Moj Shoqe Aktorja BUKUROSHE Turke pranon origjínën Shqíptare: Në shtëpi ruajmë…

Aktorja e njohur e kinematografisë turke, Su Burcu Yazgı Coşkun, pak ditë më parë pranoi se është me origjínë shqíptare.

Teksa ishte e ftuar për një intervistë, Burcu trègòi se është lindur dhe rritur në Turqí, por nëna e sáj është shqíptare.

Gjatë bisedës, moderatori e pyeti atë rreth zakoneve dhe ùshqímeve tradicionale të shqíptarëve, për ç’ka áktorja tha se në familjen e sáj vazhdojnë ende traditat shqíptare.

“Në shtëpi për shembùll vazhdojnë traditat shqíptare ende, ùshqími i preferùar pùlë me pilaf, është shumë e mirë”, tha áktorja.

Leave a Reply