E fùndit! Shènojeni datën 23, bèni mire gáti gjithë shtëpínë, kjo do ndòdhë pas drekes

Yjet juve te dashur Dashe, do ju bëjnë më të logjíkshëm gjatë kësáj dite dhe do i mèrrni gjërat shtrùar. Ju të dashurùarit do keni dëshirë të qëndroni sa më pranë atij që keni në krah dhe për këtë arsye do lini pas dore gjíthçka tjetër. Mbrëmja mùnd të jetë e mbùshur me deklárata të fòrta.

Nëse ende nuk e keni gjetur personin e dùhur sot, fálë sensualitetit që do keni, mùnd të tèrhíqni díkë. Në sektorin profesional do mbizòtërojë gjatë gjíthë kohës tènsíoni dhe pro blemet. Shpesh do gjèndeni ne udhëkrýqe. Me financat do jeni shumë práktíkë dhe do dini ta mbáni gjèndjen nën kòntròll.

Demi Ka rrezík të jeni të padurùar gjatë kësáj dite dhe mùnd të keni reagime të pamenduara. Nëse jeni në një lídhje do fíllojë një etapë e re sot, por nuk do jetë aq e mirë sa e kishít menduar. Partneri do e ketë të vèshtírë t’ua shprèhë ndjenjat dhe kjo mùnd t’ia acárojë e do ju bëjë të mendoni gjëra të paqena.

Do prisni që gjíthçka t’iu ndrýshojë si me mágjí, por në ákt nuk do ketë surpriza. Në pùnë do ju dalin goxha vèshtírësi dhe nuk do árríni dot atje ku e kishít planifíkuar. As shefat nuk do i bindni dot për t’ua pranuar kèrkesën e bërë. Për fatin tuaj të mirë financat d kenë goxha pèrmírësime dhe kjo do ju lejojë të shpenzoni edhe më shumë.

Binjakët Nuk do jeni shumë të butë gjatë kësáj dite dhe ndonjëherë mùnd të trègòheni më të ashpèr sesa dùhèt me personat që ju rrethojnë. Marrëdhënia me partnerin do të pèrmírësohèt mjaft. Nuk do keni për çfarë te ankòheni sot sepse ai qe dashuroni do ua plòtësojë të gjítha qejfet.

Ju beqárët do keni mùndësi të përjètoni një dashùri të sínqertë dhe shumë të bukur. Ëndrra juaj më ne fùnd do të bèhèt realitet. Në pùnë nuk do duroni dot që të tjerët t’iu thonë cfarë dùhèt të bèni dhe mùnd të debátoni me disa. Do keni tendence te shpenzoni pa i hèdhùr sytë nga buxhèti që keni dhe kjo do i rrezíkojë shumë financat.

Gaforrja Në disa raste do ndiheni nën prèsion sot për të bërë më të mirën e mùndshme. Mùndet edhe të lòdheni pak, por do árríni atë që dëshíròni. Dita e sotme do jetë më e favorshme për ju që ende nuk e keni gjetur shpirtin binjak.

Do jeni tèrhèqës dhe magnetë të vërtetë. Askush nuk do kalojë pa i hèdhùr njëherë sytë nga ju. Jeta sentimentale për ju çiftet do jetë e stabilizuar dhe pa pro bleme. Ruajeni këtë klimë! Jupiteri do ndíkojë tek financat dhe do iu bëjë më të matur. Në pùnë keni për t’u përballur me sfída të fòrta, por asgjë nuk do ju dùket e papërballueshme. Para se të bèni një shpenzím dùhèt t’i bèni mirë llògaritë.

Luani Më në fùnd do árrín të gjèni përgjígje për shumë pyetje që ju kishin lindur. Ju të dashurùarit nuk keni për të pasur një márrëdhënie të shkëlqyer sot edhe pse do e kuptoni se të dy palët keni gábímet tuaja. Kur te jeni në qetësi do mendoni të flisni hapur e të veproni, por nuk do árríni asgjë konkrete.

Ju beqárët do tèrhíqeni tej mase nga një person me buzèqeshje vezùlluese dhe do i hídheni në krahë pa menduar gjatë. Në pùnë do ju konkretizohen disa plane, por sërish nuk do jeni në stadin që keni menduar. Kolegët do jenë shumë párá jush. Menaxhimin e páráve lërèni në dorën e familjarëve më mirë.

Vírgjëresha Gjatë kësáj dite do jeni me humor shumë të kèq dhe shpesh të tjerët nuk do árríjnë t’iu kuptojnë dot. Nëse keni një lídhje do jeni sipërfaqësorë dhe nuk do árríni dot ta kënaqni as tjetrin e as veten. Gjërat nuk do shkòjnë aspak si i kishít menduar.

As ju beqárët nuk do jeni të aftë të realizoni tákimet interesante dhe do vazhdoni të mbèteni vetëm. Në pùnë do jeni plòt energjí dhe dinamizèm, por disa kolegë do ua presín hovin dhe do bëjnë të pamùndurën t’iu pèngojnë. Zënkat me ta do jene shumë të fòrta. Shpenzímet e teprùara mùnd t’iu sjellin edhe pro bleme te vogla financiare.

Peshorja Do jeni shumë autokritíkë gjatë kësáj dite përveçse do kritíkoni edhe të tjerët. Nëse keni një lídhje, kjo sjellje do ju ndíhmojë për të zgjídhùr disa pro bleme të mbètura pèzùll. Rreth pasdites gjërat do fíllojnë të normalizohen goxha.

Për ju beqárët mùnd të ketë edhe dashùri me shíkim të parë në momentin, por dùhèt thjesht të gjèni vendin dhe ambíentin ku të qëndroni. Në pùnë imagjínáta do ua deformojë realitetin dhe mùnd të përballeni me zhgènjime. Kjo ditë nuk do jetë më e mira për këtë sektor. Nëse financat kanë qenë të mira kohët e fùndít as sot nuk do keni prob leme.

Akrepi Hënën do e keni kùndèrshtare sot. Gjërat nuk do ju ecin si dùhèt dhe shpesh do jeni të mërzítur. Nëse keni një lídhje dùhèt t’i jepni besim të plòtë partnerit dhe jo të dýshoni tek ai. Vetëm kështu márrëdhënia juaj do stabilizohèt dhe do mùnd të dashuroheni të qetë.

Ju beqárët mùnd të ndesheni në rrugë me persona që do ju tèrhèqín, por nuk do jeni asnjë mùndësi për të realizuar tákime vetëm për vetëm me ta. Në pùnë do ju dùket síkur nuk do kòntròlloni dot asgjë dhe do shpërqendroheni plòtësisht. Edhe financat mùnd të dòbèsohen për shkák të shpenzímeve impùlsive që do krýeni.

Shigjetari Sot do keni ide të shkëlqyera se si të realizoni disa nga objektivat tuaja. Nga ana tjetër nuk do ju mungojë as durimi. Nëse jeni në një lídhje mëngjesi do jete paska i trazuar dhe me ndonjë debát, por pas mesditës gjíthçka do qártësohèt dhe zèmra juaj do ndihèt mirë.

Për beqárët ka për të qenë një ditë shumë e bukur e mbùshur me entuzíazèm. Ndonjëherë gjërat më të bukura ndòdhin atëherë kur nuk i páráshíkon. Sektori profesional do jetë i shkëlqyer. Jo vetëm që do ecni párá me ritme të shpèjta, por do ju dëgjohèt edhe fjala. Edhe pse financat do jenë të mira nuk dùhèt të shpenzoni pa u menduar.

Bricjapi Gjatë kësáj dite dùhèt të bèni të pamùndurën për t’iu qëndrùar sa më lárg konflíkteve sepse ato do ua përkèqësojnë jetën dhe do ju vënë párá provave të vèshtíra. Nëse jeni në një lídhje ka rrezík të kapeni edhe pas gjërave më të vogla me partnerin tuaj dhe do ju dùket síkur gjíthmonë ua kanë fájin të tjerët. reflektoni dhe keni për ta kuptuar se gaboheni.

Ju beqáret n\më mirë të bèni durim dhe të prisni edhe pak kohë párá se të hídhni hapa sepse nëse i bèni sot do lèndoheni shpèjt. Në pùnë do jetë ditë shumë ë trazuar dhe do bèni gábíme të njëpasnjëshme. Gjendja financiare do mbètet dèlíkate dhe e trazuar.

Ujori Sot planetët do sjellin ndrýshime të mëdhá për ju. Do ndiheni më mirë dhe zèmra do ju mbùshèt me optimizèm. Ndíkimi shumë i madh i Plutonit do bëjë që ju të dashurùarit mòs keni asnjë pro blem me partnerin. Dita do jetë euforíke dhe rutina do të lárgohèt.

Herë- herë do ndiheni të lumtur. Ju beqárët do ndíkoheni pozítivisht nga Urani dhe mùnd të keni edhe tákime qe do lenë mbresa tek ju. Në pùnë dëgjojini shefat dhe mòs bèni të kùndèrtat e atyre që do ju kèrkohen. Vetëm kështu do ecni párá. Do trègòheni paksa indiferènte me menaxhimin e financave dhe pro blemet do jenë edhe më të mëdhá.

Peshqít Ka mùndësi që sot në shumë momente të ndiheni të mërzítur dhe të mòs keni dëshirë për të bërë asgjë. Fatmirësisht planetët nuk do ju lënë në baltë dhe mùnd të ndrýshojnë gjíthçka. Ju të dashurùarit, për njëherë të vetme do e lini veten të lirë dhe do i shprèhni ndjenjat tuaja pa menduar si do i márrë partneri. Do keni edhe kurajë të flisni shumë hapur.

Ju beqárët do keni ndrýshime dhe tákime, por nuk dùhèt të premtoni asgjë pa qenë të sígùrt. Në pùnë hapat që do hídhni mùnd të mòs ju çojnë atje ku kishít menduar dhe në disa momente do ndiheni vërtet kèq. Nëse sápo keni fílluar një pùnë të re tashmë gjërat do ju ecin qetësisht. Në planin financiar do keni mùndësi të mira për të pèrmírësuar buxhètin.

Leave a Comment