Tuesday, October 3, 2023
HomeGenelSot 9 maji i bèkùar! Bëni sot këtë pátjetër në shtëpi për...

Sot 9 maji i bèkùar! Bëni sot këtë pátjetër në shtëpi për fát e mbárësi

Fillimi i muajit Máj do të jetë shùmë i fùqíshëm për të gjithë ju, jo vetëm se do të híqni qafe të gjitha të lígát e shkáktuara prèj nje kohe te gjate, por edhe pse ástròlògjikisht mendohet se numri 9 i sotem do të sjellë shumë shèrím për të gjitha pròblemet e shumta.

Gjatë diteve te ketij muaji të gjithëve ne na prèsin shumë mrèkùlli në jetën tonë dhe shumë gjëra të mira do të ndòdhin në ditët në vijim.

Por, që mirësitë të hýjnë në shtëpitë dhe familjet tona dhe në mënyrë që ne t’i japim një shènjë Universit se jemi gati të shèròjmë çdo plágë dhe jemi gati t’i hapim dýert fatit të mbarë, më parë në këtë 9 maj ne duhet të pástrojmë ambientin tonë.

- Advertisement -

Për këtë arsye, sot në këtë artikull do t’ju rrëfejmë për rítùalin që ju duhet ta bëni në shtëpitë tuaja këtë dite në mënyrë që t’i hápni derën fatit të mbarë dhe të merrni të gjithë energjinë pozitive që po rezervon Universi për gjatë këtij muaji të fùndit.

Si të hápni dyert fatit dhe të pastroni shtëpinë tuaj këtë 9 maj të ”bekuar”.

Mbani mènd se është shumë e rëndësishme që këtë rítùal ta kryeni sot pasi është date me fát dhe sínjalizon derën e fillimit të muajit.

- Advertisement -

Pikërisht ju sot me hápjen e kësaj dere të fatit ju do të arrini të pástroni ambientin tuaj dhe të merrni të gjithë atë energji shèrùese dhe pozitive që po zbrèt prej qíellit.

Këtë muaj familjet tuaja do të bekohen nga prosperiteti, lumturia, gëzimi, dashuria, shëndeti i mbarë dhe qetësia shpírtërore por më parë duhet që i gjithë ambienti juaj të mos ketë asnjë prèzèncë të syrit të kèq.

Që të hýjë diçka e mbarë në jetën tuaj dhe në shtëpinë tuaj duhet më parë që të jeni të rrèthùar vetëm nga pozitiviteti.

HAPI I PARË – Vendos qíri në dritare (sot).

Sot para se të shkoni për të fjetur vendòs një qíri në dritare (një qíri të vogël) dhe ndízeni dhe lëreni të dígjet gjatë gjithë natës. Afër qíriut vendòs një gotë normale uji, të mbùshùr me ujë të pijshëm.

Nesër në mëngjes kur të zgjoheni fíkeni qíriun (nëse është akoma i ndèzur) dhe dèrdhèni ujin. Duke e dèrdhur ju duhet të thoni në mendjen tuaj:

“Unë pástròj shtëpinë nga gjërat e kèqíja, unë pèrzè të gjitha pròblèmet në mènyrë që ato të hárròjnë rrugën për tek shtëpia ime”.

HAPI I DYTË – Afro fatin e mbarë me lùtjen tënde! (këtë e bëni nesër).

Në hapin e dytë që ju duhet ta bëni nesër ju dùhet të merrni një stilolaps ose një mjet shkrimi, një letër të pastër të bardhë dhe 3 kokrra hudhra pasi numri 3 është numri më i fùqíshëm i fatit për muajin Máj.

Në letër shkruaj kete fjali.

“Shtëpia ime dùhet të ketë gjithmonë pásùri, prosperitet, punë, të ardhura të mèdha dhe kènaqësi pa kòmpròmentùar shëndetin dhe lumturinë time për të mirën e universit”.

Pasi ta keni shkruar këtë letër, sërish në darkë pára se të shkoni për të fjetur ndízni dhe një qíri të vogël dhe vendòseni letrën pranë dhe mbi letër vendosni dhe 3 kokrrat e hudhrës dhe kështu lère gjithë natën.

Në mëngjes shùájeni qíríun (nëse dígjet ende) dhe mèrrni letrën dhe vendoseni në mes të një libri të preferuar, ndërsa kokrrat e hùdhrës hídhini në koshin e mbètùrinave pasi ato e kanë lèshùar enegjinë pozitive.

Këto janë rítùalet që duhen të krýhen ne kete date te ketij muaji për t’i hápur dyert fatit të mbarë, prosperitetit dhe për t’i sjellë familjes më shumë páqe dhe me sígùri në vitin 2022 familja juaj do të ketë mbi kokë kùròrën e bekimit të pèrjètshëm.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments