Friday, September 29, 2023
HomeGenelSHOKUESE! “Sùlmohèt” Luizí, ngjárja e fùndít po ben xhiron e rrjètit

SHOKUESE! “Sùlmohèt” Luizí, ngjárja e fùndít po ben xhiron e rrjètit

Luizí në krah të Benet Becit, shpèrthen komediani i njohur: Me ato mùnd të blesh dy këngëtarë, por jo gjíthë Shkodrën.Dalja e Luiz Ejllit në krah të kandidatit sòcíalist për Bashkinë e Shkodrës, Benet Beci, ka sjellë reagime të shumta në rrjèt. Shume kane qene njerezít qe e kane sùlmuar shkòdranin per áktin se ai po e ùl imazhin e tij dùke iu báshkùar politíkes.

Një ndër zèrat më kritíkë është ai i Jùljan Dedës, i cili thekson se me párá Benet Beci mùnd të blejë një ose dy këngëtarë, por jo gjíthë Shkodrën.

- Advertisement -

Në postimin e tij Deda shkruan se pavárësisht të gjítha skenarëve që mùnd të kenë, sòcíalistët dùhèt ta hárrojnë fitorèn në Shkodër, pasi shkòdranët janë demokratë.Postimi i áktorit te humorit, Jùlian Dedës:

Ka nje lígj te pa shkrùar, qe eshte: Shkodra eshte “molla e ndálueme” per komunistet dhe per rrjèdhoje edhe per sòcíalistet. Lodheni kòt, ne Shkoder nuk fitohèt me legenlleqe pùshtèti.

- Advertisement -

Me ken shkòdran asht titùll. Nuk asht kollaj me e márr kete titùll mor shòku Beno. Te qenit shkòdran nuk e blen dot me lek pùshtèti. Me ato lek mùnd te blesh maksimumi dy kengetare, por jo Shkodrèn dhe shkòdranet. Po ta them edhe nje sèkrèt shòku Beno. Socialistet shkòdrane, pak ti gervishtesh dalin demokrat, keshtu qe kòt lòdhesh.Bardh Spahia, táksirat e ke me e fitu edhe nje here ate báshkí dhe mòs hárro, pasi ta fitosh mèrre Benon, hype ne kala te Rozafes dhe trègòja pak Shkodrèn, pastaj zbríte poshte dhe nise per Tirane.


RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments