Thursday, June 1, 2023
HomeGenelSot, 06/08 një nga dítèt më me fát/ Çfárè të bèni, sa...

Sot, 06/08 një nga dítèt më me fát/ Çfárè të bèni, sa më shpèjt sot në shtèpítë tuaja

Ky muaj që sápo ka hýrë njihet ndrýshe si muaji më i èmbèl i vitit, por sipas ástròlògjísë do të jetë muaji do të ndòdhín shumë gjèra pozítíve. Secili prej nesh ka shùmë nèvòjë për shèrím dhe për përmírèsim në jetë dhe mèndohet se në këtë muaj të vèrès do të arríjmë që të hèqím qafe një pjesë të madhe të gjèrave që na rèndòjnë dhe ta strèsòjnë.

Në gusht do të márrím më shumë bèsím do të kríjòjmë më shumë fòrcè për t’i bèrë bállë dállgève të jetës dhe do të jemi më të prègátitur, fálë ndíhmës që do të na sjèllë Universi.

Shumë shpèjt për jetën tuaj do të víjnë ditë ku ju do të shíhni vetëm drítën e mírèsísë dhe do t’ju mbùshet shpírti vetëm me mòmente gèzími, për t’i lènë në hárrèsë lòtët dhe dhímbjèt e të káluarës.

Universi po përgatit një bèkim shumë të madh për njerèzít që ata mòs të njòhim më kùrrë dèshpèrim, ndáj dhe duke nísur që nga muaji i tanishèm, do të pèrjètojmë një fat shumë mbèshtètës pránë nèsh.

Në artíkùllin e sotëm ne do të kthèjmë të gjíthë vèmèndjen në ditën e sotme pikërisht në 6 gusht e cila është një ditë që qùhet dhe díta e shèrímit shèndètèsor. Në ástòlògjí kjo dátë sjèll Hënën e pástèr dhe kjo pástërti që vjèn nga Hëna do të víjë dírekt në jetën tuaj për të sjèllë shèrím.

Është një energjí e cila prèk më shumë òrgánet tuaja të brèndshme dhe çdo pròblèm shèndètësor që ju kèni dhe me ndíhmën e kësaj energjíe ju sot mùnd të lèhtèsoheni ose të shpètòni nga pròblèmet.

Duke u mbështetur në shumë shkríme të láshta thuhet se sa herë ndòdh një Hënë pástrùèse e cila fillon të kríjohet nga 6 e ketj mùaji e deri më dátën 11, në këtë períudhë mèndòhet se shumë njerëz kánë lènë pás shumë pròblème që u kanë rèndùar në shèndèt.

Edhe pse dùket si e pa-bèsùeshme, fáktet kanë trègùar se çdo pròblèm shèndètèsòr lídhet ngùshtë edhe me psíkòlògjínë ndáj dhe nëse ne trègòjmë më shumë bèsím do të márrím brenda vetes tonë një fòrcè dhe një energjí të mbárë për të shèrùar çdo plágè.

Pikërisht në këto data pra nga sot e deri më 11 gusht, ju dùhet që të trègòni sa më shumë kùjdes për veten tuaj, për shèndètin tuaj dhe të rùáni sa më tèpër qètèsínë që të mòs prèkèni nga dèprèsíoni apo strèsí.

Hëna pástrùèse me energjínë e saj do të pástròjë trùpin tuaj, ndáj dhe ju dùhet që ta pránòni atë dùke trègùar kùjdes. Një nga kèshíllat më të vlèfshme gjatë kësaj periudhë është se ju dùhet që të kònsùmoni sa më pak sheqèrin dhe sa më pák krípë sepse ato mùnd t’ju ndíkojnë jo për mirë.

Gjíthashtu do të përfítòjnë nga një lèhtèsim shèndètèsor ata që kanë pròblème me vèshkát, me mèlçinë, ata që kanë díábèt apo ata që janë mbípèshë.

Sídòmòs për ata që janë mbípèshë rekòmándohet që nga sot e deri më dátën 11 të evítòjnë sa më shumë kònsùmin e álkòlit, pijeve me gáz apo me shumë sheqer dhe të mòs kònsùmojnë ushqíme të shpèjta si fást-fòòd.

Dhe në fùnd një nga kèshíllat më të árta është se ju dùhet që nga sot dhe deri në dátën 11 të píni nga një fílxhán me çaj dafíne párá se të flíni pási ky lloj çaji do t’ju pástròjë të gjíthë trùpin. Me ndíhmèn e dafínès që është një bimë shèrùèse dhe e bèkùar ju do të pèrfítòni më shumë nga energjía e Hënës qè do tè sjèlle ne jeten tuaj vetem mbárèsi..

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments