Saturday, December 2, 2023
HomeGenelSòt pas orès 8 víshuní kèshtu dhe rríni gati, kjo do ndòdhè...

Sòt pas orès 8 víshuní kèshtu dhe rríni gati, kjo do ndòdhè ne shtèpíte tuaja

Thùhet se i gjíthë viti 2022 do të jetë një vit i mbárèsíve dhe një vit që do të lèhtësojë çdo pròblèm që ju është shkáktùar vetëm një vit më párë. Edhe pse është shumë shpèjt për të thènë se në 2022 çdo gjë do të ècë vaj dhe nuk do të hásím asnjë tèlásh, duket se në korrik gjèrat po shkòjnë me qetèsi dhe pak e nga pak bota po i kthèhet nòrmálitètit.

Viti i meparshem, i cili duhej sikùr nuk do të mbárònte më kùrrë i sòlli të gjíthëve pròblème në fínáncat e tyre sepse në çdo mënyrë secili nga ne ose ka hùmbùr punën e tij, ose ka pèsùar ulje në páge dhe kjo ka sjèllë fínánca më të pákta.

Astròlògjíkísht páráshíkohet se për shùmicën e njerëzve ky vit do të sjèllë njè fòrcë të madhe dhe mbèshtètëse prej univèrsit e cila do të ndíkòjë në të ardhmen tonë. Kjo nënkùpton se në jetën tonë gjèrat shumë shpèjt do të përmírësòhen dhe do të zgjídhen të gjítha hállet që na u kríjuan.

- Advertisement -

Shumica prej nèsh madje që tani kanë fílluar të mendojnë dhe të shprèsòjnë se do të ketë shumë hèrë më fat se në një vit më párë dhe më në fùnd do t’u jepet mùndèsia për të mòs pásùr asnjë bòrxh.

Dita e sotme shènon 5 korikun e cila është një dátë jo shumë e vèçantë në kálendar, por shumë spècíale për të kr.yer një rítùal që ju afròn me fòrcímin e gjèncjes fínáncíare.

Kjo dátë nënkùpton ndr.yshimin që do të víjë ndáj dhe numrat e sotem kur víhen përbállë sjèllin kùptimin që në jetën tonë prítet një ndrýshím dhe që të gjíthë ne të párín që kërkojmë është të na ndrýshojë dhe të na bèhen më të fòrta fínáncat tona.

- Advertisement -

Për këtë, sot pa shkùar ora 00:00 ju dùhet të bèni këto gjëra. Si fíllim v.ishni rroba te bardha per mbaresi dhe mèrrni një gotë të pástër dhe më pas mbùsheni me ujë të píjshëm. Brènda në gotë vèndòsni 2 gjethe të thátë të dáfinës dhe 1 thèlpí hudhre dhe shtòni brènda në gotë edhe 2 lugë çaji me sheqer.

Një thèlpí i hudhrës së bashku me 2 gjèthet e tháta të dafinën nënkùpton datën 5 që ju po kèrkòni të afròni mbárësínë dhe në mèndjen tuaj janë vetëm përmírèsími i fínáncave. Nga ana tjetër 1 thèlpí i hudhrës dhe 2 lugèt e sheqerit nënkùpton vitin 22 dhe kjo do të thòtë se ju kèrkoni fatin e mir për fínáncat tuaja.

Pási t’i kèni hèdhur të gjítha ato në gotën e ujit, ju ndízni sot pa shkùar ora 12 e natës një qírí me çfarëdo ngjýre dhe lèreni të dígjèt deri në mëngjes.

Kur të ngríhèni në mèngjes fíkeni qíríun (nëse është ende me flákè) dhe më pas ujín që është në gotë dèrdhèni por vetëm në tùalètin tuaj që do të thòtë që gjíthçka të mbètet brènda shtëpisë tuaj, pra mòs e dèrdhni nga drítarja apo ballkoni.

Kjo nuk është një mágjí e zèzè apo ndonjë mrèkùlli, ky është thjesht një rítùal i thjèshtë popullor për të shtùar më shumë bèsímin dhe për të shprèsùar se fati i mbrárë do të ndíkòjë për mirë tek lèkèt tuaj.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments