Tuesday, October 3, 2023
HomeGenelGruaja e parashikon! Mbani shenim datën 27 janar, bèni gáti shtëpínë per...

Gruaja e parashikon! Mbani shenim datën 27 janar, bèni gáti shtëpínë per te príshur nje mágji

Dashi Sot do jeni të zòtët të lèvízni edhe male për të árrítur atje ku dëshíròni. Gjithsesi gjíthmonë do bèni kùjdès të mòs nxitoheni. Për ju që keni një lídhje do jetë dite pasionante kjo e sotmja. Do përjètoni ndjesi të reja të cilat do ua shtojnë dëshirën për të jetuar.

Ju beqárët do realizoni tákime nga më të veçántat dhe do hídhni hapat e párá drejt kríjimit të një lídhjeje. Në pùnë Mërkùri do jetë planeti më i favorshëm dhe do ju ndíhmoje t’i përshpèjtoni më shumë gjërat. Në planin financiar do jeni më të organizuar se më parë dhe do dini si t’i krýeni me maturi shpenzímet. Nuk do mendoni vetëm për të sotmen.

Demi Yjet nuk do ju favorizojnë gjatë kësáj dite. Nuk do keni as vùllnet për ta ndrýshuar situatën, por gjíthë kohës do jeni të irrituar. Për ju që jeni në një lídhje kjo do jetë një ditë goxha e tènsíonuar. Do debátoni për çdo lloj gjëje me partnerin dhe do ndiheni kèq në disa momente.

- Advertisement -

Beqárët do përballeni me zhgènjime që në mëngjes dhe gjíthë ditën do e kaloni me mërzí. Në pùnë vërtet do jeni ambiciozè, por nuk do jeni të durùar. Kjo do jetë arsyeja pse nuk do árríni dot aq lárt sa keni menduar. Në planin financiar vazhdoni të shpenzoni nga pak në mënyrë që situata të mòs ju dalë jashtë kòntròllit.

Binjakët Do zgjoheni me optimizèm gjatë kësáj dite dhe do e shihni botën me ngjyra. Asgjë e kèqe nuk ka për t’iu ndòdhùr në asnjë moment. Ju që keni një lídhje do jeni shumë tolerantë dhe do bèni gjíthçka që márrëdhënia në çift të pèrmírësohèt dhe partneri të ndihèt mirë.

Mbrëmja do jetë plòt emocion. Ju beqárët do keni gjíthë kurajën e mùndshme për të bërë gjíthçka në mënyrë që ta tèrhíqni pas vetes atë që pëlqeni. Në pùnë do iu jepen mùndësi edhe më të mira për ta treguar veten dhe për të bërë çdo gjë që keni menduar. Në planin financiar do jeni të logjíkshëm dhe nuk do krýeni shpenzíme të pamenduara. Gjendja do mbètet e qëndrueshme.

- Advertisement -

Gaforrja Do e mbáni fjalën e dhënë sot dhe kjo do i kënaqë të tjerët, por aq sa dhe ju vetë. Saturnin dhe Hënën do i keni gjíthë kohës në krah për t’iu mbështètur kurdoherë. Nëse keni një lídhje do jeni mjaft të qetë. Do ndiheni mirë ne çdo moment dhe do dashuroheni ashtu si do e ndjeni për momentin. Nëse jeni beqárë dùhèt të shmángin personat agresivë sepse keni për të vuajtur më vonë.

Më mirë të prisni edhe pak. Në pùnë situatat do ju ndërlíkohen pak më shumë prandáj do ju dùhèt më tepër përkùjdès dhe guxim për t’ia dalë. Buxhèti nuk do jetë në gjèndjen më të mirë, por fálë mbështètjes së familjareve do árríni ta stabilizoni situatën shpèjt.

Luani Ditë plòt ndriçim ka për të qenë kjo e sotmja. Zemra do ndihèt e qetë dhe do jeni edhe më optimistë. Nëse gjíthë këtë kohë keni kèrkuar hármoni në jetën tuaj në çift, sot do mùnd ta árríni atë. Keni për t’u habitur edhe vetë sesi gjërat do ju ndrýshojnë në atë mënyrë. Ju beqárët nuk do ndiheni ende gati për të pasur díkë në krah dhe do preferoni të qëndroni vetëm.

Në pùnë do ngarkoheni edhe më shumë. Kjo do ju trembë pak fíllimisht, por me kalimin e orëve do qetësoheni. Në ákt vërtet do lòdheni, por do mèrrni më shumë përfitime. Në planin financiar fatin do e keni në krah dhe buxhèti ka për t’u pèrmírësuar goxha. Mos abuzoni me shpenzímet gjíthsesi.

Vírgjëresha Gjatë kësáj dite dashùria dhe márrëdhënia shoqërore do jenë prioritet. Nëse árríni t’iu jepni rèndësínë e dùhur do ndiheni më të gëzuar. Nëse jeni në një lídhje do kaloni një ditë të bukur. Partneri do ua plòtësojë të gjítha dëshirat dhe keni për t’u ndíer më mire se kurrë më parë.

Nëse jeni beqárë do dashuroheni me shíkim të parë me një person të ri në pùnë dhe do ja shprèhin atij këtë gjë me shíkime dhe gjeste. Në pùnë do lùftoni shumë për të árrítur atje ku doni dhe për asnjë moment nuk do keni dýshime për hapat që dùhèt të hídhni. Buxhèti nuk do jetë në gjèndjen më të mirë të mùndshme, por gjíthsesi me i kënaqshëm se disa ditë më parë.

Peshorja Për shkák të ndíkimit fantastík të Diellit dhe Marsit sot do jeni plòt energjí pozítive dhe besim në vetvete. Shfrytëzojeni ditën edhe për të projektuar disa gjëra me rèndësi. Nëse keni një lídhje ka mùndësi që partneri t’iu çojë në qíell të shtate dhe do e dashuroni jetën më shumë se kurrë më parë.

Nëse jeni beqárë do jeni pasive dhe nuk do i shfrytëzoni sa dùhèt mùndësitë që do iu jepen për tákime. Në ákt jo gjíthmonë vijnë mùndësi të tilla. Në pùnë gjërat do jenë shumë më të lehta se më parë sepse keni kohë që keni kríjuar terrènin e dùhur. Në planin financiar gjíthçka do ecë mirë nëse i krýeni me kùjdès shpenzímet dhe nëse nuk jepni párá hua.

Akrepi Gjatë kësáj dite do jeni shumë të ndjèshëm dhe kjo mùnd të bëjë që të keni edhe ndonjë pakënaqësi ndáj të tjerëve. Sido që të vijnë pùnët më mirë ruani qetësínë dhe mòs flisni pa u menduar. Për ju që keni një lídhje, klima yjore do jetë gjíthë kohës e ekuilibrùar.

Do dashuroheni pa dorashka me partnerin dhe mùnd të vèndòsni të bèni edhe diçka që ju ka pëlqyer gjíthmonë. Ju beqárët nuk do jeni gati të ndrýshoni statusín edhe pse mùndësitë që do ju shfaqen do jenë fantastíke. Në pùnë ngarkesa e madhe mùnd të shtojë strèsín dhe mùnd t’iu shpërqendrojë disi. Gjendja e financave do váret nga shpenzímet që do krýeni dhe nga mënyra e organizímit.

Shigjetari Dita e sotme do jetë shumë e animuar. Urani dhe Hëna do ju nxitin të shihni vetëm drejt së ardhmes. Mùnd të ndërmèrrni edhe rrezíqe vetëm që çdo gjë të bèhèt ashtu si e keni ëndèrrùar. Për ju që keni një lídhje kjo do jetë një dite e këndshme dhe e mbùshur me báshkëpùnim.

Çdo gjë do ju ecë për mrekùlli kështu që mòs u shqètësoni. Ju beqárët dùhèt të bèni kùjdès me euforinë e teprùar e cila mùnd t’iu çojë drejt gábímeve. Në pùnë, nëse gjërat kohët e fùndít nuk kanë fùnksíonuar si dùhèt, sot dùhèt të mèrrni disa masa më stríkte. Flisni edhe me kolegët apo shefat nëse do ju dùhèt ndíhmë. Financat do rriten më shumë nga sa e kishít imágjínuar. Do iu jepet mùndësia edhe të hiqni ndonjë párá mënjanë.

Bricjapi Gjatë kësáj dite do jeni të gatshëm të bèni çdo gjë për të árrítur atje ku doni. Nëse keni një lídhje do jeni më të pavárur se kurrë më parë dhe do bèni çdo gjë që do ndíeni. Mbrëmja do jetë më e përshtatshme për disa momente íntíme.

Ju beqárët ka rrezík të josheni nga persona jo me shumë vlera dhe nëse pranoni të fílloni lídhje me ta do zhgènjeheni e do vuani. Në pùnë nuk do jeni nga ata pùnonjës që flisni shumë, por ama do jeni gjíthë kohës në veprim. Nuk do ju mungojë as organizími dhe disa kolegë do ju márrín si shembùll. Në planin financiar do iu jepen mùndësi të mira që ta pèrmírësoni situatën.

Ujori Gjatë kësáj dite Marsi do nxitë edhe më shumë besimin në vetvete. Nga ana tjetër do jeni të logjíkshëm dhe do e dini mirë si e kur të veproni. Për ju që keni një lídhje do jetë një ditë e begatë, plòt ngjyra e hare. Do përjètoni kënaqësi dhe emocione të pafùndme.

Ju beqárët do ua kushtoni gjíthë kohën e lirë miqve dhe nuk do e keni mendjen për të fílluar një lídhje serioze. Në pùnë nuk do jetë synimi juaj bërja e gjërave, por gjètja e mënyrës së kalimit në një tjetër stad edhe më të lártë. Në planin financiar gjèndja do jetë e shkëlqyer dhe do krýeni edhe investime afatgjata. Do ndiheni mirë në çdo moment sepse do mùnd të krýeni çdo shpenzím.

Peshqít Atmòsfera do jetë elektrizuese dhe shpesh e zymtë gjatë kësáj dite. Asgjë nuk do ju ecë si keni páráshíkuar. Ju që jeni në një lídhje do keni konflíkte të vogla, por që fatmirësisht pa pásoja të rènda. Në mbrëmje çdo gjë do zgjídhèt dhe qetësia do mbizòtërojë.

Ju beqárët do dashuroheni kokë e këmbë me díkë dhe do fíksoheni pas díkujt. Në pùnë do iu jepet detyra e mbíkëqyrjes së të tjerëve. Vërtet do e keni pak të vèshtírë ta bèni këtë sidomòs me kolegët e vjetër, por do jeni të detyrùar. Në planin financiar mòs shpenzoni shuma të mëdhá sepse keni për t’u gjèndur në situata shumë të vèshtíra më pas.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments