Friday, September 29, 2023
HomeGenel"Shènòjeni datën 7...", Kjo prítèt të ndòdhè, s’dùhet të hùmbni këtë mùndèsí

“Shènòjeni datën 7…”, Kjo prítèt të ndòdhè, s’dùhet të hùmbni këtë mùndèsí

E kèmi thènë edhe më párë që në këtë muaj në jètën e çdokùjt do të ndòdhín shumë të mira, por ju me çdo kùsht nuk dùhèt që ta hùmbísni ditën e sotme.

Jo vetëm që njíhèt si një ditë shumë e mirë dhe mbárë, por më 07 maj është dhe një ditë që shènòn me fèstën e bègátë dhe pikërisht edhe ky fákt ia shtòn më shumë fùqínë dhe vlèrat kësaj dite.

Dùke qènë se më 07 prill ka qenë një dítë plòt me fùqí shèrùèse që ka ardhur nga hèna e re e pranverës, më 07 maj do të jètë një válë që ju vjèn nga hëna “pránvèrore”.

- Advertisement -

Fùqía e këtij plánet në jetën tuaj do të jètë si një efèkt që ju mbùsh me energjí me bèsím të pafùnd dhe mbi të gjítha do t’ju shtòjë edhe më shumë fátin e jetës në të cílën ëndrrat tuaja do t’ju rèálizohen.

Kèrkesat e lùtjet tuaja, si në fùshën fínánciare, ashtu edhe në dashùri apo shèndèt do të fòrcòhen më shumë prej Universít ndáj dhe drèjt së ardhmes tuaj ju do të fùtèni në rrùgë të ndríçuara dhe jo të èrrèta.

Kjo fèstë e madhe dhe kjo ditë e shènuar e 07 majit do t’ju jápë mùndèsínë që një dèshirë juaj shumë “e zjárrtè” t’ju rèálizohet si me “mágjí”.

- Advertisement -

Ndáj dhe ju sot dùhèt që të dèshòroni diçka të madhe, díçka që do mùnd t’ua ndrýshòjë jetën.

Dhe kjo dèshírë që ju do të kèrkòni sot, do të jetë një nga më të fùqíshmet për t’u plòtësùar sepse ajo do të márrë zánáfíllën nga hëna e re e pranverès dhe më pas do të kètë bèkímin e hyrjes pránveròre.

Ju dèshòròni sa më shumë që ta bèni të tashmen tuaj sa më të pásùr në të gjítha fùshat ndáj dhe më 07 maj kjo dèshírë juaja do të márrè fùqí të dýfíshtë.

Sepse fòrmímí i një numri çift në ástròlògjí përfáqèsòn plòtèsímin e një ëndrre dhe rèálizímin sa më të shpèjtë të sáj dhe data 07 që fòrmòn numrin tek do t’ua plòtèsojë atë.

Ajo që dùhèt që ju të bèni sot është shumë e thjèshtë dhe gjíthçka mùnd ta bèni në shtëpinë tuaj.

Mòs hárròni se në kete dite dùhèt që të trègòni sa më shumë gèzím, dashùri dhe lùmtùri jo vetëm me veten tuaj, por edhe me ata që dòni me gjíthë zèmèr.

Pas orës 18 : 00 në fshèhtèsi, ju dùhèt që të shkrùani në një copë letër një dèshirë tuajën shumë të madhe e cila të jètë dhe díçka e rèalizùeshmè.

Lètrën fshíhèni në një vend të sígùrt në shtèpínë apo në ambíentin ku ju jètòni.

Në mèndjèn tuaj kur ta shkrùani këtë dëshirë, thòni një lùtje dhe një fálènderim për ekzístèncën tuaj dhe për Universin.

“Fálèmínderít për gjíthçka që më ke dhùrùar në jetë dhe pránò lùtjen time dùke shprèsùar se kjo dèshirë e imja të bèhèt sa më shpèjt realítet”.

Dùke qènë se është një ditë e mirë dhe shumë e bègátë, sot kùjtòhùni që të ndízí një qírí në çdo mòmènt që ju dèshíròni.

Çdo gjë e mirë do t’ju rèálizohet në jetë dhe mbi të gjítha pèngèsat dhe hállet apo brèngát do t’ju lárgòhen sepse ju jèni një persòn shumë i bèkùar.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments