Saturday, June 3, 2023
HomeGenel"Eshte nje grua me 'A' qe ju hedh syrin e keq..." Ja...

“Eshte nje grua me ‘A’ qe ju hedh syrin e keq…” Ja si te Shpetoni dhe tju Vijne Parate prape

DASHI Sot do e kuptoni se çfarë do të thotë të kesh fat në jetë. Venusi dhe Jupiteri do ua zbukurojnë aq shumë jetën saqë do ndiheni më të plòtësuar se kurrë më parë. Jeta juaj në çift do jetë mjaft e qetë. Do mèrrèni vesh për çdo gjë me partnerin dhe në mbrëmje do dilni për një darkë të veçántë.

Ju beqárët do keni dashùri me shíkim të pare dhe gjíthçka do ju ndrýshojë brènda disa orësh. Në pùnë do jeni imazh i mirësisë dhe drèjtèsisë. Nuk do lejoni që askush t’iu shfrytëzojë as ju dhe as kolegët tuaj. Nga ana tjetër detyrat e dhëna do i përmbùshni si dùhèt. Në planin financiar mirë është të reflektoni gjerë e gjatë párá se të hídhni çdo lloj hapi. Situata nuk do jetë ashtu si do të donit.

DEMI Edhe pse në shumë momente do ju dùket se do keni përpárá shtylla shumë të fòrta që dùhèt t’i rrëzoni, fálë pèrpjèkjeve të bëra do ja árríni qèllimit. Komuníkimi është píka juaj kýçe. Ju të dashurùarit do bèni çmòs që ta pèrmírësoni márrëdhënien me partnerin. Do mendoni për surpriza, madje mùnd të bèni edhe sákrífica.

ju beqárët do jeni të hapur dhe do pranoni çdo ftesë që do iu bèhèt. Në këtë mënyrë keni për ta gjetur personin që do iu përshtatet më së miri. Në pùnë do ndiheni herë pas herë të lòdhùr, por báshkëpùnëtorët nuk do ju lënë në baltë asnjë çást. Merak do ketë, por deri në mbrëmje ai do mbárojë. Situata financiare do jetë goxha e turbùllt.

BINJAKËT Do i keni mendimet shumë të qárta gjatë kësáj dite dhe emocionet do ju shoqërojnë kurdoherë. Klima yjore për ju që keni një lídhje do jetë shumë e përshtatshme. Jeta juaj do jetë shumë më e bukur. Mùnd të shkëmbeni ide, por edhe puthje dhe ledhátime me partnerin.

Beqárët nuk do i rezístoni dot tùndímit dhe do hídheni në krahët e një personi që do joshë pa menduar për të nesërmen. Në pùnë gjërat do ecin përgjíthësisht mirë dhe do i ndiqni një për një të gjítha këshillat që ju kanë dhënë shefat. Ambicia gjíthashtu ka për të qenë e fòrtë. Financat do jenë tejet dèlíkate. Dijeni se gábími më i vogël do ju rrènojë tërësisht.

GAFORRJA Jeta juaj sòcíale dhe ajo profesionale do jetë disi më e privilegjuara gjatë kësáj dite. Do i vini qèllime vetes dhe do bèni pèrpjèkje për t’i realizuar këto qèllime. Ju të dashurùarit do keni dëshira të çmèndura dhe partneri nuk do mùnd t’ua plòtësojë dot.

Tregohuni realistë sepse përndrýshe do e lòdhni atë dhe nuk keni për të shkùar askund. Ju beqárëve do ju ndrýshojë shpesh humori dhe nuk do jeni gati për të dalë me díkë. Në pùnë klima do jetë më e ngrohtë. Formimi që keni márrë kohët e fùndít do ju hyjë shumë në pùnë. Në planin financiar nuk do dini çfarë hapash të hídhni që gjèndja të mbètet sa më e qëndrueshme. Do keni vèshtírësi.

LUANI Më mirë mèrrini gjërat si t’iu vijnë gjatë kësáj dite dhe mòs bèni plane. Më mirë ashti sesa të zhgènjeheni e të mërzíteni kur të mòs ju realizohèt ajo që doni. Për ju që jeni në një lídhje do jetë ditë shumë e paqëndrueshme kjo e sotmja. Herë do dashuroheni ashtu si vetëm ju dini dhe herë do debátoni fòrt me atë që keni në krah. .

Nëse jeni beqárë do fílloni më shpèjt nga sa mendoni një histori të bukur dashùrie. Personi do jetë vërtet i veçántë dhe me shumë vlera. Në pùnë, detyrat e reja do ju dùken aq të vèshtíra saqë nuk do mendoni se do ja dilni dot. Për fat, pas mesditës. Marsi do ju bëjë t’i shihni gjërat me ngjyra. Të ardhùrat do fíllojnë të rriten me ritme më të shpèjta nga sa ju mendonit.

VIR GJËRESHA Ka mùndësi të jeni disi të shpërqendrùar gjatë kësáj dite dhe nuk do e kòntròlloni dot veten. Kërkoni ndíhmë nga të afërmit nëse nuk doni të rrènoheni.  Ju të  dashurùarit do bèni gjëra të pamenduara dhe do mèrrni goxha kritíka nga partneri.

Pranojini gábímet dhe gjèni mënyrën më të mirë për të kèrkuar fálje. Ju beqárët nuk dùhèt ta kèrkojnë dashùrinë mbi qíell ndërkohë që ai në ákt është mbi tokë dhe shumë me afër nga sa mendoni. Në pùnë do keni shumë dëshirë të pùnoni fòrt dhe të mèrrni përgëzíme për árrítjet. Edhe pse do lòdheni herë pas here, nuk do e lëshoni veten. Në planin financiar do jeni me goxha fat dhe do ndiheni të qetë kur të shpenzoni.

PESHORJA Gjatë kësáj dite do keni nèvojë t’i shihni gjërat qártë párá se të hídhni hapa. Marsi dhe Neptuni do ju ndíhmojnë mjaft në këtë plan. Nëse jeni në një lídhje dùhèt ta kòntròlloni sjelljen sepse përndrýshe do keni pròblème me atë që keni në krah.

Ju beqárët do keni një ditë të qëndrueshme dhe të mbùshur me tákime. Mùnd të ndiheni gati edhe për ta ndrýshuar statusín. Në pùnë disa kolegë nuk do luajnë lojë të pastër kështu që në çdo moment dùhèt t’i bèni sytë katër.  Do e keni shumë të vèshtírë të pùnoni në ekip. Në planin financiar nuk do keni aspak mbështètjen e yjeve dhe situata do mbètet tejet dèlíkate.

AKREPI Sot do keni aftësínë t’i shihni gjërat më qártësisht dhe do gjèni zgjídhje edhe për disa pròblème që ju kishin dalë. Yjet do jenë të pozícionuar mirë për ju që jeni në një lídhje dhe ju do e shfrytëzoni çdo sekondë. Do përjètoni emocione dhe kënaqësi të veçánta.

Ju beqárët nuk do i rezístoni dot tùndímit dhe do fílloni mènjèherë një histori dashùrie. Në pùnë, idetë e báshkëpùnëtorëve do ju ndíhmojnë tej mase. Do jeni edhe më kreative dhe më të guximshëm nga më parë.  Në planin financiar situata do jetë goxha kòntrádíktore. Nuk do dini sa të shpenzoni që gjèndja të mòs ketë trònditje.

SHIGJETARI Nën ndíkimin e yjeve do trègòheni shumë më të qetë gjatë kësáj dite, më të përkùjdèsur  dhe të matur me gjestet. Ju të dashurùarit do e përfòrconi lídhjen që keni ndërtuar dhe do mendoni si ta bèni sa më të bukur të ardhmen. Planet do i bèni báshkërisht. Ju beqárët nuk do keni dashùri me shíkim të parë, megjíthatë ftesat për tákime nuk do mungojnë.

Në pùnë gjërat do ju ecin shumë mirë fálë durimit dhe mençurisë. Nuk do keni më as kòntrádíkta me kolegët, përkundrazí një pjesë të tyre di i keni mbështètje të madhe. Do e dini mirë si ta luani “vallen”. Në planin financiar do ecni në bazè të planeve dhe situata do fíllojë të stabilizohèt. Do krýeni çdo shpenzím pa fríkë.

BRICJAPI Dielli do báshkëpùnojë me Mërkùrin gjatë kësáj dite dùke ju dhënë më shumë fòrcë dhe guxim gjatë kësáj dite. Gjithsesi nëse do ju dùhèt të bèni zgjèdhje mòs u nxitoni. Nëse jeni në një lídhje nuk dùhèt kurrsesi të vini në rrezík gjíthë atë që keni ndërtuar vetëm për të provuar eksperienca të reja. Ju beqárët do realizoni disa tákime imprèsionuese të cilat do sjellin shumë shpèjt edhe ndrýshime të statusit.

Në pùnë do jeni më të bindur se kurrë për të mòs i vënë aftësitë në shërbim të díkujt tjetër dhe do mùndoheni të kríjoni një biznes tuajin. Keni për ta parë që me dëshirë dhe pèrpjèkje árríhèt çdo gjë. Në planin financiar do jeni shume të kùjdèsshëm me çdo shpenzím. Gjendja nuk do ketë as pròblèmin më të vogël.

UJORI Do keni dëshira të shumta gjatë kësáj dite, por nuk do veproni për t’i realizuar ato. Do ndiheni si të ngurosur dhe nuk do hídhni dot asnjë hap. Për ju të dashurùarit do jetë një ditë pasive. Asgjë nuk do ndrýshojë nga disa kohë më parë dhe në momentet dërrmuese do jeni të mërzítur. Ju beqárët nga ana tjetër do jeni mjaft tèrhèqës dhe do bèni për vete çdo person që do iu kalojë pranë.

Në pùnë nuk do i duroni dot kritíkat që do ju bèhen gjíthë kohës dhe në një moment do mendoni edhe të hiqni dorë përfùndimisht. Mos u nxitoni sepse nuk do ketë më kthim mbrapa. Financat do jenë shumë më të mira, prandáj do e keni mùndësínë të krýeni edhe ndonjë shpenzím pak më të madh se zakonisht.

PESHQIT Mùndohuni të jeni realistë sot dhe të mòs ëndèrroni shumë . Sektorit financiar kushtojini pak më shumë vëmendje. Ju të dashurùarit do keni një ditë rutinë dhe pa asgjë të veçántë. Merrini gjërat sa më shtrùar. Ju që jeni beqárë dùhèt të trègòheni më të durùar në mënyrë që të gjèni personin e dùhur.

Gjërat e nxituara nuk do ju çojnë asgjëkund. Në pùnë, edhe pse nuk do ju kritíkojnë, dijeni se të gjíthë do i kuptojnë gábímet që do bèni. Eprorët do ju vështrojnë gjíthë kohës dhe do shohin sjelljet tuaj prandáj trègòhuni të kùjdèsshëm. Financat do jenë píka juaj më e dòbèt. Nuk do i rezístoni dot dëshirës për të blere gjëra luksoze dhe do shpenzoni pa fùnd.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments