BEHUNI GATI … Moti vjen me lajmin TRONDITES, ja cfare e PRET Shqiperine edhe Pak

Edhe për ditën e Enjte vendi ynë do të ndíkohèt nga kushte atmòsferíke të qëndrueshme. Moti páráshíkohèt i kthjellët e me vranësira në shtim pas orëve të mesditës.

Era pritet të fryjë me drejtim juglindje – jugperèndim me shpèjtësi mesatare 1-5m/sek, përgjatë vijës bregdetare e lugina era fiton shpèjtësi 7-8m/sek,

pas orëve të mesditës era pritet të fitojë shpèjtësi 10-12m/sek shoqërùar me dallgëzím të forcës 1-2 ballë. në zonat malore 0 deri 16°C / në zonat e ùlëta 4 deri 19°C në zonat bregdetare 4 deri 19°C

Lajmi qe shqiptaret nuk e prisnin aspak eshte fakti se mund te kete nje prishje te motit nga fundi i javes, pikerisht kur te gjithe mendojne per pushimet dhe meteorologia parashikon se do te kete rreshje te dendura te shiut, cka mund tju prishin planet tuaja.

Leave a Reply

You have to wait 30 seconds.
Duke krijuar artikullin...