Saturday, December 2, 2023
HomeGenel"Shpèrthím i páprítùr fáti këtë muaj..."/ Sápo u rèndítën shènját e fávorízùara

“Shpèrthím i páprítùr fáti këtë muaj…”/ Sápo u rèndítën shènját e fávorízùara

Ashtu si táshmë është kthyer në tráditë, ástròlògía më e njòhur në Shqípëri, në këto dite te pára të këtij muaji të ngròhtë, ka nxjèrrë shenjat sipas rèndítjes së fátit. Edhe pse kjo mùnd t’ju sùrprízojë dísi, sërish ju do të mèrrni lájme të mira sepse në këtë muaj.

Ju dùhet që t’i shíhni më pòshtë të gjítha shènjat, ku në fíllim të këtij artíkulli do të jenë ato më pák të fávòrizùara dhe drèjt fùndit do të jènë ato që kápín shumë fát.

E fíllojmë me luanët, që dèri më sot janë ndíer të krítíkuar dhe të lènë pás dore por nga fíllimi i qershorit ndèrròjnë stil jetese dhe një punë. Lajm i mirë është se hápja fínánciare fíllon nga 13 qershori me një ngrítje të vògël me lèkë, por që do ju bèjë punë.

- Advertisement -

Brícjapèt do të bèjnë një njòhje të frèskët që në muajt e verës mùnd t’i çòjë edhe drèjt një martese. Do të shíjojnë një ngrítje në lèkë nga fùndi i këtij muaji. Është mirë që të plánífíkoni sa më shumë kùrsíme se mùnd të kèni lùhatje me shëndetin, ndërsa këtë vit yjet ju kèshíllojnë të bèni pushime në fshát.

Në 28 te ketij muaji, për Dáshët do të përfùndòjë me sùksès një háll i madh shëndètèsor. Kjo shènjë mbùshet me mírèsi dhe çlíròhet nga shumë pèngèsa. Lèvízja e pláneteve dhe hëna e mbárë fávòrizon shumë shenjën tuaj dhe më së shumti në një ngrítje të mesme ekònòmke.

Hídhni një háp të gùxímshëm edhe ju Shígjetárë sepse kjo periudhë ju jèp një sháns shumë të mirë për të gjètur punën e ëndrráve dhe me lèk të mjáftùeshèm. Në muajt e vèrës nga jashtë vèndit mùnd t’ju víjë një pròpòzím për të pushuar jashtë Shqípërisë.

- Advertisement -

Në së shumti për këto ditet e nísjes të majit, fávòrízohen Bínjakët që do t’u líndín si një fùqí e madhe, shánse ndèrrími pune, kárríere apo edhe një shtím fòndèsh në bánkë. Ju do të ndíhèni më të “ndèzùr” dhe më pozítív për të ndrýshùar për mirë të ardhmen tuaj, sepse me të gjíthë fátin që do të kèsh në krahë.

Ai dùrími i gjátë i Vírgjèrèshëvè më në fùnd mèrr një mbárim sepse shumica e prítshmèrive që kíshín do t’u víjnë në jetë si dhe shumë dèshíra që u rèalizohen. Bèni gáti ftèsat sepse një ndrýshím planetar ju sjèll lájmin se këtë vit do i jèpni fùnd edhe bèqárísë me një mártèsë sùrprízë. Rùtína dhe hállet márrín fùnd për të gjíthë ju.

Fávòrízími i madh i Hënës do të bèjë që shènja e Peshores të márrë “lòpatat” sepse këto dítë që do víjnë dùhet të mènáxhojë mirë të gjítha párátë dhe shùmat e mèdha që do fítòjnë. Mòs kíní fríkè më asgjë, por dashùròni sa më shumë dhe gùxòni të bèni një gjë të madhe në jetë dhe pse jo një bíznès që do t’ju “shkùndè” nga thèmèlet.

Pèngèsat e Ujorit márrín fùnd të 27 qershor dhe më pas línd një periudhë e ndrítur dhe me shumë të mira, ku si një dhùratë të madhe do të bèkòhen edhe me lèkë shumë. Juve ju prèsín shumë fítòre. Trègòni vetëm kùjdès në fushën e shèndètit dhe në dísa çèshtje që lídhen me kòntráta, shkrèsa apo gjèra lígjòre.

I dáshùr Dem, hídhí prápa krahëve të gjítha vùájtjèt që pèrjètove deri më sot, sepse në këtë dite línd për ju për periudhë e shkèlqýer realizímesh të dëshirave. Mbáni në thèllèsi të shpirtit të gjítha sèkrètet tuaja sepse pránë do t’ju rrínë miq zílíqárë, ndërsa mbáni mènd datën 6 qershor sepse në llògári bánkáre do t’ju víjë një sùrprízë.

Shumë plánete do të jènë në fávor të Peshqve, por më së shumti do të jètë Jùpíteri dhe kjo gjë u jèp shánsít të vèshín pèlerínën e fátit të mirë. Nëse këto 2 muajt e fùndít kánë ngècùr në planet e jetës, tashmë dýert e fátit hápen për këtë shenjë ndáj dhe bèni pláne për të ardhmen, si për shëndetin dhe párátë.

Një nga shenjat më fátlùme dhe ju të tjerët dùhet që t’i rríní pranë janë Akrèpat sepse çdo gjë e kèqë që mùnd t’u kíshte ndòdhur në jetë do të lárgòhet dhe kjo shenjë për ju do të jètë si fátsjèllës. Pròpòzíme pune, lájme të mira në dashùri dhe plòtèsime dëshirash që deri më táni kíshín mbètur në sirtar.

Në vend të párë dhe shumë krènarë mùnd të thèmi se Uníversí thòtë që shenja më me fát është vetëm Gáfòrrja dhe kjo nuk ishte aspák çudi sepse ata dínë si të bèjnë jetën e tyre të dashùr, të lùmtùr, të gëzuar dhe të pásùr. Të gjítha këto do t’u víjnë në jetë dùke i sjèllë bèkim, për këtë shènjë që do të tríùmfòjë.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments