Sot mos flíni akoma! Sapo e tha, 4 Shènjat me fátin nám në Tetor, Çfarë Miresie këta – MEDIA NEWS
Genel

Sot mos flíni akoma! Sapo e tha, 4 Shènjat me fátin nám në Tetor, Çfarë Miresie këta

Dafina është konsiderùar një bimë e sh.enjtë për mijëra vjet. Edhe përveç efe.kteve shèndètësore, ajo ka edhe pèrdorime të tjera. Ndoshta nuk e dini, por gjethja e dafinës konsiderohèt “hajmali e fùqíshme”. Kjo pasi besohèt se lídhèt me mirëqenien financiare dhe tèrhèqjen e páráve.

Për të pasur gjíthmonë párá në portofolin tuaj, dùhèt të vèndòsni një gjethe të vogël dafine në të, në një xhep të fshèhtë. Kjo do të tèrhèqë kártëmonedhá të reja.

Vendosni një gjethe dafine në vendin ku mbáni párá. Ky ritual do të ndíhmojë në përshpèjtimin e rritjes së pasurisë.

Nëse do të shkòni në një tákim të rèndësishëm dhe veçánërisht në atë që ka të bëjë me fina ncat tuaja, dùhèt të mbáni në dorë (ose në rastin më të kèq, në ditar) një gjethe dafine aromatík. Do t’ju japë besim dhe do t’ju sjellë lumturi.

Kur Hëna është e re, shkruani një dëshirë në gjethen e dafinës dhe përpiquni të mòs e dèm toni atë me atë rast. Vendoseni këtë fletë në një vend të fshèhur me párá dhe kur hëna të jetë e plòtë, digjèni atë. Hidhni hirin jashtë dhe prisni që ëndrrat tuaja të realizohen së shpèjti.

Kur të mbùshèt Hëna, sk.uqeni gjethen e dafinës në një tigan në zjárr të ùlët. Për të rritur aromën këshillohèt që gje thèt t’i spërkatni lehtë me vaj ùlliri. Kur përmbájtja e tiganit të nuhasë, fíkeni sobèn dhe lërèni erën të hyjë në të gjítha dhomat.

Binjakët Mos e mèrrni jetën shumë seriozísht dhe herë pas here lejojini vetes të zbaviteni pak. Të përqendrohesh shumë në pùnë, me raste mùnd të mòs jetë prodùktive. Në përgjíthësi do të jetë një javë me shumë fat. Në fíllim Hëna nuk do t’ju favorizojë, por më pas situata do të pèrmírësohèt. Marsi do t’ju ndíhmojë dhe do të ndiheni më energjíkë. Shumë projekte nuk do t’ju dùken më të pamùndura.

Gaforrja Gjatë kësáj jave yjet do t’i keni në anën tuaj, ashtu si dhe për pjesën tjetër të muajit. Nëse keni ndër mend të nisni një projekt të ri, ky është momenti i përshtatshëm për ta bërë. Në aspektin sentimental, gjërat nuk do t’ju ecin mirë. Venusín do ta keni kùndèr. Nëse keni diçka për të sqárùar, është më mirë ta lini për më vonë. Bëni durim, pasi do t’ju dùhèt të përballeni me disa vèshtírësi.

Luani Gjatë kësáj jave do të keni disa pròblème shèndètësore dhe për pásojë do të ndiheni nèrvòzè. Do t’ju bëjë mirë të kaloni pak kohë vetëm. Për fat, në aspektin profesional gjërat do të shkòjnë më së miri. Shumë nga projektet tuaja më në fùnd do të konkretizohen. Edhe në dashùri do t’ju ecë mbárë. Ata që janë në çift do ta fòrcojnë më tepër lídhjen e tyre. Për beqárët páráshíkohen tákime interesante…

Bricjapi Do të jeni në prítje të disa përgjígjeve të rèndësishme, por gjèndja e pasígùrisë do të ndíkojë që të përjètoni ánkth dhe shqètësim. Në dashùri gjërat nuk do të ecin ashtu si shpresoni. Duket se e keni të pamùndur të gjèni një píkëtákimi me partnerin. Është e këshillueshme që çështjet e rèndësishme t’i shtýni për të premten dhe të shtunën, pasi ato do të jenë ditët më me fat.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button