Tuesday, October 3, 2023
HomeGenelPáráshíkími i sigurtë! Nga 21 e 28 Nentori, lèkët, fínancat dhe shènjat...

Páráshíkími i sigurtë! Nga 21 e 28 Nentori, lèkët, fínancat dhe shènjat që do BEKOJE fati

Sot do jeni shumë më të hapur ju dashe, dhe to.lerues fálë ndíkimit të madh të planetëve. Nëse keni një lídhje, mùndohuni të gjèni sa më shumë momente të lira për t’i káluar me atë që keni në krah në mënyrë që márrëdhënia mes jush të pèrmírësohèt akòma më shumë.

Po árrítët të flisni edhe për disa pèngje të pazgjídhùra, një etapë e re e shumë ë bukur do fíllojë për ju. Ju beqárëve do ju pëlqejë të rrezíkoni dhe mùnd të joshni díkë që është i zènè. Në pùnë do ndiheni herë pas here nën prèsion dhe të lòdhùr, por nuk do dòrèzoheni për asnjë çást. Me financat dùhèt thjesht të mòs trègòheni impùlsivë dhe gjíthçka do

Demi Nuk do jeni gjíthë kohës realistë gjatë kësáj dite dhe kjo mùnd të shkáktojë pròblème të vogla. Ju që keni një lídhje do e fílloni ditën me debáte për párátë e përbáshkëta. Pranojini gábímet sa më parë nëse doni që márrëdhënia të mòs përkèqësohèt.

- Advertisement -

Ju beqárët nuk do jeni me këmbë në tokë dhe kjo ka për t’iu sjellë pròblème në të ardhmen. Për fatin e mirë në pùnë do jeni disi më kreativë nga dje. Do ju víhen më në pah mèrítat. Nga ana tjetër do e shihni të udhës edhe shmángien e debáteve me kolegët. Gjendja financiare do jetë shumë më e qetë se disa ditë më parë.

Binjakë Sot do influencoheni për kèq nga disa planetë dhe do ndiheni të párálizuar e tërësisht të pafùqíshëm. Ju të dashurùarit ka rrezík të mendoni të kríjoni një lídhje të fshèhte. Kjo është diçka shumë e gabuar e cila do sjellë pásoja shumë të rènda.

Ju beqárët nuk do keni dëshirë për të njohur persona të rinj sepse ndiheni mire ashtu si jeni. Në pùnë mòs e kùndèrshtoni në çdo moment shefin tuaj sepse ai nuk do jetë gjíthmonë në humor dhe mùnd t’i prishni pùnë vetes. Merrini gjërat sa më shtrùar. Financat nuk do jenë të qëndrueshme dhe për shkák të bòrxheve që keni për të paguar dhe disa faturat, gjèndja do përkèqësohèt edhe me tepër.

- Advertisement -

Gaforre Do jeni në humorin e dùhur gjatë kësáj dite dhe do bèni që gjíthçka t’iu ecë si dùhèt. Jeta juaj në çift do shkòjë më së miri. Planetët e dashùrisë, Marsi dhe Venusi do të influencojnë mjaft në këtë sektor. Herë sensuale e herë sentimentale ju do e bèni të lumtur partnerin dhe veten tuaj. Ju beqárët do jeni shumë tèrhèqës sot dhe do mèrrni propozíme.

Ka mùndësi te gjèndeni párá një zgjèdhjeje të síkletshme. Mendohuni mirë në mënyrë që të mèrrni vendimin e dùhur. Në pùnë ndiqni intuitën sepse ajo do ju çojë në drejtimin e dùhur. Nga ana tjetër, vèndòsmëria dhe këmbèngùlja do ju ndíhmojnë të árríni majat. Jupiteri do iu ndíhmojë me financat dhe gjíthçka do shkòjë mirë.

Luan Sot të gjíthë do ju ndíhmojnë e do ju mbështesín dhe kjo do ua mbùshë zèmrën me gëzím të madh. Ju të dashurùarit do keni shumë dëshirë të përjètoni emocione të fùqíshme. Venusi do ua japë këtë mùndësi dhe do kaloni një ditë të veçántë pranë atij që doni.

Në disa momente pasioni mùnd të árríjë edhe kùlmin. Edhe për ju beqárët do jetë një ditë shumë e mirë për te projektuar të ardhmen. Në pùnë do i keni të gjítha mjetet për të árrítur atë që dëshíròni dhe askush nuk do ju ndálojë dot. Financat do jenë të mira, por ju do bèni shpenzíme të pamenduara mirë dhe gjèndja do dòbèsohèt shpèjt.

Vírgjëresha Ka mùndësi që sot të përhùmbeni në mendimet tuaja dhe ndonjëherë edhe të mërzíteni pse gjërat nuk do ju ecin si i kishít planifíkuar. Kujdes nga kapricot në jetën tuaj në çift sepse ato mùnd t’iu sjellin disa konflíkte me atë që keni në krah. Nëse keni kríjuar një familje dhe keni fèmíjë mùndohuni të mèrrèni pak më shumë me ta. Ju beqárët dùhèt t’i bèni sytë katër.

Shpirti juaj binjak ndòdhèt shumë afër dhe po iu pret. Në pùnë përgatituni të kaloni një ditë të ngarkuar. Mùnd t’iu kèrkohen edhe të bèni zgjèdhje. Planetët nuk do iu ndíhmojnë me financat. Ata mùnd t’iu shtyjnë edhe për shpenzíme të mëdhá.

Peshore Mërkùri do e favorizojë qëndrueshmërinë gjatë kësáj dite dhe do ju nxitë të jeni edhe më eksperimentues. Nëse keni një lídhje mòs i shkòni kòt së kòti kùndèr atij që keni në krah, por reflektoni pak dhe do e kuptoni se në ákt keni të njëjtat ide dhe mendime.

Ju beqárët do keni tákime të përshpèjtuara dhe as vetë nuk do e kuptoni sesi do ju ndrýshojë rrjèdhá e jetës. Në pùnë aftësia që keni për t’u përshtatur e për të folur hapur do ju ndíhmojë të ecni akòma më përpárá. Sektori i financave do jetë më i bllokuar dhe do gjèndeni herë pas here në vèshtírësi.

Akrep Gjërat nuk do ju ecin mirë gjatë kësáj dite. Nëse keni një lídhje do e kùndèrshtoni për çdo gjë njëri-tjetrin dhe nuk do árríni dot të mèrrèni vesh qetësisht. Secili do këmbèngùlë me të vetat dhe nuk do gjèni një zgjídhje.

Ju beqárët ka rrezík të mòs veproni me mendje dhe do bèni gábíme të pafálshme. Në vend që jeta t’iu pèrmírësohèt, sot do fíllojë t’iu ndërlíkohèt edhe më tepër. Në pùnë do ndiheni të demoralizuar pa fílluar ende ato që keni bërë dhe mezí do shtýni ditën. Problemet financiare do ju shtojnë ánkthin dhe mèrakun gjatë gjíthë kohës.

Shigjetari Një pjesë e ëndrrave do fíllojnë t’iu realizohen gjatë kësáj dite dhe ju do ndiheni edhe më mirë. Nëse keni një lídhje do e dëgjoni shumë partnerin dhe do bèni më shumë ato që do ju thotë ai sesa ato që do mendoni vetë.

Mbrëmja ka për të qenë edhe më e zjárrtë fálë ambíentit romantík që do kríjojë ai që ju dashuron. Ju beqárët do fílloni të ndjeni për një koleg apo për një shòk të vjetër. Në pùnë do ju páráqítet një mùndësi shumë e mirë, të cilën nuk dùhèt ta hùmbisni për asnjë lloj arsyeje. Do hídhni hapa párá në kárrierë. Financat do jenë të sígùrta dhe goxha të mira.

Bricjapi Nëse nuk trègòheni stríktë dhe të matur gjërat do márrín tatëpjetë gjatë kësáj dite. Mbani një anë të cáktuar përherë dhe mòs bini pre e fjalëve të ëmbla të disave. Një kríze n çift do e prishë gjíthë ditën sot. Mos vazhdoni më me kokëfòrtësínë tuaj sepse situata rrezíkon të përkèqësohèt edhe më shumë. Mùndohuni t’i sqároni gjërat sepse asgjë nuk është e pazgjídhshme.

Ju beqárët do ndíhmoheni mjaft nga planetët për të mòs qenë më vetëm. Në pùnë príten ndrýshime të mëdhá, prandáj do ju dùhèt shumë mùnd për t’u përshtatur. Për planin financiar perspektivat janë të shkëlqyera. Nëse iu dùhèt të bèni një investim bëjeni pa u menduar gjatë.

Ujori Vendosmëria juaj as nuk lëkundet aspak sot. Do jeni të bindur për çdo hap dhe nuk do ju trembèt syri aspak. Ju të dashurùarit do qëndroni edhe më shumë kohë me atë që doni dhe do përjètoni vetëm emocione pozítive.

Sot do ndiheni gati edhe për të márrë disa vendime përfùndimtare për të cilat më parë nuk keni mùndur dot. Ju beqárët do preferoni të njihni sa më shumë persona e më pas të vèndòsni çfarë do bèni. Në pùnë do jeni profesionistë dhe do ua mbùshni mendjen eprorëve për t’iu vèndòsur në një post të ri. Në planin financiar nuk do keni asnjë pròblèm sepse dini gjíthmonë si të veproni.

Peshqít Do jeni edhe më të zgjuar gjatë kësáj dite dhe do dini përherë si të veproni në çdo lloj rasti. Ju të dashurùarit do jeni romantíkë pafùnd dhe do kríjoni një ambíent si në përralla. Partneri do magjepset edhe njëherë pas jush dhe do ju dashurojë pa kushte.

Ju beqárët do jeni më entuzíastë dhe të gatshëm për të njohur sa më shumë persona. Sot do mjaftoheni me kaq dhe nuk do hídhni hapa më tej. Në pùnë mùnd të bèheni paksa xhelòzè për árrítjet e kolegëve dhe do guxoni diçka gjígande. Paratë do i keni më shumë nën kùjdès dhe situata nuk do ketë pròblème.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments