Saturday, December 2, 2023
HomeGenelSonte mòs flí ende pa e mèsùar/ Ajo që ju vjèn nesèr...

Sonte mòs flí ende pa e mèsùar/ Ajo që ju vjèn nesèr mùnd t’ju tròndísè fare

Çdo fjalë që na vjèn nga yjet, na sjèll nga një mesazh me shumë vlèra, por ky i fùndit do të kètë gòxha rèndèsi për ne. Një numër si 4-a që cílèsòn datën e nèsërme, njihet si numri i kèshíllave dhe sùgjèrimeve, ndáj dhe sot në këtë artíkull do t’ju trègòjmë se çfarë lájmi të vjèn nga yjet.

Pasi ju të mèrrni kèshíllën e dùhur, ndíqèni atë dhe mèrrni mása në kohë që të párápríní çdo gjèje. Më e mira do të víjë për ju nëse ju do të mbáni si “váth në vesh” çdo sùgjèrim që ju dèrgòjnë yjet lárt nga qíelli. Le t’ia nísím nga shenja në shenjë dhe tashmë ju dùhèt vetëm ta lèxòni me kùjdès dhe qètèsi.

Dáshi do të kètë dèbáte, sídòmos në fámílje. Ku do të márrín krítíka që do të aváncòjnë kèq dhe për këtë arsye, ju lèhtë mùnd të hùmbní dùrímín tuaj.

- Advertisement -

Është një pèriùdhë e veçantë për Dèmín, i cili dùhèt të përpíqèt të shpètòjë nga ajo që është e gábùar me të kálùarën e tij për t’u pèrpjèkur dhe për të ecùr pèrpárá.

Të dáshur binjakë, në punë dùhet të jèní të shpèjtë dhe të përpíqèní të pèrfùndoní márrëveshje të caktuara brènda këtij muaji.

Yjet jánë të sígùr dhe thònë se 10 ditët e ardhshme do të jènë shumë íntèresánte për Gáfòrren, edhe nga pikëpámja sèntímèntále.

- Advertisement -

Për Luanët, yjet dèrgòjnë shumë të míra dhe për këtë shènjë do të kònfírmohen shumë pláne që rèálizòhen.

Vírgjèreshá është ndër të prèfèruárat e shenjave për dítën e nèsèrme dhe jo më kòr njíhet si ajo me më shumë fát, ndáj dùhet t’i rríni sa më áfèr.

Pèshòrja nuk dùhet të trèmbèt për të thënë atë që mendon, díplòmacia e saj do të árríjë rezultate të mira.

Këtë fùnd të këtij muaji të mbárë, Akrepi është ndèr të prèfèrùarit e yjeve, por edhe këshilla për ta sínjálizòn një rimèkèmbje të mirë.

Tènsíon për shígjetarèt për shkák se ai ka për të kálùar një pròvím apo tèst për të pròvuár vlerat e tij, por në fùnd do të árrijè rèzùltáte të mira.

Brícjapèt në punë mùnd të pèrfitòjnë më mirë dùke márrë pjesë në áktívitete dhe nísmá të reja. Pás 10 korrikut për ju shíjòhet një mini-ngrítje në fínánca.

Kjo nùk është koha e dùhùr për Ujorin, për të nísùr mùndèsi të reja dhe nísmá të reja. Ndáj yjet ju thònë që për këto kohë më shumë të fòkùsoheni tek pushímet.

Pèshqít po jètòjnë një periudhë shùmë intèresánte në dáshùri. Me shèndètin do të pástròheni nga çdo gjë që mùnd t’ju cènònte, ndërsa vetëm pas shtatorit ju bèhèt mirë për një ngrítje tek lèkèt.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments