Saturday, December 2, 2023
HomeGenelKjo nuk durohèt! TCH i ben padrejtesíne e rènde Luizít, situata sa...

Kjo nuk durohèt! TCH i ben padrejtesíne e rènde Luizít, situata sa me kèq ne BBV

Historia e Instagramit të Luizít ka momentalisht më shumë vëmendje se loja e tij brènda. Nga Luiz Ejlli, u kthýe në Ina Ejlli dhe kjo sepse sipas menaxhuesve të tij,

motra dhe shoqja, është tèntuar të mèrret nga Top Channel pasi këta të fùndít pretendojnë se kanë të drejtat e lídhje me emrin dhe administrimin.

Kunati i Luizít, Sokol Tahiri, ka reaguar në Instagram, ku ínfòrmon se prodùksioni i ka kontáktuar dhe u ka thënë se të drejtat në lídhje me emrin dhe administrimin i tákojnë Top Channel, por thekson se për këtë nuk u kanë páráqítur asnjë dokument.

- Advertisement -

Nderkohe mëngjesín e ditës së sotme (23 mars) për besimtarët mysliman kanë nisur muaji i shenjtë i Ramazanit. Për gjatë gjíthë muajit personat që i përkasín besimit islam dhe janë në mùndësi të plòtë do të agjërojnë.

Edhe në shtëpinë e “Big Brother Vip” ka banorë të cilët do të agjërojnë në këtë muaj të shenjtë. Bëhèt fjalë për Nitën, Gertin dhe Fotininë.

- Advertisement -

Treshja është ngritur mëngjesín e sotëm për syfyr dhe do të qëndroj agjërueshëm deri rreth orës gjashtë të pasdites kur edhe është orari për të prishur agjërimin e tyre.

Ramazani është emri i muajit të nëntë të vitit në kalendarin hënor mysliman, në të cilin, sipas traditës islame, Muhamedi mori shpalljen e Kuranit “si udhërrëfyes për njerëzít me drèjtèsi dhe shpètim”.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments