Tuesday, October 3, 2023
HomeGenel"Sot prítet t'ju tròndísë ky fát..."/ Kòntráta pune dhe òfèrta ju víjnè...

“Sot prítet t’ju tròndísë ky fát…”/ Kòntráta pune dhe òfèrta ju víjnè nga jáshtë

Sipas librave ástròlogjíkë thuhet se në përgjithësi dita e sotme është një ditë e qetë e muajit të ëmbël të qershorit dhe në këtë datë mùnd të ketë shumë bekime dhe shumë surpriza për të gjithë ju. Sipas një tradite irlandeze, më daten 19 gratë u propozonin burrave. Por duke pásùr Mërkurin në prápavijë, nuk e rekomandojmë.

Sidoqoftë, planetet e tjera janë në anën tuaj. Mërkuri, në kënd 60 gradësh me Uranin, do t’ju sjellë lajme të mira jo vetëm ditën e sotme, por gjatë gjithë fùndjavës. Afërdita do të pèrpláset me Putonin dhe do të shkáktòjë ndrýshime në marrëdhëniet tuaja.

Çfarë duhet të bëjë sot Dashi, Afërdita ndodhet në shenjën tuaj dhe ju fál gjithë rrèzèllimín që ju duhet. Përdoreni 19-en për të dalë dhe për të zbèhur strèsín e punës. Nëse jeni të lidhur, bëni gjithë aktivitetet e mùndshme fizike.

- Advertisement -

Çfarë duhet të bëjë sot Demi, 19 qershori premton aventura për ju. Hëna do të jetë në shenjën tuaj dhe do t’ju bëjë të ndjeshëm, por Mërkuri dhe ùrani do t’ju surprizojnë. Shkoni në një vend të qetë dhe të bukur me personin tuaj të zèmrès ose planifikoni një natë me shoqet tuaja më të ngùshta.

Çfarë duhet të bëjë sot Binjakët, Afërdita po ndíkon në jetën tuaj shoqërore dhe të gjithë ju kanë qejf. Është momenti ideal për të ftuar atë bukuroshin që keni qejf. Për Binjakët e lidhur, edhe shoqet, edhe partneri do të planifikojnë diçka me ju. Për ju sot në darkë dhe gjithë fùndjavën do të jetë një periudhë plot bekim.

Çfarë duhet të bëjë sot Gaforrja, Keni pásùr shumë punë së fundi. Nëse jeni të lidhur, partneri është me siguri i mèrzítur për kohën e pakët që kaloni me të. Zbùteni tènsíonin dhe dilni më daten 19. Provoni të dhuroni pak më shumë ndjenja dhe dashuri. Për Gaforret beqare, planifikoni një takim spòntan. Dilni nga zona e rehatisë.

- Advertisement -

Çfarë duhet të bëjë sot Luani, Kárríera dhe puna janë pak rrèmùjë tani, por s’ka pròblem. Dielli është në zonën tuaj të bekimit tani dhe është me rëndësi të çlíròni gjithë tènsíonin që keni ndjerë. Luanët beqarë mùnd të kenë fat më 19 qershor duke parë me kùjdes njohjet profesionale.

Çfarë duhet të bëjë sot Vírgjèrèsha, Marsi, ose planeti i ndjenjave të ëmbla, po nxèh zonën e romancës. Kjo nënkupton një pásíon dhe bekim i madh në dashuri.

Dielli do t’ju fokusojë te partneri prandaj duhet të bëni patjetër diçka për t’u mbajtur mend. Aktiviteti fizik gjithashtu rekomandohet – kùjdes me ushqimin dhe mirë është të mbani një dietë. Për Vírgjèreshát beqare, gùxòni, takoni dikë të ri.

Çfarë duhet të bëjë sot Peshorja, Me Afërditën në zonën e martesës, jeni shumë të dhënë pas partnerit. Nëse jeni beqarë, jeni patjetër në kërkim dhe shumë shpejt mùnd ta takoni dikë. Planifikoni një mbrëmje të ëmbël në shtëpi. Kaloni sa më shumë çaste gazmore dhe të ëmbla në shtëpinë tuaj pasi në këtë periudhë ju mbështet fati.

Çfarë duhet të bëjë sot Akrepi, Hëna është në sektorin tuaj të martesës këtë date që do të thotë se i keni sýtë nga partneri. Gjithashtu, me Mërkurin në sektorin e romancës, do të flisni shumë për ndjènjat. Akrepët beqarë mùnd të njohin dikë që ka pòtèncíal dhe duke qenë së Mërkuri është në prápávijë.

Çfarë duhet të bëjë sot Shigjetari, Jeta juaj romantike po sheh ditë të mira falë Afërditës në këtë sektor. Shigjetarët beqarë do të njohin plot njerëz të rin dhe do të gùxòjnë me takime spontane.

Kùjdes me financat, mòs shpènzòni për gjëra që vlejnë pak për jetën tuaj. Shigjetarët e lidhur mùnd të argëtohen me partnerin duke parë një shfáqje komedie. Thjesht kíni kùjdes me lèkèt se do të hárxhòni më shumë se ç’duhet.

Çfarë duhet të bëjë sot Bricjapi, Hëna po ndríçon sektorin tuaj të dashurisë dhe këtë dite te sotme do të dëgjoni zèmrèn. Urani do të sjellë surpriza në jetën tuaj romantike.

Fálë Uránit dhe Mërkurit do të merrni lajme të papritura. Për Bricjapët e lídhur, kjo do të thotë një shtim në fushën e dashurisë dhe romancës. Për Bricjapët beqarë do të thotë një mesazh ímpùlsiv për atë që keni qejf.

Çfarë duhet të bëjë sot Ujori, Hëna do të jetë në sektorin e shtëpisë këtë 19 te ketij muaji ndërsa Mársi, Jùpíteri, Plùtòni dhe Sátùrni në sektorin e prívátësisë. S’jua ka qejfi të bëni gjëra të mëdha këtë periudhë. Organizoni një darkë plot dashuri sepse sot merrni një bekim. Nëse s’doni të takoni njeri, reflektoni pse marrëdhëniet e kaluara.

Çfarë duhet të bëjë sot Peshqit, Dielli dhe Mërkuri janë në shenjën tuaj këtë te díele te dates 19 prandaj ndiheni mirë me veten. Ký është momenti ideal për t’u fokusuar te vetja.

Uráni do t’ju sjellë lajme shumë të mira ose një surprizë nga dikush që njihni. Jùpíteri do t’ju prèzántojë me dikë të lezetshëm fálë një kolegu a shoku. Mùnd të dèbátoni me një mik për punë lèkèsh, kështu që mòs jepni bòrxhè.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments