Saturday, December 2, 2023
HomeGenelSi të mánifestojmë një vit të ri fántastik, sipas lèxuesve të fátit

Si të mánifestojmë një vit të ri fántastik, sipas lèxuesve të fátit

Nëse pèrdorni rrègullisht rrjètet sòciale, gjasat janë që ta keni dègjuar fjalën “mànifèstim”.

Është një trend që filloi në fùndin e 2021-ës dhe ka të bèjë me bèsimin se njerëzit mùnd ta paràshìkojnë ose ta fitojnë atë që dùan, përmes mànifèstimit, duke e parë këtë të fùndit si një “pràktikë thèllësisht shpirtërore”.

Nëse ju ìntrìgon sadopak e gjithë ideja e mànifèsitmit, lèxoni më poshtë çfarë thotë një èkspèrte e mànifestìmeve për të.

- Advertisement -

“Ne jemi duke mànifèstuar gjithmonë dhe nuk ka nèvojë që të jetë diçka e kòmplikuar që të qùhet “mànifestim”. Mànifestimi ndòdh kur ne sjèllim vëmèndjen dhe qëllimin te diçka që dùam të tèrheqìm në jetën tonë”, totw autorja.

Sìdoqòftë, nëse jeni pak skèptikë për mënyrën se si mùnd t’i shprèhni dëshirat tuaja për t’i sjèllë ato në jetë, nuk jeni vètëm.

Për më tepër, sot ka edhe shumë bùrime që sùpozòhet t’ju mèsojnë, por në fakt po bèjnë thjesht bìznes.

- Advertisement -

Në tetor të vitit që làmë pas, Rèfinèry29 zbùloi shumë llògari në rrjètet sòcíale të njerëzve që prètèndonin se ishin në gjèndje t’u mèsonin të tjerëve se si t’i reàlizonin ëndrrat e tyre.

Njerëzit pàguan shumë pàra, por nuk mèsuan asgjë të re dhe kjo i la në pòzita të vèshtìra fìnàciare.

Nëse jeni të interesuar të mèsoni më shumë rreth fìllìmit të praktikës, ja çfarë dùhet të dini mw parw.

Rèflektòni për atë që keni dhe shìkoni përpàra

Mànifestimi pàraqìtet shpesh si veprimi i të ecùrit përpàra, pa e kthýer kokën pas.

Stùdiuesit thonë se “një nga pèrbërèsit krýesorë të mànifestimit është mirënjohja”.

“Jìni mìrenjohës për gjithçka të mirë në jetën tuaj dhe për gjithë gjèrat e mira që do të vìjnë.”

Ju mùnd të kùptoni çfarë do donit në të ardhmen. Më pas, mùnd të shtòni ëndrrat dhe dëshiràt tuaja dhe duke vèndosur plòtësisht qëllimet që keni, atëherë fìlloni të mànifestoni.

Filloni të shìhni çfarë keni përreth gjatë gjithë kòhës

Mànifestimi nuk është vetëm një àktivìtet që ju merr 1 orë nga dita juaja. Është një ndrýshím i stìlit tuaj të jetës.

“Luàni lojëra me unìversìn. Pýeteni atë për shenja dhe zbùlojini ato. Mùnd të shìhni një ylber ose orën 11:11 dhe këto janë shenja hýjnore se jeni në rrugën e dùhur.”

11:11 përshkrùhet si një numër èngjëlli dhe do të thotë se është koha për të ndèrmàrrë veprime.

Shenja të tjera që lidhen me mànifestimin janë 444, që është një shenjë e mbròjtjes dhe ìnkùrajimit. Ndërkohë, ylberët trègòjnë se do ju ndòdhë diçka pozitive.
Bëni hùlùmtimet tuaja

Lìdhùni dhe qèndroni pranë njerëzve që “mànifestojnë” energji të mira.

“Mànifestimi mùnd të jetë një udhëtim i vètmuar, kështu që është kaq e rèndèsishme të rrèthoheni me njerëzit e dùhur që do t’ju ìnkùrajojnë”.

Rrèthohuni nga njerëz pozìtivë që kanë dèshirë të jetojnë, që ju mbèshtesìn në planet tuaja dhe kanë bèsim tek ju.

Jini të hàpur ndaj altèrnatìvave

Nëse mànifestimi do ishte aq i thjèshtë, sa mjàfton të flìsnim për diçka e ta arrìnim atë, të gjithë do e bènin.

Nuk është aq e lèhtë. Është mirë të vèndosnì sýnime dhe dèshira, duhet të jeni të hàpur ndàj asaj që po vjen përpàra jush.

Ajo gjìthashtu thotë se “ka aq shumë pòzitivìtet tòksìk në indùstrìnë e ndìhmès ndàj vetes”, sa është është e rèndèsishme të jeni të sìnqèrtë me veten, pa sfòrcìme.

Bàllafàqìmi me pròblème apo ngjàrje që ju kanë lèndùar në të kàluarën, mùnd t’ju ndìhmòjnë të ndìheni më të lirë në lìdhjè me atë që ju dèshiròni në të ardhmen.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments