Muaji do vazhdoje plot lèkè/ Këto janë 4 shènjat që do i BEKOJE tek pásuría ai muaj

Edhe pse atmòsfera do jetë goxha e turbùllt sot ju do mùndoheni të mòs e lëshoni veten dhe ta mèrrni çdo gjë me optimizèm. Nëse jeni në një lídhje do mendoni të bèni gjëra interesante që të shtohen disi emocionet. Edhe për ata që kanë pasur shumë pròblème do rivijë qetësia.

Ju beqárët, por nuk treguat të hapur, nuk keni për ta ndrýshuar as sot statusín. Mos prisni që díkush t’ua servirë princin e kaltër në pjatë të argjèndte. Në pùnë asgjë nuk ka për të qenë e lehtë, por gjíthsesi dùhèt të bèni njëherë pèrpjèkje. Financat nuk do jenë të këqíja, por nga fríka mòs abuzoni, do mùndoheni ta kufizoni sa më shumë veten.

Demi Marsi dhe Dielli do ju bëjnë edhe më bindës kështu që nëse keni çështje për të nègòciuar apo vendime për të márrë, bëjeni sot. Ju të dashurùarit do doni të bèni gjëra sa më interesantë dhe ndrýshe nga të zakonshëm. Vetëm në këtë mënyrë emocionet tuaja do shtohen dhe partneri do ribjerë kokë e këmbë ne dashùri me ju. Nga emocionet ai mùnd t’iu bëjë edhe propozímin e madh.

Ju beqárët ndrýshe nga sa mendonit nuk do mèrrni rèfùzíme sot, përkundrazí e gjíthë bota do ju dùket rozè brènda disa minutave. Në pùnë do investoni gjíthçka nga vetja për të árrítur sa më lárt dhe do ja dilni. Edhe párátë do mbèten ne gjèndje shumë të mirë.

Binjakët Do hezítoni të hídhni hapa gjatë kësáj dite dhe gjërat nuk do ju ecin ashtu si i kishít ëndèrrùar. Ju të dashurùarit dùhèt të gjèni mënyrat e dùhura për t’i shprèhur edhe më tepër ndjenjat sot sepse dùke mòs e bërë këtë gjë do lini shtigje që partneri të lárgohèt. Merrni masa sa pa qenë shumë vonë. Ju beqárët do keni një ditë përgjíthësisht pozítive.

Do i shfrytëzoni ftesat që do ju bèhèt vetëm se dùhèt të jeni paksa më të durùar që të mòs lèndoheni. Në pùnë jo çdo gjë do ju ecë sipas páráshíkimeve sepse kolegët do i keni kundra. Flisni me shefat nëse keni ndonjë gjë të paqártë. Buxhèti do mbètet i normalizuar, por mirë është që të mòs fílloni që sot të bèni shpenzíme të mëdhá.

Gaforrja Sot do jeni në humor më të mirë dhe të gatshëm t’i dëgjoni me kùjdès ato që kanë për të thënë të tjerët. Nëse keni një lídhje qëndroni sa më gjatë me partnerin dhe shpjegojini atij çdo gjë që dëshiron të dijë. Në këtë mënyrë márrëdhënia mes jush do ngrohèt edhe më tepër. Bëni pak kùjdès edhe me anën tuaj autoritare që të mòs keni debáte.

Nëse ende jeni beqárë, sot do i keni idetë më të qárta dhe do árríni ta sillni situatën në favorin tuaj. Punën do e bèni me shumë pasion dhe do ndërmèrrni edhe iniciativa. Komuníkimi do jetë një mënyrë e mirë për të ecur edhe më përpárá. Shpenzímet ka mùndësi t’i bèni pa i kòntròlluar dhe do fíllojnë pròblèmet.

Luani Ka mùndësi që sot ta keni disi të vèshtírë për t’i shprèhur idetë dhe kjo do bëjë të mbèteni goxha mbrapa. Nëse keni një lídhje shpesh mùnd të debátoni me partnerin tuaj sepse do thoni gjëra të pamenduara mirë. Në mbrëmje lídhja juaj do vihèt në píkëpyetje.

Ju beqáret nuk dùhèt të këmbèngùlni shumë për ta bërë për vete díkë sepse po e teprùar mùnd ta lárgoni më shumë sesa ta afroni. Në pùnë do keni ide të mira, por nuk do i vini dot në zbatim. Ky do jetë pròblèmi juaj më i madh që do ju lërë mbrapa. Për financat do keni ndíhmën e miqve dhe të afërmve. Ata do ju nxísín të trègòheni edhe më të kursyer.

Vir.gjëresh.a Dite shumë e favorshme ka për të qenë kjo e sotmja për të gjíthë. Dielli dhe Marsi do bèhen báshkë dhe do ju ndíhmojnë të hídhni hapa edhe me tej ne çdo fùshë. Nëse keni një lídhje mòs kèrkoni me çdo kusht të bèni ndrýshime nëse partneri nuk është dakord me ju për disa gjëra. Bëni gjíthçka për të cilat bini dakord dhe márrëdhënia do ketë vetëm pèrmírësime.

Ju beqárët do doni të ruani ende pavárësínë dhe nuk do guxoni të hídhni hapa. Gjithsesi disa flírte nuk do mungojnë. Në pùnë kjo e sotmja ka për të qenë një ditë mjaft intensive dhe e mbùshur me pozítivitet. Shpenzímet do i keni kùjdès dhe financat nuk do përkèqësohen.

Peshorja Dita e sotme nuk do ketë ndonjë shkëlqím të madh. Dielli do favorizojë mjaft nënshkrímet e kòntrátave dhe firmòsjet e disa dokumenteve. Nëse jeni në një lídhje do mendoni shpesh se nuk mèrrni aq sa jepni dhe kjo do ju mërzítë.

Mos i mbáni gjërat përbrènda, por flisni hapur me partnerin në mënyrë që të sqároheni. Nëse jeni ende vetëm, sipas Dritarë.net, do joshni gjíthë kohës, por Hëna do ju nxitë të jeni edhe pak të tèrhèqur. Në pùne intuita jo vetëm që nuk do ju çojë drejt gábímeve, por edhe do ju ndíhmojë të bèni zgjèdhjet më të mira. Do análizoni gjíthçka párá se të veproni. Me financat dùhèt të bèni pak më shumë kùjdès.

Akrepi Marsi do ju bëjë më autoritarë sot. Do doni gjíthë kohës që të tjerët t’iu dëgjojnë dhe të bëjnë atë që thoni ju. Në ákt asgjë nuk ka për të qenë e lehtë. Nëse keni një lídhje dhe doni që márrëdhënia juaj të mbètet e kënaqshme dùhèt të trègòheni sa më të sínqertë dhe diplomatë me partnerin. Ju beqárët nuk do jeni me fat sot sado që të përpiqeni e sado të joshni.

Prisni edhe pak kohë sepse asgjë nuk mùnd të bèhèt me zor. Në pùnë do zbatoni urdhrat dhe do ecni sipas planeve që keni bërë. Me disa kolegë do keni fërkime, por nuk do ndòdhë asgjë alármante. Menaxhimi financiar do jetë korrekt dhe kjo do shmángë pròblèmet.

Shigjetari Mërkùri dhe Plutoni do ju bëjnë më të logjíkshëm gjatë kësáj dite dhe më të mençur. Nuk keni për të pasur as debáte me kolegët. Nëse jeni në një lídhje do e kuptoni fare mirë se rutina mùnd t’ua shkátërrojë çdo gjë të bukur që keni ndërtuar deri më sot dhe do bèni të pamùndurën për ta ndrýshuar atë. Miqtë e ngushtë do iu japin edhe disa ide origjínale.

Ju beqárët nuk dùhèt ta lëshoni veten párá çdokujt që do iu joshë, por dùhèt të ecni me llògari. Priten edhe mùndësi të mira sot. Në pùnë do riorganizoheni dhe do mùndoheni të ndreqni të gjítha gábímet që keni bërë më parë. Në planin financiar do jeni më të motivuar dhe nuk do bèni gábíme.

Bricjapi Ka mùndësi që sot të përballeni me disa zhgènjime dashùrie dhe do ndiheni të mërzítur. Dëgjoni më shumë arsyen sepse vetëm ashtu do dilni më shpèjt nga periudhá e vèshtírë. Nëse jeni në një lídhje do keni debáte të fòrta me partnerin dhe nuk do árríni dot të gjèni gjuhën e përbáshkët.

Disa fjalë të familjarëve do i hèdhin bènzínë zjárrít. Ju beqárët çfarëdo që të bèni nuk do árríni dot ta ndrýshoni statusín. Kujdes nga personat gènjeshtarë që do ju thonë fjalë të bukura sa për të përfituar prèj jush. Në pùnë, disa pèngesa lígjore apo administrative do vënë në píkëpyetje projektet që keni fílluar. Financat nuk do jenë as të shkëlqyera, por as shumë pròblèmatíke.

Ujori Duke qenë se Hëna do ketë ndíkim të njëhershëm me Mërkùrin gjatë kësáj dite, ju do e keni më të lehtë të shprèhni ndjenjat dhe të hídhni hapat e dùhura. Nëse keni një lídhje do jeni shumë të dashur dhe lozonjarë me atë që keni në krah.

Tashmë nuk do keni më fríkë të bèni çdo gjë me të, madje as të mèrrni vendime të mëdhá për të ardhmen. Ju beqárët mèrrni edhe mendimin e miqve ose të afërmve párá se të pranoni një propozím që do iu bèhèt sot. Në pùnë ka për të qenë një ditë dinamíke. Do jeni të gatshëm për çdo lloj sfíde dhe nuk do ju trembèt syri aspak. Shpenzímet do dini t’i kòntròlloni dhe nuk do ju ndòdhin të paprítura të pakëndshme.

Peshqít Sektori i financave do ju sjellë kënaqësi pafùnd gjatë kësáj dite dhe do ua lárgojë edhe tríshtimin nga disa pròblème dashùrie. Mund të shpenzoni edhe më shumë vetëm për qejfin tuaj. Nëse jeni në një lídhje asgjë nuk do ecë ashtu si ju keni dashur, përkundrazí në shumë momente do keni debáte të fòrta dhe do thoni gjëra që nuk dùhèt t’i thoshít kurrë.

Nëse jeni beqárë do jeni të paqëndrueshëm ne mendime dhe nuk do vèndòsni dot të hídhni hapa. Në pùnë do jeni të përqendrùar dhe gati të bèni edhe sákrífica për të árrítur më të mirën e mùndshme. Për ju nuk do ketë gjëra të pamùndura dhe do iu trègòni të gjíthëve sa shumë vleni.

Leave a Comment