Saturday, December 2, 2023
HomeGenel"Shèndeti, Pùna, Parátë dhe Dashùria..."/ Do t'ju dálin rrugë dhe plane të...

“Shèndeti, Pùna, Parátë dhe Dashùria…”/ Do t’ju dálin rrugë dhe plane të reja, ja ç’ndòdh

Per nejrezit e líndur si Dashi, Ekzíston një mùndësi e vogël, por reale, që díkush po ju mbùsh me ínfòrmacione të rrème, dùke shpresuar se do të mèrrni një vendim të gábuar. Duke pasur párásysh këtë, verifíkoni mirë çdo gjë që ju thuhèt. Mos i bèsoni askujt.

Ju Demi, keni shumë gjëra që ju bëjnë të ecni përpárá, ndáj nuk ka arsye përse të mbáni fýtyrë të vrènjtur. Cilado qoftë arsyeja dùhèt ta tejkaloni dhe të víheni në lèvízje. Kura më e mirë për dèprèsionin është veprimi, ndáj bèni diçka dhe bëjeni tani.

Sa per Binjakët nuk doni që një mík apo koleg të vùajë, por në këtë rast është e këshillueshme që të mòs bèni asgjë për ta ndíhmuar. Planetet sugjerojnë se ky është një nga ato raste ku tjetri dùhèt ta márrë vetë mësimin, me gjasë në mënyrën më të vèshtírë.

- Advertisement -

Ti qe je Gaforrja, vendosíni vetes qèllime, por sígùrohuni që të jenë të árrítshme. Nëse sýnoni më lárt sa dùhèt, do t’ju dùhèt shumë kohë për të pranuar dështimin. Jini vetvetja, jo ata që kèrkojnë të tjerët.

Luane te dashur, nga nxitimi për të nisur me një projekt të ri, mùnd të keni anashkáluar disa áktorë të vegjël, por të rèndësishëm që kanë pòtencialin t’ju príshin planet. Análizoni çdo detaj këtë javë, e madje kèrkojini edhe një míku të besuar që t’ju ndíhmojë.

Vírgjërèsha, bota është e mbùshur me njerëz zíliqárë që janë të aftë për të bërë gjíthçka që t’ju pèngojnë në rrugën drejt sùksesit. Një person i tillë do të bëjë të pamùndurën këtë javë. Lárgojeni nga jeta juaj dhe mbáni pranë vetëm njerëz pozítivë.

- Advertisement -

Peshorja, mòs e nxítoni veten për të márrë një vendim për një çështje që është super e komplíkuar. Merrni kohën e nèvojshme që ju dùhèt për ta parë të gjíthë situatën me qetësi dhe veproni vetëm kur të jeni 100 përqínd të sígùrt se do të fùnksíonojë.

Akrepi, këtë javë është e nèvojshme që në plan të parë të vini çështjet financiare dhe të líni mënjanë márrëdhëniet personale. Kjo sepse me këtë ritëm që po shpènzoni párátë rrèzíkoni që shumë shpèjt të mbèteni me xhepat bosh.

Te ndèruar Shígjetar, èshtë me rèndësi që këtë javë të mèrrni kohën e nèvojshme për të menduar përpárá se të bèni çdo veprim gjatë ditëve në vijim. Planetet sùgjerojnë se díkush po shfrýtëzon fríkën tuaj me shpresën se do të gáboni.

Bricjapi, këtë javë rrèzíkoni që ose të mbivlerësoni aftësitë tuaja, ose të nënvlerësoni ato të rivalit. Cilido qoftë rasti, rezùltati mùnd t’ju kùshtojë. Mos hárroni se momenti kur nisni të besoni se asgjë nuk mùnd të shkòjë kèq, është píkërisht momenti kur kjo ka më shumë gjasë të ndòdhë.

Ujori, mùnd të mòs e bèsoni diçka që një mík do t’ju rrëfejë këto ditë. Ndonëse mùnd të ekzagjerojë disi, në thelb ajo që do t’ju thotë do të jetë e vërtetë, ndáj dëgjoni dhe mèsoni. Nëse në këtë çështje përfshíhen párátë, veproni me shumë kùjdès.

Pèshqít, nuk dùhèt të lèjoni që ndjenjat personale të ndërhýjnë në çështje më të rèndësishme se një apo dy persona. Po sígùrisht mùnd të keni parimet tuaja, por kjo nuk dùhèt të thotë që dùhèt të jeni personi që hùmbisni gjíthnjë për shkák të tyre.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments