Sòt do shpètòní nga nje mágjí e zèzè, ja kujt i hápèn rruge dhe u nis jèta per mbárè – MediaNews
Genel

Sòt do shpètòní nga nje mágjí e zèzè, ja kujt i hápèn rruge dhe u nis jèta per mbárè

Ajo i ka vènë pikat mbi “i” në përgjíthësi disa shenjave që në këtë periudhë do të ndíejnë një aromë të re në jetën e tyre. Ju mùnd të jèni duke mèndùar për sùrprízat dhe planet që do të kèni në pùshimet verore, ndërsa ajo ju thòtë se ç’ju gjèn dhe të gjithë fatin tuaj. Artíkulli do t’ju ndríçojë të gjitha enigmat.

Per ju të ndèrùar dash, rruga e kèsaj vère tèrhèq nga familja dhe plòtesími i nje èndrrè familjare. Por ne planet per te árdhmèn ka shume rrùgetím te vèshtíre derisa te árríni ne nje projekt te sùksèsshèm pune dhe dáshùrie.

I ndèrùari dem, ndrýshímève qe doni te bèni i dálin shume píkepýetje dhe shume gjèmba rrùges. Por nese do dònit vèrtète te pèrbálleshít duhet te ndrýshòni shtepi dhe pártnèr.

Binjakë, do kèni shoqerùes gjáte veres ne rrùgetímin tuaj në hènen e zèzè. Kjo do te thòte se për ju vjèn pásíon èròtik dhe pásíon te fshèhte dhe te pá-pèrmbájtur me ínstíkte te fòrta.

Një nga ana që dùhet që ta ndíejnë veten më me fát jánë gaforet, se kjo periudhë do t’u hápë çdo derë fáti që i lídh me gjèndjen e tyre ekònòmike. Nuk ka më prítje dhe vùájtje për këtë shenjë sepse një mírèsi nga yjet, përkthèhèt në një të tashme plòt të bègátë.

Sa për luanët, mùnd te thèmi qe do kèni nje pèrpáresi gjate veres ne lídhjè me energjine dhe fòrcèn qe ju jèp Marsi ne shènjen tuaj. Kjo do ju mbròj nga dísa pròblème fámíljare dhe te kárríerès. Do hásni ndrýshíme ne kárríerè dhe ne status sòciál.

Hëna e zèzè për vírgjèrèshët, dùket sikùr nuk do mèrrni shume pjese ne ngjárjet e medha te vères. Por Merkuri i kùndèrt ne Bínjak do sjèll gjate kèsaj vere nje pèzùllim dhe nje strès ne lidhje me qártèsíne e sitùatáve ne pune. Por mùnd te fítòni párá dhe te beni udhetime. Hena e zèzè do pèrpíqet t’ju bèje me fánátik te jòshjès.

Edhe peshoret do përbállen me një mùndèsi të nje çlírími ne lidhje me planet tùaja krýesòre. Aferdita ne Gáfòrre do ju ndíhmòj shume gjate veres ne lídhje me nje mártèse dhe nje pune qe do rèklamòhet shume.

Ju akrepa njiheni si shenja që do të kètë fátin më të madh gjátë gjíthë verës. Hena ne këto kohë eshte ne shènjen tuaj dhe ngrè ndjènjat dhe shqètèsimèt tuaja ne pèrpáresi. Duhet te lùftòni per te árrítur nje máshkùll te fùqíshèm dhe nje kárríere dòmínántè.

Një mesazh për shigjetarët është se zjárrí dhe uji nuk shkòjne shume bashke pási jemi tashme ne Gáfòrre ne shenje te cílèsuár te ujit. Por avèntura dhe dèshirát tuaja do pèrpáròjne fále Marsít ne Lùan. Kjo ju bèn enèrgjík ne dáshùri por edhe ne ndárjè ne çíft.

Ju bricjapë, jeni ne nje mòment ku pòtèncen e márrín te tjeret dhe ju dùhet te ndíqní Díèllin páváresísht nese dòni apo jo. Pra, kjo pèriùdhe ju sjèll njerez te rèndèsishem qe duhet ti kùptòni apo qe do vènè dòmínáncát mbi ju.

Ujorë, ju do jeni nje nga shènjat e prèfèrùara te menyres se si do ta pèrbálloni rùtinèn e cila ju sjèll nje stine dhe pune ku do prèkní njerezit shpírtèrisht por edhe vete ju do jèni me te ndjèshèm. Marsi ne Luan ju ftòn ne nje ántágònizèm ne nje çèshtje familjare.

Për të líndur si peshq, trekendeshi i shènjave te Ujit do ju ndíkòj pòzítivísht. Do gjèni ròmantízem dhe ngròhtèsi. Por ne disa ráste dùhet te dílni nga ènderrimèt dhe te bèni pèrpára me nje plan kònkret ne lídhjè me punen dhe ùdhètimet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button