Thursday, June 1, 2023
HomeGenelSipás Mèrit dò dálin te gjitha, ajo sjèll lájmè per ngritjè rrògásh...

Sipás Mèrit dò dálin te gjitha, ajo sjèll lájmè per ngritjè rrògásh per disa shènjá

Në shumë shkríme thùhet se pás dátës 9 korrik e cila sjèll shumë ëmbëlsi, do të víjnë ditë shumë të mira për të gjíthë njerèzít kudo në botë. Dhe të gjíthë ne shprèsòjmë që një gjë e tillë të jetë e vèrtètë pási deri më sot kemi pèrjètuar një vit shumë të gjátë.

Tashmë është momenti më mirë për ne që të márrím të gjitha mirèsítë dhe bèkímet që i madhi Univers i ka bèrè gati për t’i fùtùr në jetët tona. Pra, më shumë párá, fat, dashùri dhe shumë të mira mùnd të na ndòdhín shumë shpèjt dhe neve na dùhet më shumë bèsím.

Çfarë i keni kërkuar më shumë Universit në lùtjet tuaja? Dashùri, párá, shèndèt apo i keni kërkuar që në jetën tuaj gjíthçka të shkòjë vaj? Është shumë e bukùr sikur të shíhnim se çfarë ndòdh në jetën tonë në të ardhmen, por dùke parë fáktin se këtë nuk arríjmë dot ta shòhím, ne mbèshtetèmi tek shenjat që na jep Universi.

Edhe në ártíkullin e sotëm do t’ju trègòjmë për një mènýrë se si ne mùnd të shòhim të ardhmen e afèrt me anë të disa shenjave ndáj dhe ju dùhet që te shihni se kush jane ato shenja qe kete periudhe do ta keni si nje mbaresi kuptimplote mbi toke.

Nèse shenja juaj eshte Dem dhe Binjak, ju dùhet që t’i hápni sa më shumë sytë këtë moment të jetës tuaj, sepse díkùsh ka qèllíme të kèqíja dhe do t’ju sjèllë pèngèsa. Pas 7 ose 10 ditësh mùnd të shfáqet përbállë jush një persòn i cili do t’ju dùket sikur ju kùshtòn vèmèndje ose dashùri, por ky persòn më párë nuk e ka trègùar atë kùjdès për ju.

Por, ky persòn nuk do aspák që t’ju ndíhmojë por kërkon të rríjë afèr jush për t’ju lèshùar lígèsínë e tij dhe për t’ju sjèllë sa më shumë pròblème.

Si dùhet që të vèpròni ju? Për 10 ditët që do të víjnë ju dùhet që të zgjídhni një fatsjèllës dhe ne ju rèkòmándojmë hudhrën.

Për 10 ditë rrèsh mbájeni në xhepin tuaj të májtë ose të djáthtë. Edhe pse ju nuk kèni fòrcèn për ta ndálùar të kèqèn, hudhra do t’ju mbròjè nga të gjíthë shpírtrát e zínj.

Për ju që keni shenjen gafore ose Luan, për 1 muaji do të mbèshteteti nga fati juaj më i madh i të gjíthë jetës. Do të jetë períudha më e mirë e jetës tuaj dhe fati nuk do t’ju bráktisè kùrrë. Pra, pas 1 muaji ju do të mèrrni më të mirën e jetës tuaj si në párá, në shèndèt dhe do të mèrrni dhe shumë energjí pozítívè.

Universi ju ka párë duke u lùtùr dhe tashmë e ka hèdhùr të gjíthë vèmèndjen tej ju ndáj pas 1 muaji do t’i hèdhèsh të gjítha hapat e sígùrt sepse do të drèjtòhesh nga engjëlli yt mbròjtès.

Vetëm një kèshíllë dùhet që ta mbásh si “vath në vesh”. I gjíthë pròspèriteti që do të hýjë në fámíljen tënde dhe në jetën tënde dùhet vetëm të pèrdòret për të kríjùar plane për të ardhmen tuaj dhe jo për sènde dhe máteríale që janë thjèsht për qèjf.

Por, jo vetëm párá! Pas 1 muaji ju do të fòrcòheni shumë në shèndèt dhe asgjë që mùnd t’ju cènòjë atë nuk do të ndòdhë. Në fámílje madje do t’ju hýjë shumë lùmtùri. E vetmja gjè që dùhet të bèni është se nesër dùhet që për fámíljen tuaj të gatuani një ushqím të èmbèl.

Dhe në fùnd nese jeni shenja e Peshores apo Akrep, për ju páráshíkòhet se jeta do të márrè një kthèsë shumë të madhe dhe ju jèni perbállë një ndryshimi në jetë. Është koha të mòtívòhesh më shumë dhe të márrèsh atë që ti e meríton në realitet.

Pra, tashmë ai ndrýshím i madh që ju prísnit ose ajo avènturë që doni të nísni jáshtë vendit, do t’ju plòtèsohet. Nëse kèni bèrë një áplíkim ka shumë shánse që ai të mbýllet me një punësím në një vend tjetër, ndèrsa nëse jeni një persòn që sýnoni më lárg, ka shumë shánse që këtë vít të jeni fítùes i lòtárisë.

Ajo që e bèn më të bùkùr këtë páráshíkim është se në fámíljen tuaj do të víjë ai ndryshim që aq shumë prítèj me emocione. Një prèj famíljárëve tuaj që mùnd të jetë edhe fèmíja juaj ose burri/gruaja më në fùnd do t’i pránohet ajo kèrkèsa për punën e bèrèqètit dhe të ëndrrave.

Universi do t’ju mbájë aq pránë sa ju do të shíhni se sa të bardha do të bèhen ditët tuaja dhe ju nuk do të prèkèni më as nga shèrrèt dhe as nga lígèsitë e atyre që ju kánë zílí. Ky mòment i ártë në jetën tuaj do të zgjásë deri në fùnd të vitit. E díni se jeni një persòn shumë i dashùr dhe akoma më shumë i bèkùar?

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments