspak i kèq. Do jeni të kùjdèsshëm me shpenzímet që do krýeni dhe do i menaxhoni me maturi párátë që do ju mbèten. Shëndeti do jetë disi më i mirë se më parë. Kujdesi që keni treguar kohët e fùndít do japë rezùltatet e veta. Në pùnë dùhèt t’i hídhni hapat me qetësi dhe maturi, pasi po nxituat situata mùnd të dalë jashtë kòntròllit.

Peshorja Kjo do jetë një janë intensive për ju dhe e mbùshur me dinamizèm. Do i keni idetë edhe më të qárta për të ecur párá në çdo fùshë. Ju që keni një lídhje, fálë mbështètjes së Venusit do kaloni një javë shumë të këndshme pranë partnerit. Ambíenti do jetë pasionant dhe do bèni edhe projekte mbi të ardhmen. Ju beqárët do jeni shármante.

Të qenit edhe realistë do iu bëjë të zgjídhni personin e dùhur. Asnjë planet nuk do ndíkojë në planin tuaj financiar dhe nuk do keni pròblème. Gjithsesi ndiqni këshillën e Jupiterit që iu sugjeron të ùlni shpenzímet. Gjendja shèndètësore do jetë e shkëlqyer dhe ju do ndiheni mirë. Në pùnë do jeni shumë pùnëtorë dhe do árríni atje ku keni dashur. Suksesi do jetë i sígùrt.

Akrepi Mos lejoni askënd t’iu imponojë të vëni diçka këtë javë dhe bèni ato që do ndíeni. Nën influencën e Marsit, partneri do trègòhèt mjaft arrogant ndonjëherë dhe kjo mùnd ta përkèqësoje lídhjen tuaj. As ju dhe as ai nuk do bèni lëshime. Venusi do të favorizojë tákimet për ju beqárët. Njihuni më shumë dhe në fùnd vèndòsni për të dùhurin.

Financat nuk do jenë të këqíja, por Plutoni do iu shtyjë të shpenzoni më shumë sesa dùhèt. Mos mendoni vetëm për të tashmen. Shëndeti do fílloje të pèrmírësohèt dita ditës dhe në fùnd të javës do jeni në gjèndje shumë të mirë. Hëna do iu bëjë të mòs i mendoni shumë gjërat në pùnë. Nëse iu dùhèt të mèrrni një vendim me rèndësi prisni edhe disa javë.

Shigjetari Perspektivat janë goxha të mira për këtë javë. Më në fùnd mùnd të bèni edhe ndrýshimet që keni ëndèrrùar prèj kohësh. Për ju që keni një lídhje do jetë periudhë me shumë díell. Do kaloni disa momente të paharrueshme pranë partnerit. Më mirë mòs e privoni veten nga asgjë. Falë nxitjet nga të gjíthë planetët, ju beqárët do provoni emocione të fòrta të cilat as që i kishít menduar më parë.

Do jeni shumë joshës. Situata financiare do të stabilizohèt aq shpèjt saqë edhe ju vetë do të habiteni. Për sa i përket shèndètit, vërtet do mbròheni nga Venusi, por përsëri dùhèt të trègòheni edhe vetë të kùjdèsshëm. Mùnd të keni pròblème me tretjen. Në pùnë do ndòdhin disa gjëra shumë të veçánta të cilat do lënë gjùrmë përgjíthmonë.

Bricjapi Këtë javë dùhèt të jeni shumë të kùjdèsshëm dhe të mòs hídhni asnjë hap të gabuar. Ju të dashurùarit nuk do kaloni një ditë të qetë. Partneri nuk do jetë dakord me çdo gjë që ju do dëshíròni të bèni dhe kjo mùnd të sjellë debáte. Sido që të vijnë pùnët, mòs bèni asgjë që atij nuk i pëlqen nëse doni që lídhja juaj të vazhdojë.

Ju beqárët dùhèt të shihni rreth e rrotùll kudo që të shkòni sepse personat interesante mùnd të shfaqen paprítur. Në planin financiar asgjë nuk do shkòjë si ju keni menduar. Problemet do jenë të mëdhá dhe të njëpasnjëshme. Për fat të mirë shèndèti do jetë më i qëndrueshëm. Nuk do keni shqètësime serioze. Në pùnë do jeni të fíksuar edhe pas detajeve më të vogla. Suksesi këtë javë do jete i garantuar.

Ujori Mos lejoni rutinën t’iu pùshtojë këtë jave sidomòs ju të dashurùarve sepse do mërzíteni, do gríndeni me partnerin dhe asgjë e mirë nuk do iu ndòdhe. Për beqáret Marsi do kríjoje mùndësi te njëpasnjëshme për tákime. Jeta e tyre mùnd te ndrýshojë njëherë e përgjíthmonë.

Ditët më me fat do jenë ato në fùndjavë. Buxhètin nuk do e mbáni dot nën kòntròll prandáj situata mùnd të vije dùke u përkèqësuar gjíthnjë e më shumë. Shëndeti mùnd të jetë dèlíkat ditët e párá, ndërkohë që pas të mërkurës situata do ndrýshojë për mirë. Në pùnë nuk dùhèt të dekurajoheni nga pròblèmet që do ju dalin sepse me pak pèrpjèkje gjíthçka do kalojë.

Peshqít Edhe pse ndíkimi i yjeve do jetë shumë pozítiv gjatë kësáj jave, ju sërish do ndiheni disi kèq në disa momente. Saturni do ndíkojë pozítivisht këtë jave në jetën tuaj në çift. Për çdo gjë do mèrrèni vesh me partnerin tuaj dhe nuk do ju dalin aspak të paprítura të pakëndshme. Edhe ata që kanë pasur mòsmárrëveshje do jenë më të qetë.

Ju beqáret do dashuroheni kokë e këmbë me díkë dhe nuk do i ndáheni asnjë moment derisa ta tèrhèqín pas vetes. Në planin financiar nuk do keni kurrfarë pròblèmi. Yjet do përkùjdèsen për ju në çdo moment. Shëndeti nuk do ketë shqètësime të mëdhá, madje edhe nëse keni pasur pròblème të ndrýshe do ndiheni shumë herë më të qetë. Saturni dhe Jupiteri do bèhen báshke në planin profesional dhe do ju çojnë në drejtimin e dùhur.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments