Wednesday, June 7, 2023
HomeGenelShènojë datën 07, bèje gáti gjithë shtëpínë, do ndòdhë pas orës 19

Shènojë datën 07, bèje gáti gjithë shtëpínë, do ndòdhë pas orës 19

Edhe pse ende ndòdhèmi në muajin qershor dhe ky muaj ka edhe plòt 3 dite për të ardhùr drèjt fùndit, me sígùri të madhe juve ju shtýn kùríozíteti të mèsoni se çfarë do të sjèllë muaji Korrik. Artíkulli i sotëm do t’ju “shùájë” një pjesë të madhe të kùrèshtjes tuaj, pasi ju do të zbùloni më në fùnd fátin dhe ditet e mbára te mujait tjeter.

Por? Nuk mjáfton me káq. Nëse ju i zbùloni tani ditët ku do të ndòdhë më shumë fát, juve dùhet që këto data t’i rrèthòni që sot në kálendar sepse nuk e kèni idenë se çfarë do t’ju ndòdhë. Për më tèpër, tashmë është koha që ju t’i mèsòni të gjítha duke i lèxùar si më poshtë.

Një nga ditët më me fát të muajit korrik është dáta 7 dhe kjo ju lídh shumë edhe me një nga numrat më të fùqíshëm fatsjèllës të universit që është 7-a. Ju në këtë dátë do të jèni në kërkim të plòtësimit të ëndrrave tuaja dhe do të kèrkòni sa më shumë afrímin me òptímízmin.

Çfárë prítët të hýjë në jetën tuaj më 07 korrik 2022? Është mirë që nèse jeni në një márrèdhènie punë, në këtë dátë të kèrkòni rrítjen e një páge sepse ju fávòrizon fáti tek lèkèt. Ju të tjerët që nuk e kèni një punë, në trájtën e një ndíhme do t’ju òfròhet një shpèrblím fínánciar që thùajse e kèni prítur gjátë.

Po dáta 18 korrik çfarë sjèll? Edhe kjo ditë në ástròlògji mbáhèt si ditë e mbárë ku në jetën e çdo persòni sjèll shumë energjí të pástër. Në këtë mënýrë ju edhe pse mùnd të mèndòni se deri më tani ju ka ècur tèrs apo gjèrat i shíkoni me një sy nègátív, në 18 korrik 2022 do të “pùshtòheni” shpírtèrisht nga një ndjènjë pozítíviteti.

Çfárë prítët të hýjë në jetën tuaj më 18 korrik 2022? Ana e èrrèt e mèndjes dhe e shpírtit tuaj do të mbùshet me një válë energjíe frýmèzùèse që do t’ju jápë mùndèsínë të bèsòni se në jetën tuaj nuk ka të lígá.

Dhe kèshtu do të ndòdhë. Të kèqíjat do të të lárgòhen dhe shumë të mira do të prèkín ty edhe fámíljen apo fèmíjët e tu për t’u rrítur së bashku të lùmtùr. Ju nuk do të sèmùrèni për një kohë të gjátë dhe nuk ju káp as strèsí sepse në mèndjèn dhe zèmrèn tuaj do të hýjë shumë dashùri.

Eshtë edhe dáta 09 korrik në listën e ditëve të mira dhe e díni përse? Sepse kjo dátë lídhèt me fòrcèn e bashkímit të fùqísë së Universit me fámíljen tuaj. Çfárë prítët të hýjë në jetën tuaj më 09 maj 2021? Nëse që hèrèt në mëngjes ju e nísni këtë ditë me pozítívitet dhe qèndròni të lumtùr dhe të gëzuar së bashku.

Juve për një vit rrèsht do të kèni një mbárësi dhe bègáti shumë të madhe si në fùshën që ju lídh me të ardhurat, ashtu edhe në fùshën që ju lídh me pozítivitetin e shèndètit tuaj. Dhe kështu, nëse ju do të jèni mirë, ju do t’i shèrbèni si një hájmáli fatsjèllësè edhe fámíljes tuaj, për t’u “pùshtùar” edhe ata nga pròspèríteti.

E premtja e 22 korrikut 2022 është një dítë që lídh fòrcat e dashùrisë dhe të ndjènjave dhe èmòcíoneve. Është pikërisht një ditë ku çiftet do të márrin më shumë ëmbèlsi, ose disa të tjèrë mùnd të gjèjnë shpírtin bínjak.

Çfárë prítët të hýjë në jetën tuaj më 22 korrik 2022? Kjo është një dátë shumë e mirë për plòtèsimin e dëshirave që lídhèn me ndjènjat dhe dashùrinë, apo të dëshirave që lídhèn me të mirën e një përsòni.

Pra? Në këtë ditë ju ose mùnd të kèrkòni si dèshirë shpirtin tuaj që ju mùngòn, ose të kèrkòni që lídhja juaj të bèhèt më e ëmbël dhe më e “gjállë”. Gjíthashtu nëse një person juaj i afèrm vùán nga ndonjë pròblèm, ju mùnd ta kèrkòni si dèshírë që hállèt e tij/saj të víjnë drejt një fùndí.

Për sa i pèrket 15 korriku është díta më e fùqíshme që ju mbán lárg nga strèsí, lòdhjèt fízíke dhe mèndòre dhe mbi të gjítha nga dèprèsíoni. Çfárë prítët të hýjë në jetën tuaj më 15 korrik 2022? Nuk prítet të ndòdhín mrèkùlli në këtë ditë por Universi ju kèshíllon që në këtë dátë ju të mèrrni sa më shumë pushim.

Dhe në fùnd një nga data më të výera të Korríkùt është 28, dita e hèqjes së “mágjíve” të zèza dhe lígèsive. Çdokush nga ju mùnd të jetë i rrèthùar nga njerëz dhe persòna që e shòhín me sy të kèq dhe këtë nuk e kèmi dot në dòrë që ta lárgòjmë.

Por, fùqía e madhe e Universit do të bèjë që në 28 korrik edhe pse mùnd t’ju kètë prèkur syri i kèq, juve do t’ju lárgòhet. Si do të ndòdhë kjo? Ju dùhèt vetëm ta nísni ditën e 28 te ketij korriku me një hudhër në xhèpín tuaj të djathtë dhe ta mbáni aty për gjátë gjíthë ditës e deri në mbrèmje.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments