Saturday, December 2, 2023
HomeGenelDashi pese yje, Ujori lum párash ne pune! 6 shenjat hòroskòpi i...

Dashi pese yje, Ujori lum párash ne pune! 6 shenjat hòroskòpi i bekon me dashuri pasuri

Dashi Nëse keni pëlqím për díkë, mòs hiqni dorë! Duhèt të organizoni më mirë angazhimet tuaja. Mùnd të hasni në pr obleme lídhùr me pùnën, për shkák se mùnd tiu kenë kèrkuar shumë.Ju pret një ditë e lòdhshme, sidomòs nga píkëpamja sentimentale. Momentalisht situata nuk páráqítet e qetë, madje mùnd të jètoni në dy histori párálele.

Hëna dhe Marsi do të kenë ndíkim të favorshëm, dùke iu dhùrùar shumë energjí. E enjtja do të jetë tejet pozítive, ku situata do të ndrýshojë për mirë. Bëni kùjdès në pùnë, pasi debáte dhe pro bleme të vogla dùhen mbájtur nën kòntròll.Mùndohuni që të mòs lòdheni shumë dhe mòs bèni më shumë se gjërat e domòsdoshme. Dashuria do të jetë mjaft e favorshme, ku do të keni báshkëpùnim. Në pùnë do të ketë ndrýshime, ku disa prèj tyre mùnd të kenë nisur tashmë.

Binjaket Në dashùri dùhèt të bèni atë që mendoni se është e drejtë. Ndërsa në pùnë dùhèt të vlerësoni mirë mùndësitë, në mënyrë që të mòs mèrrni vendime të nxituara. Ju pret një ditë e mbùshur me energjí.Në sferën sentimentale dùhèt qártësi dhe sínqeritet i plòtë. Ndërsa në pùnë mùnd të mèrrni propozíme të paprítura, të cilat nuk dùhèt ti ínjòroni.

- Advertisement -

Hëna do të ketë ndíkim të favorshëm, dùke bërë që ta nisni ditën me këmbèn e dùhur. Tensioni dhe strèsi dùhen mbájtur nën kòntròll. Gjatë kësáj dite do të jeni mjaft kreativ.Nëse jeni përballur me shpenzíme të tepërta, tashmë do ta gjèni veten dùke debátuar me partnerin/en. Pavárësisht kësáj Hëna është në shenjën tuaj. Në këtë periudhë do të ndiheni disi të lòdhùr dhe nèrvòz. Mùndohuni që të qetësoheni.

Luani Në dashùri mùnd të hasni në pr obleme lídhùr me dýshimet e ditëve të fùndít. Nëse jeni të dyjëzuar mes dy lídhjeve, është momenti për të márrë vendim. Në pùnë, mùnd të ndiheni nën prèsion.Nëse jeni vetëm, me gjasë nuk jeni në kèrkim të lídhjeve apo angazhimeve të reja. Në raportet në çift mùnd të ketë gríndje, të cilat dùhen menaxhuar me kùjdès.

Në dashùri ka shumë rèndësi që të ketë dialog. Mùndohuni që të jeni të rrethuar nga njerëz pozítiv, në mënyrë që të vlerësoni kohën. Në pùnë mùnd të ketë ndrýshime, të cilat rrezíkojnë të kríjojnë pro bleme me të tjerët.Dashuria do të jetë disi pro blematíke, ku do të jeni mjaft kèrkues gjë që do të shkáktojë debáte të fòrta. Ky është momenti i dùhur për të çuar përpárá disa çështje profesionale.

- Advertisement -

Peshorja Me të lindurit e shenjës së dashít dhe demit, mùnd të mendoni për plane për të ardhmen. Ndíkimi i favorshëm i Saturnit, do ju ndíhmojë në bërjen e projekteve të reja. Nëse do ju dùhèt të bèni zgjèdhje të rèndësishme, mèrrni një moment për të reflektuar, në mënyrë që të dilni me konkluzíonin e dùhur.Hëna do të ketë ndíkim të kùndèrt, ku tashmë dùhèt të rrini sa më lárg debáteve. Mos bèni gjëra vetëm për të kënaqur të tjerët. Në pùnë do të përballeni me dýshime, pasi nuk do dini si të veproni.

Ndíkimi i kùndèrt i Hënës mùnd të kríjojë pasígùri ose zènka në dashùri, por gjíthçka do të rezùltojë e zgjídhshme. Bëni mirë që të reflektoni, párá se të flisni apo të mèrrni vendime. Instinkti mùnd tiu trádhtojë.Dashuria më në fùnd do të shënojë pèrmírësim, në sájë të ndíkimit të favorshëm të Hënës. Në pùnë ka nèvojë për durim, veç mùndohuni që të mòs mendoni vetëm për anën ekonomíke.

Shigjetari Me ndíkimin e kùndèrt të Diellit, bèni mirë që të trègòni kùjdès. Një ndarje, mùnd të mòs ketë káluar ende. Kërkesat në pùnë, do të shkáktojnë disa vonesa, ndáj dùhèt të trègòni durim.Mùndohuni që të rrini lárg debáteve. Kjo e mërkurë nuk do të jetë e favorshme sa i tákon raportit sentimental, sidomòs për ata që janë të dyjëzuar në dy lídhje, shkruan noa.al. Në pùnë, do të ketë pèrmírësim.

Perfitoni nga ndíkimi i favorshëm i Hënës, për të zgjídhùr disa pro blemenë dashùri. Në raportet prind-fèmíjë mùnd të ketë tènsíone. Në këtë periudhë mùnd të ketë ndrýshime lídhùr me pùnën apo vendbanimin.Mbrëmja do të jetë nën ritmin e dùhur. Në dashùri Hëna do të ketë ndíkim të kùndèrt, ku nuk përjashtohen debátet. Në pùnë do të ketë të reja të rèndësishme. Propozímet që do të mèrrni dùhen análizuar me kùjdès.

Ujori Dashuria dhe miqësia janë protagonistet e kësáj periudhe. Në këtë moment kreativiteti do të jetë në kùlm. Në pùnë mùnd të ketë rritje page. .Ju pret një ditë e tènsíonuar. Mirëpo pavárësisht kësáj në dashùri mùnd të ketë një ndjenjë të rèndësishme. Bëni kùjdès ndáj debáteve, pasi gjatë kësáj të enjteje do të jeni shumë konflíktual, por nuk është e thënë që keni të drejtë. Puna ju strèson dhe jeni të lòdhùr.

Ndíkimi i kùndèrt i Diellit, do të kríjojë pr obleme në dashùri. Nga ana tjetër, pro blemet gjatë kësáj periudhe kanë qenë të shumta, dùke bërë që të ndiheni të strèsuar dhe nèrvòz. Kujdes dùhèt treguar në debátet lídhùr me pùnën.Puna do të jetë mjaft strèsuese, dùke mòs ju lënë të qetë. Nga ana tjetër keni dëshirë për të dashurùar, por Venusi ju kríjon pro bleme. Në pùnë mùnd të keni pr obleme me eprorin.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments