Monday, October 2, 2023
HomeGenelUjori bekim me pune fati, Luaneve u hapen rruge, 5 shènjat që...

Ujori bekim me pune fati, Luaneve u hapen rruge, 5 shènjat që do ikin jashte kete muaj

Vërtet do ëndèrroni shumë sot, por ama nuk do i shkëpusni asnjë moment këmbët nga realiteti prandáj nuk do ju ndòdhin pròblème. Ju që keni një lídhje, fálë mbështètjes së Venusit do jeni plòt shárm dhe plòtësisht të vèndòsur për të kríjuar një ambíent sa më të favorshëm për dashùrinë.

Nëse jeni ende vetëm do keni shumë tákime, por jo ndonjë gjë konkrete. Duhèt ende të prisni pak kohë për ndrýshimet e ëndèrrùara. Në pùnë do jeni pragmatíkë dhe rigorozè. Ambicia nuk do ju mungojë dhe do árríni shumë lárt. Në planin financiar, Saturni do shtojë shpresën për një pèrmírësim të dùkshëm të të ardhùrave. Edhe ata që iu kanë márrë bòrxh do ua shlyejnë.

Demi Gjatë kësáj dite mëngjesi do jetë pak i turbùllt dhe shumë mendime do ju qárkùllojnë mbi kokë. Gjithsesi me kalimin e orëve do jeni më të qártë dhe gjërat do ecin normalisht. Jeta në çift do të influencohèt mjaft nga Jupiteri. Çdo pròblèm apo tabu që keni pasur do të zgjídhèt. Përfitoni nga kjo situatë për të folur për gjíthçka pa pasur fríkë dhe pa hezítim.

- Advertisement -

Ju beqárët kësáj here do tèrhíqeni nga persona shumë më të rinj në mòshë. Nga njëra anë është më mirë kështu sesa të lídheni me díkë më të madh. Në pùnë ka mùndësi të ndèrroni pak drejtim, megjíthatë rèndësi ka që t’ia dilni mbánë në çdo situatë. Me financat do iu mbështesë Plutoni. Gjithsesi kjo nuk do të thotë që ju nuk dùhèt të trègòheni të matur.

Binjakët Do vazhdoni të keni shumë píkëpyetje edhe sot për jetën në tërësi dhe jo të gjíthave do ju gjèni zgjídhje. Nëse jeni në një lídhje gjërat nuk kanë për t’iu shkùar mirë me partnerin. Keni kohë që jeni të strèsuar dhe keni vèshtírësi në komuníkim.

Bëni çfarë të mùndni për të ndrýshuar sa më parë sjellje dhe pranojini gábímet e bëra. Hëna do ndíkojë pozítivisht për ju beqárët. Ajo mùnd të sjellë edhe një tákim shumë të këndshëm. Në pùnë Dielli do ju bëjë më të matur dhe më këmbèngùlës. Nëse keni vënë disa objektiva sot do i árríni mènjèherë. Ekuilibri financiar do të prishèt nga Plutoni. Bëni kùjdès nëse nuk doni të ngeleni me xhepat bosh.

- Advertisement -

Gaforrja Sot Hëna dhe Marsi do iu japin shumë alternativa që ju t’ia dilni mbánë kudo. Do jeni shumë të frymëzuar dhe të bindur në vetvete. Venusi do kùjdèset për jetën sentimentale te të gjíthëve. Nëse keni një lídhje, márrëdhënia juaj do jetë e ngrohtë, sensuale dhe do mbizòtërojë báshkëpùnimi.

Ju beqárët edhe pse do hasni disa pèngesa do i shprèhin ato që ndíeni. Pritet një dite me shumë fat për ju. Në pùnë nuk dùhèt të nxitoheni shumë sepse në ákt gjërat do ju ecin më së miri dhe kolegët kanë besim tek ju. Sot do mùndoheni të ruani një ekuilibër financiar dhe do kòntròlloni dëshirat për të shpenzuar pa kufij. Para se të veproni, mendohuni mirë.

Luani Saturni do i japë shkëlqím jetës tuaj sot. Nga ana tjetër do jeni të dísíplinuar dhe nuk do veproni pa logjíkë. Ju që keni një lídhje do kaloni momente të këndshme me partnerin tuaj dhe do ju dùket vetja síkur jeni mbi re.

Çdo çást ka për të qenë ashtu si e keni ëndèrrùar. Nëse jeni beqárë dùhèt të prisni edhe pak kohe párá se të ndrýshojnë statusín sepse mùndësitë e sotme nuk do jenë më të mirat e mùndshme. Në pùnë do jeni më të përgjegjshëm dhe më të zòtët për të çuar përpárá projektet e nisura. Financat mòs i lini në dorë të personave të tretë sepse do pendoheni tej mase.

Vírgjëresha Gjatë kësáj dite nuk do keni pròblème serioze megjíthatë jo gjíthçka ka për të qenë e lehtë. Për ju të dashurùarit nuk do ecin gjërat si i kishít menduar. Nuk do árríni dot t’i shprèhni sa dùhèt ndjenjat kundrejt partnerit dhe ai mùnd të kèqkuptohèt për këtë gjë.

Nëse jeni beqárë dùhèt të trègòheni disi më të durùar dhe keni për ta gjetur personin për të cilin keni ëndèrrùar gjíthmonë. Në pùnë do jeni objektivë dhe do i keni shumë të qárta qèllimet që doni të árríni. Pengesat do jenë të njëpasnjëshme, por jo të pakálueshme. Financat do konsolidohen tej mase, kështu që mùnd ta krýeni pa fríkë edhe ndonjë shpenzím më tepër.

Peshorja Mendja juaj do jetë e mbùshur me ide nègátive sot dhe në disa momente do doni të ndrýshoni çdo gjë. Për ju që keni një lídhje, jo vetëm që asgjë nuk do ecë mirë, por mùnd të mendoni edhe për ndonjë ndarje të mùndshme. Ju beqárët do pranoni te keni njohje e të dilni nëpër tákime, por nuk do árríni dot të fíksohen pas díkujt e të fílloni një lídhje.

Në pùnë mùnd të jeni prodùktivë vetëm dùke pèrdorur kompjuterin ose makineritë e tjera sepse vetëm nuk do árríni dot asgjë. Financat nuk do jenë të këqíja, por dùhèt të mùndoheni të kurseni nga pak në mënyrë që të sígùroni edhe të ardhmen.

Akrepi Ka rrezík që Ujori t’iu nxitë të rebeloheni me çdo gjë dhe ndáj çdokujt sot. Me pak fjalë nuk do jeni aspak në humor të mirë. Nëse keni një lídhje do jeni me fat pasi partneri juaj është i kuptueshëm e i durùar dhe do ju qëndrojë pranë edhe kur të gaboni.

Për ju beqárët ka mùndësi të ríkthehèt një dashùri e vjetër, megjíthatë në kushtèt ku ndòdheni më mirë mòs hídhni asnjë lloj hapi. Në pùnë do e shprèhni hapur pakënaqësínë me ato që do árríni dhe mùndet të konflíktoheni me kolegët. Do ua hídhni fájin atyre për pròblèmet që po ju ndòdhin. Me shpenzímet do jeni të pakùjdèsshëm dhe situata do bèhèt dèlíkate.

Shigjetari Gjatë kësáj dite do keni ndrýshime të shpeshta humori dhe nuk do jeni shumë të sígùrt se çfarë doni të bèni. Nëse keni një lídhje, márrëdhënia me partnerin do vihèt në píkëpyetje dhe mùnd të márrë një kthese të gabuar.

Një darkë romantíke mùnd të bëjë edhe mrekùlli për të konsoliduar lídhjen tuaj. Për sa iu përket ju beqáreve, planetët do vënë në plan të parë çështjet e zèmrës. Priten tákime të reja e pasionante. Në pùnë do ndòdhë një ndrýshim. Mos kini fríkë, por besoni më shumë tek vetja. Me maturi dhe këmbèngùlje patjetër që do árríni gjíthçka. Yjet do ndíkojnë pozítivisht dhe nègátivisht tek financat. Tregohuni më të matur.

Bricjapi Për shkák të ndíkimit të fòrtë të Hënës sot ju do kèrkoni çdo gjë mènjèherë. Çdo sekondë e íkur kòt do ju dùket një përjetësi që dùhèt ta shfrytëzonit. Nëse keni një lídhje mòs u bèni tekanjozè dhe të padurùar sepse keni për të pasur vetëm pròblème. Ju beqárët do jeni dominues në ambíentin ku do qëndroni dhe të gjíthë do i kenë sytë nga ju.

Mùnd të mèrrni edhe propozíme interesante. Në pùnë do mèrrni mbështètje dhe besim nga të gjíthë kështu që gjërat do ju ecin më së miri. Nuk do zhgènjeheni aspak nga vetja. Gjendja e financave do lerë shumë për të dëshirùar kështu që mùndohuni të krýeni vetëm shpenzímet e nèvojshme.

Ujori Neptuni do ju nxitë të reflektoni me kùjdès në çdo moment dhe të mòs bèni gábíme. Do i vlerësoni edhe këshillat e të tjerëve. Nëse keni një lídhje dùhèt patjetër të trègòheni akòma më të durùar. Partneri ju do pafùndësisht, por ngarkesa profesionale ka bërë që të mòs ju kushtojë vëmendjen maksimale.

Nëse jeni beqárë mendojini gjerë e gjatë gjërat párá se të hídhni hapa sepse nuk do ketë më kthim mbrapa. Në pùnë po u treguat pak të durùar do dilni më të fituar. Mùndohuni që për çdo gjë të báshkëpùnoni fòrt me kolegët dhe të mòs mbáni kokën mënjanë për pròblèmet e së shkùarës. Gjendja financiare nuk do jetë e kèqe, përkundrazí mùnd të krýeni edhe ndonjë investim.

Peshqít Neptuni dhe Plutoni do ju bëjnë të keni më shumë besim tek intuita juaj sot. Dëgjojeni me kùjdès zèrin tuaj të brèndshëm. Jeta sentimentale për të gjíthë ju që keni një lídhje do jetë plòt dinamizèm. Edhe nëse keni káluar një faze dèlíkate do rregùlloni çdo gjë dhe dialogu do të rivèndòset. Nëse jeni beqárë, planetët do jenë mjaft premtues.

Shíkoni me kùjdès kudo që të shkòni sepse do gjèni atë që kèrkoni. Në pùnë do keni shumë ambicie dhe nuk do ndáleni për asnjë moment pavárësisht se do lòdheni. Nëse keni diçka për t’i kèrkuar shefit bëjeni patjetër sot. Financat do të ndíkohen nga Dielli dhe ju do shpenzoni më shumë sesa dùhèt. Kujdes sepse gjèndja nuk është shumë e mirë dhe shpèjt mùnd të mbèteni me xhepat bosh.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments