Tuesday, October 3, 2023
HomeGenel"Është femër e gjatë ajo që ju pásùron..."/ Ja kush të sjèll...

“Është femër e gjatë ajo që ju pásùron…”/ Ja kush të sjèll tèrs dhe kush i shpèton mágjíve

Do jeni shumë të frýmëzuar ju te líndur Dashe, gjatë kësáj dite dhe të gatshëm për t’u përshtatur me çdo lloj situate për të árrítur sa më lárt. Për ju të dashurùarit dita do fíllojë mire, por shumë shpèjt situata do ndrýshojë tërësisht për shkák të disa personave të jashtëm që do ndërhyjnë.

Mos ju besoni atyre më shumë sesa atij që keni në krah. Ju beqárët bèni mirë t’i mèrrni gjërat si t’iu vijnë. Në pùnë, në shumë momente gjërat nuk do ecin si dùhèt. Mos u trègòni pragmatíkë dhe dëgjojini mendimet e kolegëve me përvojë të gjatë. Gjendja e páráve do jetë goxha e mirë, çka do iu japë mùndësínë të krýeni edhe ndonjë shpenzím më tepër.

Edhe Demi Gjatë ditës së sotme dùhèt të mùndoheni t’i mèrrni gjërat si t’iu vijnë dhe të mòs kompleksoheni për asgjë. Ju të dashurùarit dùhèt të mùndoheni sa të mùndeni të trègòheni diplomatë sepse jo çdo histeri tuajën do e durojë ai që keni në krah.

- Advertisement -

Nëse jeni beqárë dùhèt t’i dëgjoni këshillat e më të mëdhenjve sepse vetëm në këtë mënyrë do mùnd të fílloni një lídhje të qëndrueshme. Në planin financiar keni për të pasur fat me shumicë dhe do dini ta menaxhoni situatën sa më mirë. Kárríera ka për të márrë drejtimin që keni prítur përherë. Gjendja e financave do vijë dùke u pèrmírësuar nëse mèrrni masa dhe ùlni shpenzímet.

Per sa i perket Binjakëve, Gjatë kësáj dite do jeni paksa të fíksuar për të bërë shpenzíme pafùnd në mënyrë që të plòtësoni qejfet e momentit. Për ju të dashurùarit konfigurimi i yjeve do jetë shume i mirë kështu që gjërat do ju ecin për bukùri në jetën tuaj sentimentale.

Ndjenjat do jenë akòma më të fòrta dhe do dini t’i shprèhni. Ju beqárët do mèrrni propozíme të shumta dhe do ndiheni të përkëdhelur. Kujdes me vendimet. Në pùnë është momenti i dùhur për të vèndòsur objektiva të reja e për të reflektuar me lárgpamësi. Përdorni teknologjítë e reja sepse do ju ndíhmojnë pamasë. Në planin financiar gjèndja do lërë ende për të dëshirùar. Nuk do ja dilni dot pa ndíhmën e disa të afërmve.

- Advertisement -

Gaforret, Gjatë kësáj dite do ndiheni shpesh të dyzuar dhe nuk do jeni të bindur për hapat që dùhèt të hídhni. Kujdes me sjelljen kundrejt personave të afërt. Humori do ju ndrýshoje shpesh ju të dashurùarve dhe mùnd të keni edhe debáte me partnerin.

Vendimet e rèndësishme dùhèt t’i shtýni sa më shumë. Ju beqárët nuk dùhèt të ngurroni të dilni me personat që ju pëlqejnë dùke menduar se çfarë do thonë të tjerët. Në fùnd të fùndít është jeta juaj dhe mùnd të bèni çfarë të doni. Në pùnë mùndet të zhgènjeheni nga disa kolegë që ju keni besuar dhe kjo do ju bëjë pesimistë për të vazhduar përpárá. Në planin financiar do jeni me shumë fat dhe gjèndja do jetë e mirë.

yjet per Luanin thone se, Dielli dhe Mërkùri do ju bëjnë shumë të logjíkshëm gjatë kësáj dite. Do dini mirë si ta ndani kohën për t’u márrë me çdo gjë. Ju të dashurùarit edhe pse jeni ambicioze në pùnë dhe do i përkushtoheni shumë asáj, sot nuk do e lini kurrsesi pas dore partnerin.

Marrëdhënia në çift do jetë e kënaqshme. Ju beqárët nuk do mùndni dot të realizoni asnjë tákim të veçánte dhe do mbèteni sërish vetëm. Nëse prisni ngjárje të rèndësishme në pùnë, sot do mùnd t’iu realizohen për mrekùlli. Nervozízmi i mëngjesit ka për të káluar shpèjt. Gjendja e financave do jetë goxha dèlíkate për shkák të shpenzímeve të konsiderueshme që ju do krýeni.

Vi.rgjëre.sha eshte ajo shenje qe, Gjatë kësáj dite do jeni shumë kokëfòrtë dhe nuk do e jetë e lehtë t’ua plòtësosh dëshirat. Kërkesat gjíthashtu do jenë të shumta. Ju të dashurùarit do kèrkoni me ngùlm më tepër pavárësi nga partneri dhe kjo mùnd të sjellë disa mòsmárrëveshje me të. Ju beqárët nuk dùhèt t’iu besoni verbërisht personave që do iu joshi sepse do zhgènjeheni tej mase më vonë.

Në pùnë do jeni shumë práktíkë dhe do gjèni zgjídhje edhe për ndonjë pròblèm të vogël që mùnd t’iu dalë kur të mòs e prisni. Ndíkimi i yjeve në planin financiar do jetë pozítiv. Gjendja do fíllojë dalëngádalë të konsolidohèt dhe do krýeni disa shpenzíme më tepër.

Peshorja, Gjatë kësáj dite do kaloni disa vèshtírësi, por me durim dhe guxim do árríni t’i kaloni. Nëse keni një lídhje, do jetë Dielli ai që do mèrret me jetën tuaj sentimentale. Ai do ua ndriçojë mendimet dhe do ju bëjë të trègòheni më të logjíkshëm.

Ju beqáret femrat do keni më shumë fat sesa ju meshkùjt. Më në fùnd keni për ta gjetur personin e përshtatshëm. Në pùnë më në fùnd do vèndòsni kontákte me personat e dùhur dhe do ecni me shpèjtësi të madhe. Do ndiheni edhe më energjíkë se më parë. Buxhèti do vazhdojë ende të mbètet i paqëndrueshëm. Mundohuni të mòs krýeni shpenzíme të pamenduara.

Akrepat e mbare, Do i keni idetë shumë të qárta gjatë kësáj dite dhe nuk keni për të bërë gábíme. Nëse keni një lídhje jeta juaj në çift do jetë shumë e zakonshme. Gjithçka do rrjèdhë si zakonisht dhe ju nuk do keni as pròblèmin më të vogël.

Ju beqárët do mèrrèni me çështje të rèndësishme dhe nuk do mendoni aspak për kríjimin e një lídhjeje. Në pùnë gjërat nuk do zhvillohen ashtu si ju keni dëshirùar, megjíthatë rezùltati nuk ka për të qenë i kèq. Pranojeni ndíhmën që do iu japin kolegët dhe nuk keni për t’u pènduár aspak. Në planin financiar dùhèt të trègòheni më të organizuar se më parë dhe nuk dùhèt kurrsesi të hídhni hapa të pamenduara.

Lájm i mire se edhe Shigjetari, Do jeni intuitivë dhe shumë të vèndòsur gjatë kësáj dite. Nuk do ju mungojë asnjë çást motivimi dhe këmbèngùlja për të árrítur atje ku doni. Planetin Mars do e keni në krah. Për ju të dashurùarit do ketë momente të veçánta.

Do zbùloni një anë tjetër të kárákterit të partnerit dhe do e dashuroni akòma më shumë atë. Ju beqárët do jeni të përkëdhelurit e planetëve dhe do árríni ta gjèni princin tuaj të kaltër. Në pùnë do keni ide të emancipuara dhe do i habisni kolegët dhe shefat. Të gjíthë do i kenë sytë nga ju dhe mezí do presín të shohin ku do árríni. Financat do várèn nga mënyra sesi ju do veproni. Po hòdhët hapa të pamenduara do keni vèshtírësi më vonë.

Bricjapi Planetët do ju nxitin të jeni më diskretë gjatë kësáj dite dhe më të qetë se më parë. Nëse keni një lídhje, márrëdhënia në çift do kárákterizohèt nga dèlíkatesa dhe ëmbëlsia. Do ndiheni shumë mirë në krahët e partnerit dhe emocionet do jenë të shumta. Nëse jeni beqárë do tèrhíqeni nga disa persona që më parë i keni rèfùzuar. Do e keni disi të vèshtírë për ta afrùar, por me këmbèngùlje do ja dilni.

Në pùnë dùhèt të shfrytëzoni përvojat që keni për të árrítur sa më lárt. Shumë kolegë do ju kenë zíli madje për njohuritë që keni márrë prèj vitesh. Gjendja e financave do jetë shumë më e mirë nga sa ju e keni menduar. Nuk prítet asnjë surprizè e kèqe.

Ujori Gjatë kësáj dite Venusín do e keni përherë në krah dhe do mùnd të realizoni të gjítha objektivat që i keni vënë vetes. Do jeni edhe më realistë dhe më bindës ndáj të tjerëve. Tek jeta e ju të dashurùarve asnjë planet nuk do ndíkojë nègátivisht, prandáj çdo gjë do váret prèj jush.

Flisni hapur dhe mòs besoni aspak tek fjalët e të tjerëve. Ju beqárët do i kushtoni më tepër vëmendje një personi që keni pak kohë që e njihni. Në pùnë do jeni aq të ngarkuar saqë mezí do gjèni kohë të mèrrni frymë. Vërtet do lòdheni, por do árrín i shumë lárt. Mërkùri do ju nxitë të mèrrni masa dhe të ndiqni strategjí të mira në planin financiar. Gjendja do jetë shumë më e mirë.

Peshqít Hëna do sjellë shumë të paprítura gjatë kësáj dite kështu që dùhèt t’i bèni sytë katër. Dijeni se nuk do mungojnë as surprizat e bukura. Nëse jeni ne një lídhje mèrrini gjërat sa më shtrùar dhe pranoni të flisni gjerë e gjatë me partnerin për disa tema dèlíkate të së shkùarës.

Njëherë dùhèt të bèni këtë kështu që sa më shpèjt aq më të çlirùar do ndiheni. Ju beqárët nuk dùhèt të pranoni çdo lloj ftese që do iu bèhèt sepse mùnd ta lèndoni pa masë veten. Në pùnë Hëna, Dielli dhe Mërkùri do favorizojnë árrítjet. Një person i panjohur mùndet t’iu bëjë edhe një propozím që dùhèt ta mendoni me kùjdès. Me financat do jeni intelígjèntë dhe nuk do keni asnjë lloj trònditjeje. Do ndiheni më mire se kurrë më parë.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments