Saturday, December 2, 2023
HomeGenelSa fát kanë/ Shènjat qè do bèjnè lèk në Tetor, është muaji...

Sa fát kanë/ Shènjat qè do bèjnè lèk në Tetor, është muaji “i mònedhave te arta” për ata

Edhe 15 ditë nga ndájnë nga ardhja e muajit, i cili nís me nje atmosfere me te fresket dhe ai është i ëmbli tetor. Çfarë të mírásh do të sjèllë dhe a do të jètë një muaj u èmbël për të na ndríçuar jetën dhe për të na shèrùar nga bárrá që na rèndòn? Këtë e zbùlon lèximi i yjeve ndáj dhe ju tashmë mùnd ta mèsoni sipas shènjës që kèni

Dashèt, Kèni mbèshtètjen e Vènùsít, por Sátùrni do të hápë disa pròblème këtë muaj, sídomòs brèndá fámíljes. Tráshëgímítë e fámíljes përbèjnë gjíthmonë një pèngèsë mes ju dhe fámiljárëve tuaj. Dùhèt të trègòheni praktikë dhe t’i thòni gjërat hápur.

Shíkòni me kùjdès çfarë ndòdh rreth jush në punë, vèçánërisht në datën 18. Mbáni në kòntròll ínvèstimet e hùaja. Nëse línd nèvòja, në fùnd të muajit ju sùgjèròjmë të bèni një kòntròll mjèkësòr. Tri ditët e fùndit të ketij muaji do të jènë káòtike për ju.

- Advertisement -

Dèmat, Në muajin tetor do të vèndòsni njëherë e mirë nëse do të vázhdòni punën që keni apo jo. Jùpíteri, Marsi dhe Vènùsi kánë një marrëdhënie të ndèrlíkùar në shenjën tuaj dhe efèkti i kësaj alèánce që s’po fùnksíonòn, do të ndíhèt pas datës 13.

Po kálòni një krízè ekònòmike, të cilën dùhèt ta zgjídhni sa më shpèjt. Bèni kùjdès në datat 22 dhe 24, sepse janë të ndèrlikùara! Në këtë períudhë, príòriteti juaj janë çèshtjet lígjòre dhe práktike.

Gjíthçka tjetër do të kálojë në plan të dytë. Stòmáku, tènsíoni i ulët janë pròblèmet që do t’ju shqètèsòjnë.

- Advertisement -

Binjákët, Vènùsi ju fávorizòn pas datës 13, ndërsa Mèrkùri qèndròn në shenjën tuaj deri në dátën 12, prándáj edhe ju dùhèt të përfítòni sa më shumë nga ky kòmbínim. Mòs u ánkòni dhe pránòni me mirènjòhje gjíthçka që ju òfròhet.

Mòs mèrrni krèdi dhe mòs bèni ínvèstíme të gábùara pikërisht tani! Lídhjet e kríjuara dy muajt e fùndit janë të fávòrizuara dhe mùnd të vázhdòni të qetë. Muaji tetor do t’ju pèrbállë me disa tùndíme që zòr se do t’u bèni ballë. Muaji qe vjen sjèll shumë lajme të mira në jetën fámiljáre. Pèrfítoni, sepse yjet janë të shkèlqýer.

Gaforet, Ju pùnòni për kènaqèsi, jo për párá. Kjo është një lloj mòtoje për ju. Ndòshta gjërat për ju s’do të shkòjnë aq mirë sa në pránverë. Edhe pse bèni punën që keni èndërrùar, sèrísh ka diçka që ju pèngòn çdo ditë.

Në datën 23 do të mèrrni lajme të mira. Fùndjava e fùndit e muajit páráqet mùndësi të mira për ata që kèrkòjnë dashùrínë. Pròblèmet shèndètèsore që do t’ju prèkín këtë muaj janë të llojit psíkòlògjík. Data 23 është e përshtátshme për të krýer kòntròlle mjèkèsòre.

Lùanët, Këtë muaj do të fítòni bètèjat e párá, përpos tènsíonève që do të shkáktòjë Mársi dhe Jùpíteri. Disa alèánca do të príshèn dhe për këtë arsye, do të dèshíròni të ndrýshòni ambíent.

Fati fínáncíar do t’ju víjë pas datës së 10 tetorit. Ky do të jetë një muaj dínamík, i mbùshùr me lloj-lloj gjërash duke pèrfshírè edhe strèsín. Ulèni ritmin, sidomòs nga data 11 deri më 17. Pròblème me mùskùjt në datën 23. Mèrríni gjërát më shtrùár!

Vírgjërèshèt, Yjet do të ndíhmòjnë të gjíthë ata që kánë vullnet. Disa nísmá të reja i keni ndèrmárrë, por s’do të mùngòjnë edhe të tjera që i kèni në plan për të árdhmèn. Kòntráta dhe pròjekte të reja mùnd të sjèllín të árdhùra të shumta.

Kùjdèsuni më shumë për fámíljen tuaj, sepse një nga të afërmit ka nèvòjë për kùjdès. Lòdhja do të fíllòjë të ndíhet rreth datës 6, por gjíthçka do të shkòjë më së miri pas datës 13. Ditët e fùndit të mùajit prèmtòjnë gjëra të bukùra.

Peshòret, Nuk gábòni asnjëherë nëse trègòheni më të mátur. Spròvát më të vèshtíra për të líndurit në shenjën tuaj víjnè në vjeshtë. Ja pse periudha e verës shèrbèn për t’u òrgánizùar më mirë.

Gjíthçka që po bèni në këtë periudhë po ju lòdh shumë. Pika juaj e dòbèt është cèrvíkálja, por edhe me lèkùrèn do të kèni pròblème. Bèni mirë të shmángní dèbátet e fòrtá apo sítuátat e vèshtíra në datat 28 dhe 30.

Akrèpat, Nuk mùngòn kùrrè një fázë rèbèlími në jetën tuaj apo në punën që po bèni. Nëse nuk rèbèlòheni ju vetë, atëherë ju çòrièntòjnë ngjárjet e shumta që ndòdhín rreth e rròtùll jush. Bèni shumë kùjdès me párátë dhe shpènzímet e tèpèrta!

Datat 11, 12, 17 dhe 18 do të jènë vèrtet ditë “pròve” për ju. Ndíhèni të lòdhùr, por s’ndáleni për asnjë çast. Datat 17 dhe 18 do të shòqëròhen nga nèrvòzízmi. Bèni kùjdès me stòmákun. Ushqèhùni sa më mirë. Jùpíteri ju mbròn, por edhe ju kíní kùjdès me pròvòkimèt.

Shigjètárët, Ky është një muaj i rèndèsishèm, sídomòs për marrëdhëniet sòcíale, pasi Vènùsi hýn po ashtu në shenjën tuaj në datën 13. Mársi ka një ndíkím të shkèlqýer

Pròjekte të reja do të kènë sùksès, fítimèt e së cilave do t’i kòrrní shumë shpèjt. Në datën 16 mùnd të pèrbálleni me disa pròblème me kòlègët. Deri në datën 12 do të ndíhèni të lòdhùr fízíkisht dhe mèndèrisht, megjíthatë do ta mèrrni veten shumë shpèjt. Dùhèt të mèrrèni sa më shumë me sport apo të dílní në ajër të pástër.

Brícjapët, Uráni dhe Sátùrni do të kríjòjnë një kombinim të shkèlqýer në shenjën tuaj, i cili do të bèhèt më íntrígùes gjatë muajit te ardhshem. Vèndímet që do të mèrrní apo ndrýshímet që do të bèni tani káráktèrizòhen nga një qètèsi e madhe dhe vèndòsmèri.

Gjèndja brènda familjes është páksá e tènsíònùar. Në datat 15, 20 dhe 24 shmángní dèbátet príndër-fèmijë apo me ndonjë të afërm që táni po vè në dýshím gjëra që s’i tákòjnë. Pika juaj e dòbët do të jètë stòmáku. Mèrríni gjërát shtrùar. Mòs i sfòrcòni shumë gjùnjèt.

Ujorët, Marsi vázhdòn të qèndròjë në shenjën tuaj, por edhe Mèrkùri ju fávòrizon shumë. Kjo periùdhë s’do të jetë shumë e qètë për ju. Nëse bèni një punë mònòtòne, e keni të vèshtírë të shkòni të bùzëqèshur në punë.

Keni një sèrè bòrxhèsh për lárë, prandáj deri në fùnd të tetorit dùhèt të bèni shumë kùjdès me shpènzímet. Në fushën e ndjènjáve do të kètë shumë ùlje-ngrítje këtë muaj. Energjía nègátive që ndíèni tani është shkáktùar nga strèsí që po kálòni. Përpíqùni të flíni shumë, sepse kohët e fùndit zgjòhèni natën duke mèndùar se ç’do të bèni të nèsèrmen.

Peshqít, Vera nís më së miri fálë ndíkímit pòzítiv të Vènùsit dhe Mèrkùrit që fùtet në shenjën tuaj në datën 12. Edhe Díèlli do të shkèlqèjë për ju pas datës 21. Kjo është një períudhë e ártè për ju.

Edhe fùndi i muajit do të jètë i mirë. Këtë muaj do të ndíhèni më të gjállèrùar, do të bèni gjèra që ju pèlqèjnë duke òrgánizùar diçka të vèçántë. Elèmènti juaj është ai i ujit, një shèrùès për mèndjèn dhe zèmrèn, prandáj qètèsòhuni dhe dègjòni zhùrmèn e valëve të detit apo të një pèrròi në pyll që gùrgùllon. Kùrát janë të fávorízùara pas datës 12.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments