Wednesday, June 7, 2023
HomeGenelEshtë párálájmèrùar dje/ Çako, shènjat që do ndòdhin, mèrrni masat

Eshtë párálájmèrùar dje/ Çako, shènjat që do ndòdhin, mèrrni masat

Sot do dëshíròni të qëndroni sa më pranë njerëzve të dashur dhe do mërzíteni nëse ata ju lárgohen për ndonjë moment. Nëse keni një lídhje do bèni çdo gjë që do keni në dorë për ta mbájtur pranë partnerin.

Mùnd të thoni edhe ndonjë gènjeshtër të vogël në mënyrë që ai të lërë gjíthçka dhe të qëndrojë me ju. Ju beqárët me shume mùndësi do fílloni të bini në dashùri me një person, por do preferoni të prisni pak kohë párá se të hídhni hapa. Në pùnë çdo gjë ka për të fùnksíonuar si dùhèt dhe do árríni shumë shpèjt atje ku dëshíròni. Në planin financiar mùnd të bèni edhe gábíme me pásoja për të ardhmen.

Demi Gjatë kësáj dite, të nxitur mjaft nga Plutoni, do mèrrni vendime radíkale. Mirë është që të mendoheni paksa párá se të veproni. Nëse keni një lídhje do ndiheni shumë më të çlirùar se më parë. Do e kuptoni se keni bërë gábíme dhe do mùndoheni të trègòheni më të ëmbël me atë që keni në krah.

Nëse jeni beqárë do vèndòsni më në fùnd t’i jepni përgjígje personit që ka disa kohë që ju ka bërë një propozím. Ju e dini më mirë se çfarë do i thoni. Sipas hòròskòpit, në pùnë gjërat nuk do ju ecin shumë mirë. Mùnd të vonoheni me projektet dhe mùnd të mèrrni kritíka, megjíthatë këto nuk janë arsye që ju të vèndòsni të íkni farë nga kompania. Shpenzímet dùhèt t’i krýeni me maturi.

Binjakët Sot dùhèt te jeni shumë herë më të kùjdèsshëm me hapat që do hídhni sepse çdo gábím i vogël do lërë pásoja në të ardhmen. Nëse jeni një lídhje, kárákteri vùllkaník mùnd të sjellë mòsmárrëveshje të njëpasnjëshme.

Për pjesën më të madhe të pro blemeve ka për të qenë fáji juaj. Ju beqárët mòs hídhni asnjë lloj hapi nëse nuk ndiheni të sígùrt sepse vetëm sa do mërzíteni. Në pùnë nuk do ju mungojë energjía, por dùke nxituar mùndet edhe të gaboni. Këshillat e miqve mèrrini për bazè sepse do ju ndíhmojnë pafùndësisht. Për financat do i mèrrni të gjítha masat që gjèndja mòs ketë trònditje.

Gaforrja Hëna në báshkëpùnim me Plutonin dhe ju bëjë më të logjíkshëm dhe më të kùjdèsshëm sot. Nëse keni një lídhje do i përkushtoheni plòtësisht partnerit dhe nuk do reshtni së ja shprèhuri ndjenjat.

Ai nga ana tjetër do ndihèt më i plòtësuar dhe do ju bëjë propozímin e prítur prèj kohësh. Ju beqárët dùhèt të pranoni të dilni me disa kushërinj dhe miq të tyre sepse mùnd të tákoni shpirtin binjak. Në pùnë do jeni të përgjegjshëm, të kùjdèsshëm dhe shumë të qártë për hapat që dùhèt të hídhni. Çdo gjë do ju ecë sipas planeve. Pro blemet financiare do i tejkaloni.

Luani Debatet me të afërmit do ju mërzítin shumë gjatë kësáj dite. Nëse keni një lídhje nuk do mùnd të dashuroheni dot lirisht sepse do e keni mendjen díku tjetër. Po nuk folët me partnerin e po nuk u sqárùar mùnd të keni kèqkuptime.

Nëse jeni beqárë mùnd të fílloni veçse lídhje komplekse sot kështu që mirë mòs guxoni dhe bèni durim. Në pùnë sado të mùndoheni nuk do ndíeni kënaqësínë që keni menduar. Sot nuk do jeni aspak në periudhën më të mirë as për të pranuar një detyrë të re. Gjendja financiare do vijë dùke u përkèqësuar dhe do ju dùhèt të prèkni disa párá të hèqura mënjanë.

Vírgjëresha Mërkùri do ju bëjë shumë acárues gjatë kësáj dite dhe mùnd të kapeni me të gjíthë. Nëse keni një lídhje nuk keni për t’u ndíer asnjë moment mirë pasi partneri do preferojë t’iu lárgohèt. Epo të gjítha gábímet që keni bërë këto kohë do e mèrrni më në fùnd një “shpërblim”.

Ju beqárëve do ju rèndojë pafùndësisht vetmia, por nga ana tjetër nuk do e ùlni as hundèn të jeni ju të parët që të hídhni hapa. Duke prítur nga të tjerët keni për të mbètur gjatë me atë status. Në pùnë do e keni programin shumë të ngarkuar dhe mezí do ju dalë koha për të përfùnduar gjíthçka. Financat do i menaxhoni si dùhèt dhe nuk do keni vèshtírësi.

Peshorja Sot do jeni gjíthë kohës në lèvízje dhe aspak të përqendrùar. Nëse keni një lídhje nuk do ja dilni të flisni për disa gjëra të lëna pèzùll dhe që do kenë ndíkim për të ardhmen. Duke u shfájësuar e dùke gjetur justifíkim për gjíthçka nuk do fitoni asgjë.

Sipas hòròskòpit, ju beqárët do jeni arrogantë kështu që të gjíthë do ju qëndrojnë lárg. Nga ana tjetër në pùnë do jeni aq të zellshëm saqë kolegët do mendojnë se jeni robotë të pandálshëm. Ulni pak ritmin sepse përveçse do lòdheni do nxitni shefat t’iu kèrkojnë gjíthnjë e më shumë. Paratë nuk do kenë as pèrmírësim e as përkèqësim.

Akrepi Planetët do ju shtyjnë të eksploroni gjëra të reja sot. Do keni ide të mira dhe do jeni shumë të frymëzuar. Nëse keni një lídhje do ndíeni aq shumë për partnerin saqë mùnd të anùloni edhe disa tákime të rèndësishme për të qëndrùar me të. Mbrëmja ka për të qenë e nxèhtë dhe drithëruese. Edhe ju beqárët do jeni me shumë fat.

Flirtimet e kohëve të fùndít do japin rezùltatet e shumëprítura. në pùnë, rrethanat do ju nxitin të jeni pak më të kùjdèsshëm, megjíthatë nuk príten pro bleme serioze. Paratë do i menaxhoni gjatë gjíthë kohës me përkùjdès dhe lárgpamësi prandáj nuk do keni të paprítura.

Shigjetari Sot do e ndrýshoni mënyrën e të shprèhurit të ndjenjave dhe do jeni dëgjues më të mirë. Nëse keni një lídhje do jeni edhe më të afërt me partnerin dhe nuk do e vini më në píkëpyetje të ardhmen. Mes jush nuk do ndòdhin debáte.

Nëse jeni vetëm do e keni të vèshtírë të hídhni hapa edhe pse do fílloni të ndjeni shumë për një person. Në pùnë lùfta për mbijetesë ka për të qene edhe më e fòrtë. Pengesat dhe vèshtírësitë do jene të shumta, por nuk dùhèt të dòrèzoheni. Buxhèti nuk do jetë shumë i trazuar, megjíthatë më morë mblídhni párá e mòs shpenzoni.

Bricjapi Sot do keni nèvojë të dilni nga rutina ku jeni fùtur dhe do dëshíròni të argëtoheni e të kënaqeni. Për fat planetët dhe miqtë do ju ndíhmojnë. Nëse keni një lídhje do jeni më të afërt me atë që keni në krah dhe do programoni dalje ndrýshe në mbrëmje.

Kudo që të shkòni do ndiheni mjaft mirë. Ju beqárët do keni dëshirë të joshni kurdoherë dhe mùnd të bini në gjùrmët e personit të dùhur. Në pùnë nuk do kënaqeni shumë nga ato që do árríni dhe do fájësoni gjíthë kohës veten. Financat më në fùnd do fíllojnë të stabilizohen pak e nga pak. Bëni durim dhe trègòhuni lárgpamës.

Ujori Sot nuk do dini kur dhe kujt t’i besoni, ndërkohë që gjíthë kohës do keni nèvojë të vlerësoheni për gjíthçka bèni. Nëse keni një lídhje nuk do árríni dot të keni një márrëdhënie si e kishít ëndèrrùar. Do doni vëmendje absolute nga partneri kur ju vetë nuk do bèni asgjë për të. Ndryshoni sjellje sepse nuk keni për të shkùar askund kështu.

Nëse jeni beqárë nuk do keni asnjë ndrýshim sepse ju vetë nuk keni bërë asnjë pèrpjèkje. Mos prisni që gjërat t’iu bíen nga qíelli. Në pùnë dùhèt të jeni të kùjdèsshëm. Mùnd t’iu jepen edhe detyra urgjènte që dùhen përfùnduar brènda ditës dhe që do ju vënë nën prèsion. Financat fatmirësisht do jenë të stabilizuara.

Peshqít Para se të gjýkoni të tjerët hídhini njëherë sytë nga vetja sot. Nëse jeni në një lídhje do e keni të vèshtírë të ruani ekuilibrin e márrëdhënies. Në shumicën e rasteve do ju dùket síkur jeni mbi tjetrin dhe mùnd ta lini pas dore atë.

Po vazhduar gjatë me këtë sjellje keni për ta parë se ndarja do jetë e afërt. Ju beqáret mùnd të keni disa njohje, por pa ndonjë perspektivë. Në pùnë do doni të tèrhíqni vëmendjen tej vetja dhe përherë do mendoni se jeni më të mirët. Mos u bèni dritëshkùrtër sepse nuk do fitoni asgjë. Situata financiare do ketë goxha pèrmírësime.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments