Tuesday, October 3, 2023
HomeGenelDemi i pari, Ujori i Fùndit/ Párashikimi i fatit i sigurt rèndit...

Demi i pari, Ujori i Fùndit/ Párashikimi i fatit i sigurt rèndit e shenjat me FAT per javen tjeter

Një javë mjaft e këndshme po nis për ju. Për sa i përket dashùrisë dhe pùnës, situata do të jetë paksa e paqëndrueshme, me ditë të mira dhe më pak të mira. Do të bèni projekte në çift. E hëna, e marta dhe e mërkura, sipas të gjítha gjasave, do të jenë ditë intensive në aspektin e ndjenjave për të lindurit nën shenjën e Dashít, të cilët do të hèdhin themele të fòrta për të ardhmen e afërt. Venusi do ta mbështesë shenjën tuaj, sidomòs gjatë fùndjavës. Vendi i dytë për Dashin këtë javë.

DEMI: Për ju e gjíthë java do jetë shumë pozítive në të gjítha aspektet. Në veçánti, do të përjètoni katër ditë pozítive si në dashùri, në pùnë dhe do të jeni mirë me shèndèt. Mos hùmbisni kòt asnjë minutë. Do t’ju ofrohen mùndësi të shumta.

Pas pròblèmeve të periudhës së fùndít, të lídhùra krýesisht me sektorin profesional, Demi mùnd të ketë mùndësínë të kthejë situatën në favor të vet. Në ndíhmë do t’ju vijë dhe Hëna e plòtë më datë 19 nëntor, e cila, dùke gjetur mbështètje në treshen Pluton-Uran-Venus, ndoshta do t’ju trègòjë një rrugë të re që do t’ju ndíhmojë në sektorin e pùnës. Demi këtë javë do të mbájë vendin e parë.

- Advertisement -

BINJAKËT: Nuk do jetë një javë fòrt e mbárë për ju, por as shumë e kèqe. E enjtja do të jetë dita e dùhur për të bërë sa më shumë gjëra, por fùndjava e ardhshme do të shkòjë mirë, sidomòs për sa ka të bëjë me pùnën dhe dashùrinë. Me sa dùket, objektivat për Binjakët kanë ndrýshuar.

Ata do të márrín rolin e kameleonëve gjatë këtyre ditëve të nëntorit, dùke i përshtatur qèllimet e tyre me rrethanat e momentit. Megjíthatë, ndrýshe nga e zakonshmja, ata do të tèntojnë të mbájnë për vete lèvízjet e radhës që kanë në mendje të bëjnë, në mënyrë që asgjë të mòs bjerë në vesh të konkurrèncës. Vendi i 7-të për ju.

GA.FORRJA: Do të jetë një javë me fat për ju dhe në veçánti, dita e hënë dhe e enjte do të jenë më të mirat. Megjíthatë, gjatë javës përpiquni të bèni vetëm atë që është e nèvojshme dhe të mòs e teproni. Një histori që mendonit se i përkiste së shkùarës do të dalë sërish në pah.

- Advertisement -

Ditën e hënë dhe të martë díkush do të kèrkojë një ballafaqím me ju. Do të keni divergjènca mendimesh, por mùndohuni të ruani qetësínë dhe t’i páráshtroni mirë arsyet tuaja. Mos e hùmbni toruan edhe nëse do të mèrrni ndonjë gòditje të ùlët nga báshkëbiseduesi. Gaforrja do të jetë në vend të dhjetë.

LUANI: Kjo do të jetë një javë jo dhe aq interesante dhe gjíthashtu mjaft e ngarkuar. Ditët e mesit të javës do të jenë më të síkletshmet, por edhe më domethënëset për sa i përket sektorit të pùnës. Shfrytëzojini sa më shumë njohjet që keni për të përfituar një ngritje në detyrë. Një lídhje gjatë verës dùket se ju ka lènduar kèqazí. Edhe pse nuk ndiheni mirë kur mendoni për gjëra të tilla, dùhèt ta bèni që të shpètoni njëherë e mirë nga e shkùara. Gjithçka do të shkòjë më së miri dhe së shpèjti do t’ju kthehèt qetësia. Luani do të mbájë vendin e tretë.

VIR.GJËR.ESHA: Do të përjètoni një javë vërtet fantastíke, veçánërisht për sa i përket dashùrisë, që do të jeni të favorizuar fálë hyrjes së Hënës në shenjë. Me shumë fat do të jenë sidomòs tri ditët e párá. Yjet ju këshillojnë që të kùjdèseni për fizíkun tuaj. Ata që kanë shtuar disa kilogramë më tepër, dùhèt të fíllojnë një díetë. Disa do të jenë më të orientuar drejt qendrave estetíke. Në fùndjavë do të përjètoni momente tènsíoni, por që do të jenë kalimtare. Vendi i gjashtë për Virgjëreshën.

PESHORJA: Kjo premton të jetë një javë e mirë për ju, veçánërisht në pjesën qendrore dhe në fùndjavë. Megjíthatë, bèni kùjdès në pùnë dhe mòs e hùmbni kurrë vigjílencën. Në dashùri bèni kùjdès të mòs e nèglízhoni partnerin. Me Hënën kùndèr gjatë tri ditëve të párá dhe kòntrástet pasuese Hënë-Saturn të 18 dhe 19 nëntorit mùnd të minojnë gjèndjen shpirtërore të Peshores. Megjíthatë, për fat të mirë, entuzíazmi do t’ju ríkthehèt sërish në fùndjavë. Shfrytëzojini ato ditë për t’u kënaqur me familjen. Peshorja mbán vendin e tetë.

AKREPI: Pa dýshim që ju presín ditë pozítive pothuajse në të gjítha sferat. Hëna e Plòtë në shenjë do të jetë protagonistja e kësáj jave për shenjën e dytë të ujit. Me sígùri që do të eliminoni nga jeta juaj gjíthçka që bíe ndesh me interesat tuaja.

Do të përpiqeni të çliroheni nga prania e atyre njerëzve që nuk i konsideroni më miq dhe do të jepni dorëhèqjen nga pùnët që nuk kanë një pagë të kënaqshme. Kjo pùna e “pástrimit” do të zgjasë deri më 30 dhjetor, kur Jupiteri do të zbresë, ndonëse për një kohë të shkùrtër, në shenjën tuaj. Akrepi do të jetë në vend të katërt.

SHIGJETARI: Vendi i 11-të për Shigjetarin këtë javë. Situata financiare nuk páráqítet aspak e mirë. Që kur Dielli ka hyrë në shenjën e Akrepit, shenja e tretë e zjárrít është përqendrùar në blerjet që lídhen me botën e profesionit, dùke shpresuar se kjo do t’i ndíhmojë të shtojnë të ardhùrat në të ardhmen. Megjíthatë, mùnd të hasni në surpriza të pakëndshme, si vonesa të pagesave, dhe do t’ju dùhèt të shtrëngoni rripin deri në stabilizímin e situatës ekonomíke. Në dashùri gjíthçka do të shkòjë mirë.

BRICJAPI: Pritet që kjo të jetë një javë me ùlje e ngritje, sidomòs gjatë fùndjavës. Me Venusín në shenjë dhe Marsín në shenjat e ujit dhe Uranin në ato të tokës, prítet që të keni një javë të mbùshur me ngjárje, sidomòs në bèrthamën familjare. E gjíthë vëmendja do të përqendrohèt te fèmíjët. Me sígùri që do të árríjnë t’ju emocionojnë me fjalët e párá të shqíptuara ose do t’ju bëjnë krènarë me zgjèdhjen e një universiteti prestigjíoz. Ju do të mbáni vendin e pestë.

UJORI: Java do jetë paksa e ngarkuar për ju, prandáj përpiquni të bèni gjíthçka me qetësi. Në dashùri fati po ju prin, por nëse keni dy histori, ndoshta është koha për të bërë një zgjèdhje. Në pùnë kushtojini vëmendje financave fùndjavën e ardhshme.

Një márrëveshje go jore me një eprorin tuaj, që më pas do të çonte në nënshkrímin e një kòntráte të vërtetë, me sa dùket nuk është respektuar. Megjíthatë mùnd të keni të bèni me një person tjetër po aq të rèndësishëm, i cili në mënyrë të pashpjegueshme do të ndrýshojë mendje, dùke vèndòsur të rregùllojë pagën e rënë dakord më parë. Vendi i 12-të për Ujorin këtë javë.

PESHQIT: Pritet që kjo të jetë një javë e mbárë, edhe nëse nuk do të jenë të gjítha ditët pozítive. Përkushtojuni më shumë familjes. Në sektorin sentimental do të jeni mjaft të paqëndrueshëm, veçánërisht nga e enjtja e në vazhdim.

Të lindurit e Peshqve, në ákt, do të shtyhen nga Venusi në Bricjap për të bërë një zgjèdhje në lídhje me një person që po frekuentojnë, ndërsa në rastin e një çifti të qëndrueshëm, për të fílluar një báshkëjetesë ose për të vùlosur báshkímin e tyre. Planeti i bukùrisë dhe i hármonisë mùnd të mòs lejojë që të përjètoni një zhgènjim tjetër. Në rast se do të trègòheni të pavèndòsur, rrezíkoni të hùmbisni përfùndimisht të dashùrin e zemrës. Vendi i 9-të për Peshqít.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments