Monday, October 2, 2023
HomeGenelSot në orën 19:00 bëj gati shtëpinë... do ndodhë në mesnatë

Sot në orën 19:00 bëj gati shtëpinë… do ndodhë në mesnatë

Sot është data 8 maj dhe sot do të jetë një ditë shumë e mbarë, pasi sot në mbrëmje do të hapen dýert e fatit, e cila sipas ástròlogjísë dhe numèrològjísë është një ditë e fùqíshme e cila shèron vùájtjet shpirtërore dhe plotëson dëshirat.

Ato do të marrin shumë bekim dhe Universi do t’i japë fùqí për t’u plotësuar por sot do të duhet të lárgòjmë energjinë nègative nga shtëpitë tona për t’i hapur dyet fatit.

Të gjithë ne e dimë se objektet që kemi në shtëpi, duke nisur që nga lulet dekòrátive dhe deri tek mòbiljet, mùnd të thíthín energjinë nègátive ndáj dhe sot për t’i hapur dýert fatit të datës 8maj, duhet që më parë të përgatisim shtëpitë tona për të lárgùar sa më parë energjitë nègátive.

- Advertisement -

Pa hùmbùr kohë le të mësojmë se çfarë duhet të bëjmë sot dhe nga t’ia nisim.

A jeni edhe ju gati për të pastruar shtëpinë tuaj dhe për të zhdùkur atë energji nègátive që mùnd të jetë mbledhur?

Ja çfarë duhet të bëni!

- Advertisement -

KËSHILLA E PARË – Pástrími i shtëpisë me hudhër.

Merrni sot një gotë bòsh dhe brenda hídhni një sasi uji deri të gjysmën e gotës dhe vendosni brenda gotës 3 thèlpínj hudhre të qèrùar. Lèrini për 30 minuta brenda ujë ujë thelpinjtë dhe më pas híqini.

Më pas me ujin që është brenda në gotë, spèrkásni ambientet e shtëpisë (dhomat, ballkonin etj…) me vetëm disa pika uji. Hudhra sjell pastërti dhe mbròn shtëpinë nga syri i kèq.

KËSHILLA E DYTË – Pástrími i këpucëve.

Këpucët e të gjithë anëtarëve të shtëpisë, nxírrini në dritare apo në ballkon në mënyrë që ato të jenë në kontakt me ajrin e pastër. Kështu në këtë mënyrë ju do të mbani lárg energjinë nègative që mùnd të jetë kápur pas këtyre sendeve. Lërini jashtë deri nesër në mëngjes.

KËSHILLA E TRETË – Pástrími me kripë.

Krípa është përdorur dhe në kohët e hèrshme për të lárgùar energjinë nègátive, ndáj dhe sot merr një një lugë gjelle me kripë dhe hídheni brenda një gote uji e cila të jetë e mbùshùr me ujë.

Treteni kripën në ujë dhe më pas me ujin me kripë spèrkasni të gjitha sendet e tualetit tuaj, duke nisur që nga lavamani, bideja, W.C dhe kështu me radhë.

Kjo mënyrë do të ndíhmojë që në ambientin ku thíthet më shumë energji nègátive dhe pa-pastërti, më në fùnd të ketë vetëm energji të pastër.

KËSHILLA E KATËRT- Vendosni hudhër në sendet tuaja.

Në rrobat që ju vishni përditë, në xhepat e pantallonave, në çantën tuaj, në xhaketën tuaj dhe tek të gjitha sendet dhe veshjet që ju dilni përditë jashtë shtëpisë, vini nga një hudhër….

Për shembull: Një thelpi hudhër në hep të pantallonave, një në çantën apo xhaketën tuaj e kështu me radhë.

Kjo do të bëjë që nesër kur të gdhíhet të mëngjes në të gjithë sendet dhe veshjet tuaja personale të ketë sa më shumë bekim e mbarësi nga energjia pozitive.

KËSHILLA E PESTË- Prísni marrëdhëniet me të shkuarën.

Merrni sot një laps dhe një letër të bardhë dhe tek letra shkruani si më poshtë:

“Unë dua të lë pas vùájtjet, dhímbjet dhe hállet që më ka shkáktuar e kaluara ime. Unë dua që të zhdùket energjia nègátive dhe të më rrinë lárg njerëzit që duan të më shkáktojnë gjëra të líga. Unë besoj dhe unë pranoj vetëm bekimin që do të më vijë nga Universi”.

Më pas paloseni letrën dhe vëreni pranë letrës ku ju keni shkruar dëshirat tuaja më të mëdha.

Më pas pranë këtyre letrave vendosni objektin tuaj fatsjellës. Ai mùnd të jetë çfarëdo objekti si nuse-páshkë, apo thjesht një lule, apo me pak fjalë, një objekt që ju mendoni se prania e tij në shtëpi ju ka sjellë shumë fat.

KËSHILLA E GJASHTË- Hapni dritaret.

Është shumë e rëndësishme që sot nga ora 19:00 të hapni dritaret e shtëpisë tuaj. Të gjitha!

Duke qenë se jemi në stinën e dimrit dhe është ftohtë, ju mùnd t’i hapni për vetëm 1 minutë dhe më pas t’i mbýllni prapë, por e rëndësishme është që t’i hapni pas orës 19:00 dhe keni kohë deri në orën 12 të natës.

KËSHILLA E SHTATË- Kríjòni dashuri në familjen tuaj.

Sot, meqenëse është një ditë e mirë dhe e mbarë, ju duhet të krijoni sa më shumë gëzim, sa më shumë atmosferë pozitive në familjen tuaj.

Ju mùnd të gatuani një darkë të shijshme, apo edhe mùnd të shkoni diku jashtë për të ngrënë diçka të shijshme, nuk ka rëndësi çfarë konsumoni, por rëndësi ka që deri sot në mesnatë, familja juaj të shijojë një valë dashurie dhe energjie pozitive.

Në këtë mënyrë pasi të hapen dyert e fatit, për familjen tuaj do të vijë një bekim i madh në dashuri, shëndet dhe një prosperitet.

Universi është i madh dhe fòrca e tij bën mrèkulli. Besoni!

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments