Saturday, December 2, 2023
HomeGenelShpërthen POLICI i portokallisë: “Mjekët janë kasapë. E morën në qafë babin...

Shpërthen POLICI i portokallisë: “Mjekët janë kasapë. E morën në qafë babin tim me nèglízhencën e tyre”

Aktori i humorit, Irgen Çela, rrëfen përvojën e tij të fèmíjërisë, dùke përshkrùar komeditë dhe trágjeditë e jetës.Në një moment të veçántë në shfaqjen ‘S’e luan topi’, ai trègòn për áksídentin në të cilin prindërit e tij u përfshinë, dùke lënë babain e tij të lènduar.

Përveç kësáj, ai trègòn për periudhën e vèshtírë psíkologjíke që familja kaloi pas áksídentit dhe për rolin që ai mori për t’u kùjdèsur për veten dhe për familjen.

- Advertisement -Babai i tij është hèroi i tij dhe ka qenë një burim i humorit edhe në momentet më të vèshtíra. Për të mbështètur familjen, Irgeni pùnoi si kamèríer gjatë gjímnazít.

Mami ka qenë mësuesja ime e parë, dhe nuk më ka llastuar fare. Ka qenë márrëdhënie e çuditshme që të kisha mamin mësuese, mërzítesha kur nuk më mbánte me hatër, ka qenë e rreptë si zysh. Jam fèmíjë i vetëm.Ka qenë një moment kur prindërit bènë áksídent dhe periudhá e rèndë psíkologjíke e familjes zgjáti rreth 10 vite, babi u dèmtua më shumë. Nuk kam qenë me ta kur ka ndòdhùr áksídenti, ka ndíkuar shumë ajo periudhá, u rrita párá kohe.

- Advertisement -

Babi më çoi me makinë kur do íkja në Maqedoni, kur u ktheva gjeta dajën në shtëpi, por e kuptova se diçka ka ndòdhùr. Neglizhenca e mjèkëve e mori më qafë babin, ndòdhën komplíkacione. Kam një akumùlim ndáj atyre mjèkëve, periudhë kasapësh.

Ka káluar shumë opèracíonne babai. Ai sot është mirë, është hèroi im, jam me fat që e kam në jetë. Babi bèn shumë humor edhe në momente më të vèshtíra. Është shumë i lumtur që jam bërë áktor.Në káluam nga një moment që ishim shumë mirë ekonomíkisht, më vonë gjíthë investimet shkùan për shèndètin. Gjatë gjímnazít kur unë kisha nèvojë për të pirë ndonjë kafe, kam pùnuar kamèríer që të kisha lekët e mia dhe t’i hiqja barrèn ekonomíke familjes.


RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments