Ujorit i sjell FAT, Dashin e nxjèrr nga bòrxhet! Ja surprizat bòmbe ne fùnd te 2022

Në dhjetor, pas një qëndrimi të gjatë në shenjën e Bricjapit, planetët Saturn dhe Jupiter hyjnë në shenjën e Ujorit: diçka do të ndrýshojë! Çfarë shenje jeni ju?

Dashi – çfarë çlirimi! I dashur Dashi, muaji dhjetor vjen si një çlirim i vërtetë për shenjën tuaj: më në fùnd pas një viti të shënuar nga Saturni dhe Jupiteri në një pozítë të pafavorshme, këto dy planet janë kaq të rèndësishëm në përcáktimin e ekuilibrit dhe suksesit në çdo fùshë të jetës ata do të kthehen për t’ju buzèqeshur!

Sigurisht që do të dùhèt të prisni deri në fùnd të muajit, por do të jeni në gjèndje të ndjeheni mènjèherë më të lehtë. Në ndërkohë, ju mùnd të mbështèteni në një Venus të bukur, të favorshëm dùke fílluar nga dita e 16-të, e cila do të ríkthejë qetësínë në jetën tuaj të sentimentale.

Demi: një psherëtimë lehtësimi! I dashur Demi, në pjesën e parë të këtij dhjetori do të jeni në gjèndje të mèrrni një frymë të këndshme lehtësimi: dùke fílluar nga data 22/12, planeti Mërkur nuk do të jetë më në kùndèrshtim me shenjën tuaj dhe do të ketë mùndësi dhe njohje në fùshën profesionale.

Nga data 23/12, edhe Venusi do të pushojë së qeni në opozítë : pròblèmet sentimentale të periudhës së fùndít do të jenë vetëm një kujtim i lárgët! Duke fílluar nga data 24/12, për fat të kèq, Jupiteri do të fíllojë një tranzít nègátiv për shenjën tuaj: bèni kùjdès që të veproni gjíthmonë me kùjdès dhe pa bërë zgjèdhje të nxituara, veçánërisht në fùshën e pùnës.

Binjakët: planetët e kùndèrt Të dashur Binjakë, muaji dhjetor fatkèqësisht do të shohë hyrjen e planetëve Venus dhe Mërkur në kùndèrshtim me shenjën tuaj. Merkùri, për fat të mirë, do të mbètet në opozítë vetëm midis datës 23/12 dhe datës 24/12, dùke sjellë disa komplíkime më shumë në vendin e pùnës.

Në ditët e fùndít të dhejtë ditësh të parë të muajit do të shihni një pèrmírësim të qártë, edhe në sájë të hyrjes së Jupiterit dhe Saturnit në shenjën e Ujorit, të gatshëm për t’ju dhënë mùndësi të reja. Nga ana tjetër, Venusi do të hyjë në kùndèrshtim dùke fílluar nga data 25/12, dùke sjellë tènsíon dhe gríndje në jetën tuaj në çift.

Gaforrja: më i lehtë! E dashur Gaforre, shenja juaj ishte ndoshta më e pafavorshme nga tranzítet planetare të vitit 2022, e cila ju solli kùndèrshtim si nga Jupiteri ashtu edhe nga Saturni pothuajse gjatë gjíthë vitit. Tani, më në fùnd, ka ardhùr koha të lini pas këto ndíkime nègátive dhe të ktheheni të shkëlqeni sa më shumë që mùndeni!

Saturni nuk do të jetë më në opozítë dùke fílluar nga data 25/12, dhe ju mènjèherë do të ndiheni më të lehtë! Nga ana tjetër, Jupiteri nuk do të jetë më i kùndèrt me shenjën tuaj dùke fílluar nga data 26/12: do të fíllojë një periudhë më me fat , madje edhe nga píkëpamja profesionale.

Luani: sfída të reja! I dashur Luan, fatkèqësisht ky muaj i dhjetorit shënon hyrjen në kùndèrshtim me shenjën tuaj si të planetit Jupiter ashtu edhe të planetit Saturn: kjo kùndèrshtim i dyfishtë do ta bëjë periudhën tjetër mjaft të komplíkuar për ju, sígùrisht që do të ketë sfída dhe kur të jeni jashtë sáj ju do të do të ndiheni shumë më të fòrtë dhe më të vetëdijshëm se më parë!

Ndërkohë, shijoni Venusín e bukur në një aspekt të favorshëm dùke fílluar nga data 24/12, gati për t’ju dhënë më shumë fat në fùshën e ndjenjave. Marsi, gjíthashtu i favorshëm , do t’ju japë të gjíthë ngarkesën dhe energjínë që ju nèvojitet.

Vírgjëresha: e mbròjtur nga Jupiteri! E dashur Vírgjëreshë, në muajin dhjetor mùnd të mbështèteni në favor të Venusit – planetit të dashùrisë – deri në datën 24/12: jeta juaj e dashùrisë do të ndíkohèt në një mënyrë pozítive dhe, nëse jeni beqáre, mùnd të njihni díkë shumë të veçántë.

Nga píkëpamja profesionale, megjíthatë, mùnd të ketë blloqe ose momente kríze midis datës 25/12 dhe datës 28/12, kur planeti Mërkur do t’ju kthejë shpinën. Sidoqoftë, ju do të qëndroni të mbròjtur nga një Jupiter i shkëlqyer , i cili, deri në datën 30/12, sígùron suksesín tuaj dhe suksesín personal.

Peshorja: drejt rilindjes! E dashur peshore, së báshkù me shenjën e Gaforres dhe Dashít keni qenë ndër më të prèkùrit në këtë 2022 nga tranzíti i pafavorshëm i planetit Jupiter dhe planetit

Mërkur në shenjën e Bricjapit: dùke fílluar nga fùndi i dhjetorit, më në fùnd, të dy këta planet do të kthehen në favorin tënd dhe një rilindje e vërtetë do të fíllojë për ty. Ndërkohë, ju mùnd të mbështèteni në favor të Venusit dùke fílluar nga dita e 16-të, gati për t’ju dhënë më shumë fat në fùshën e ndjenjave.

Akrepi: rroftë dashùria! I dashur Akrep, muaji dhjetor do të shohë ende planetin Venus në shenjën tuaj deri në datën 25/12: dashùria do të jetë protagonistja e vërtetë e ditëve tuaja, ju dhe partneri juaj do të jeni më të báshkùar (dhe me pasion) se kurrë. Fatkèqësisht, dùke fílluar nga gjysma e dytë e muajit, si planeti Jupiter ashtu edhe planeti

Saturn do të krýejnë një tranzít nègátiv për shenjën tuaj , i cili mùnd t’ju sjellë disa më shumë vèshtírësi për t’u përballur në muajt e ardhshëm, veçánërisht në vendin e pùnës. Duke fílluar nga data 28/12, Mërkùri kthehèt për t’ju buzèqeshur dùke ju ndíhmuar në fùshën e márrëdhënieve ndërpersonale.

Shigjetari: një muaj i jashtëzakonshëm! I dashur Shigjetar, muaji dhjetor do të jetë vërtet i jashtëzakonshëm për shenjën tuaj, një sukses i tranzítëve planetarë, njëri më pozítiv se tjetri! Fillon që në datën 25/12, me hyrjen e Mërkùrit në shenjën tuaj, gati për t’ju dhënë mùndësi të reja dhe mùndësi interesante.

Në datën 26/12, Venusi do të hyjë në báshkím: dashùria do të jetë protagonistja e vërtetë e ditëve tuaja për të gjíthë gjysmën e dytë të muajit! Midis datës 26/12 dhe 30/12,edhe Saturni dhe Jupiteri do të bëjnë një tranzít pozítiv për shenjën tuaj, të gatshëm t’ju japin shumë fat dhe sukses në muajt e ardhshëm.

Bricjapi: lamtumirë Jupiteri dhe Saturni! I dashur Bricjap, ky do të jetë një muaj shumë i rèndësishëm për shenjën tuaj: më në fùnd Jupiteri dhe Saturni do të japin frytet e tyre, dùke ju dhënë (nëse nuk ka mbèrritur tashmë) atë píkë kthese që keni prítur për një kohë të gjatë!

Të dy planetët do të qëndrojnë në báshkëpùnim për njëzet ditët e párá të muajit dhjetor pas së cilës do të fíllojë një periudhë e rilindjes reale , në të cilën ju mùnd të shijoni plòtësisht frytet e një pùne kaq të dhímbshme. Për më tepër, dùke fílluar nga data 25/12, do të jetë Mërkùri ai që do të hyjë së báshkù në shenjën tuaj me Diellin, dhe ju do të shihni botën të lùlëzojë me mùndësi të reja!

Ujori mirëserdhe, Jupiter dhe Saturn! I dashur Ujori, muaji dhjetor do të jetë shumë i rèndësishëm për shenjën tuaj, sepse do të shohë hyrjen në ndërthurje si të planetit Saturn ashtu edhe të planetit Jupiter: ky tranzít, i cili do të zgjasë shumë, do t’ju japë një revolucion në 2023 , e cila do të shënojë një të vërtetë dhe rilindje për shenjën tuaj. Prisni disa surpriza të bukura!

Ndërkohë, planeti Mërkur (dùke fílluar nga data 25/12) dhe planeti Venus (dùke fílluar nga data 29/12) po kthehen gjíthashtu, të gatshëm për t’ju dhënë ndíkimin e tyre pozítiv si në fùshën e pùnës ashtu edhe në atë të ndjenjave.

Peshqít: një muaj ùlje-ngritje Të dashur Peshq, në këtë muaj dhjetor do të jeni në gjèndje të mbështèteni në një Venus të shkëlqyer në një aspekt të favorshëm deri në datën 25/12: nëse gjysma e parë e muajit është veçánërisht me fat për sa i përket ndjenjave, në gjysmën e dytë mùnd të lindë ndonjë tènsíon ose më shumë diskutim me partnerin.

Edhe në vendin e pùnës mùnd të përjètoni një moment aspak të këndshëm , veçánërisht në pjesën e parë të dhjetorit, kur planeti Mërkur do t’ju kthejë shpinën . Jupiteri, megjíthatë, do të vazhdojë të jetë në anën tuaj deri në datën 31/12, dùke ju sjellë rezùltate të mira dhe njohje.

Leave a Comment