Thursday, June 1, 2023
HomeGenelSjèllin fatkèqèsi në shtëpinë tuaj, kurrë mòs i jèpni bòrxh këto 5...

Sjèllin fatkèqèsi në shtëpinë tuaj, kurrë mòs i jèpni bòrxh këto 5 gjëra kòmshinjve

Janë disa gjëra që ju nuk dùhet që ti ndáni me askënd sepse mùnd tju sjèllin shumë tèrs dhe në këtë artikull ne do tua përmèndim të gjitha ndáj kùshtòjini vèmèmendje.

Krípë, ne nuk dùhet të hùazojmë me asnjë pretekst. Nëse fqinjët tuaj ju kánë kèrkuar kripë, jepini atyre vètëm me një kùsht, si dhurátë. Rrèzíku qèndron në faktin se ajo ka shumë energji dhe mùnd të ketë një efekt të kèq në fatin. Kripa është një nga pèrbèrësit mágjíkë më të rèndèsishëm, kështu që hùazími nuk rèkomándohet.

Enët/pjatat, bèsohet se janë të lídhura ngushtë me energjinë e shtëpísë në të cilën ndòdhen. Nëse dikush dèshiron të bèjë diçka të kèqe për të tjerët, ai thjèsht duhet të lèjojë pèrdòrimin e pjatave të tyre.

Mos lèjoni që dikush të marrë hùa pjata nga ju, pasi mùnd të ndíkoni negátivisht në fatin e këtyre njerëzve. Enët e dèmtùara janë edhe më të rrèzíkshme, pasi ato sjèllin energji të kèqe në shtëpinë në të cilën ndòdhen.

Rrobat, rrobat janë një gjë shumë pèrsonale, edhe nëse i mèrrni nga motra ose vëllai juaj, kèshtu që është më mirë të jèpni diçka në kèmbim, nëse táshmë jeni duke márrë pjesë të cáktuara të vèshjeve. Thùhet se këpucët sjèllin fátkèqësínë më të madhe sepse thíthín energjinë më nègátive.

Bízhùteri, bízhùteria është plòt me energjinë e persònit të cilit i përket. Prandáj, nuk ka nèvojë të hùazòhet. Duke márrë vathët ose unazat e një persòni tjetër, ju gjithashtu mèrrni pròblèmet e atij persòni me ta.

Ekspèrtët e bíoenèrgjisë thonë se bizhuteritë mùnd të “ínfèktòjnë” një person me sèmùndjèt e persònit të cilit i pèrkísnin bizhuteritë dhe mùnd të hèqín lumturinë.

Fshesë, nëse i hùazoni një fshesë një fqinji, sígùròhuni që do të kètë një hùmbje fínánciare në shtëpinë tuaj. Ju mádje rrèzíkoni të pùshòheni nga puna. Në asnjë rrèthanë mòs i jèpni një fshesë díkujt për ta pèrdòrur dhe kthýer atë. Nëse e jep, lè të jetë një dhurátë e përhèrshme.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments