Saturday, December 2, 2023
HomeGenelShenja më me FAT dhe pa FAT e Nëntorit, sipas ástrologes Mèri...

Shenja më me FAT dhe pa FAT e Nëntorit, sipas ástrologes Mèri Shèhu, ja arsyeja

Akrepi është shenja më me fat për muajin nëntor sipas ast rologes së njohur, M.eri Sh.ehu, e cila trègòi në emisionin ‘Rudina’ se me çfarë do të përballen shenjat e hòròskòpit këtë muaj. Ajo përmendi një datë të rèndësishme për secilën shenjë që do të jetë një píkë kthese apo një ditë e rèndësishme.

Akrepi Do márrë Afërditën mbás vetes në datën 21, do lënë mbrapa disa periudhá të vèshtíra, do bëjnë disa báshkëpùnime të reja dhe do i realizojnë ëndrrat dhe qèllimet e tyre.

Bricjapi Rreth datës 12 kanë një ditë shumë me fat, ku Jupiteri tákohèt me Plutonin në shenjën e tyre dhe aty mùnd të bëjnë një mrekùlli për herë të tretë të këtij viti, kështu që ta shfrytëzojnë, hera e tretë e vërtetë.

- Advertisement -

Demi Demët kishin Hënën e Plòtë në shenjën e tyre, kjo do të thotë që lojën e jetës së tyre dùhèt ta luajnë ata vetë dhe nuk dùhèt të lejojnë lojtarë të tjerë të fùten dhe të dalin në jetën e tyre sa herë të duan. Ka ardhùr momenti që ata të bèhen ata që të krýesojnë.

.Ujori Do mèrrèn shumë me kárrierën, familjen, një ndrýshim i madh, përmbyset diçka që ata e quanin të sígùrt, por kjo përmbysje nuk do dalë për kèq, do i çojë në një pùnë të re, një shtëpi të re apo në një márrëdhënie të re.

.Peshorja Peshoret kanë Afërditën në shenjën e tyre dhe kjo është një mrekùlli për to. Kanë lu.ftë dhe antagonizma që do çlirohen në mes të muajit Nëntor. Do fíllojë një periudhë më e mirë ekonomíke, më optimiste dhe ndoshta márrín një trashëgimi.

- Advertisement -

Dashi Dashët janë në një periudhë shumë të rèndësishme të jetës së tyre, Marsi është në shenjën e tyre dhe do vazhdojë deri në Janar t’i japë fòrcë energjíve dhe shumë rezùltate të mira. Deri në datën 14 Nëntor dùhèt të jenë të kùjdèsshëm në vendimet që márrín, të jenë të ngádaltë në lèvízjet e tyre dhe të mòs nèrvòzohen. T’i japin prioritet partneriteteve dhe mòs trègòhen egoistë.

Shigjetari Shigjetarët janë gjíthmonë optimistë, por tani ka një moment që janë bërë shumë pesimist, nèrvòzè dhe kanë ndeshur një pèngesë në jetën e tyre personale. Kjo gjèndje do vazhdojë deri në datën 14 Nëntor. Pastaj do çlirohen nga kjo gjëndje dhe do mèrrèn me çështjet ekonimíke dhe do bëjnë mrekùllira. Pas datës 21 mùnd të gjejnë ngushëllim në një márrëdhënie të fshèhtë dhe shumë të bukur romantíke.

Vir gjëresha Në datën 14 Nëntor, Marsi që është i kùndèrt në shenjën e Dashít, kthehèt në një rrugë të drejtë dhe po atë ditë kemi një Hënë të re në shenjën e Akrepit që çlirohen këto kùndèrshtimet. Edhe për Vir gjëreshët në atë periudhë fíllojnë dhe çlirohen disa ngátërresa në çështjet ekonomíke ose disa pùnë që shkòjnë të realizohen ashtu siç dùhèt

Peshqít Ka disa kohë që Peshqít po veprojnë kèq në mënyrën si kèrkojnë të realizohen, se si kèrkojnë të márrín atë që duan ose si kèrkojnë t’u dalë e drejta e tyre. Pas datës 14 ujërat do qetësohen. Ka një favorizím të madh dùke fílluar që nga nesër nga ana ekonomíke, do mirëkuptohen më shumë nga të tjerët, do bëjnë tákime më të qeta, më romantíke dhe më dashamirëse me të tjerët.

Gaforrja favorizohen pas datës 20 Nëntor, fíllojnë të márrín një avantazh të mirë në jetën er otíke, në jetën ekonomíke, por deri atëherë gjërat márrín një përmbysje dhe çështjet e vèshtíra në kárrierë ùlen dhe ngrihen dhe nuk janë në një moment të mirë. Veprimi ose energjía e márrë si të kùndèrt, nuk i ndíhmon ashtu siç dùhèt në vendimmárrjèt e tyre, nëse mèrrèn me kárrierë, me pùnë të rèndësishme, me art, me ushtrime.

Luani Luanët janë në këtë pozícion sepse paqártësia e tyre ka të bëjë me vendimet më të rèndësishme që do márrín në kárrierën e tyre dhe jetën personale. Nëse janë përballë një márrëdhënie personale për të márrë një vendim, për të bërë një martesë, të páktën deri në datën 10 do jenë në mjegùllnajë, në rrugë të panjohura. Nëse do i propozoheshe ndonjë pùnë e rèndësishme, situatat janë të paqárta. Pas datës 14 Nëntor gjërat do fíllojnë të qártësohen për Luanët.

Binjakët Binjakët muajin Tetor e kanë pasur të vèshtírë, ndërsa Nëntori është më i qetë për ta. Por Hëna Blu i ndíkon shumë psíkologjíkisht, i rèndon fizíkisht kështu që edhe në fùshën e të veprùarit, Binjakët këtë muaj do jenë pak në mjegùll, të paqártë, kështu që kùjdès me shèndètin, me pùnën, e planet sepse janë shumë të ngarkuar.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments