Tuesday, October 3, 2023
HomeGenelAnglezja me parashikim! Prisni deri ne 15, bèni gáti valixhet shpèjt, lájmi...

Anglezja me parashikim! Prisni deri ne 15, bèni gáti valixhet shpèjt, lájmi po xhiron rrjètin

Gjatë kësáj dite do ndrýshoni tërësisht orientimin e mëparshëm dhe do ju dùket síkur do nisni një jetë të re. Nëse jeni në një lídhje dhe keni dýshime për partnerin tuaj, sot dùhèt të gjèni guximin për të folur hapur e për të zgjídhùr gjíthçka. Nëse i lini gjërat pas dore situata mùnd të ndërlíkohèt edhe më tepër.

Ju beqárët nuk do e keni aspak të vèshtírë ta gjèni dashùrinë e madhe. Në pùnë nuk do mèrrni kritíka nga të tjerët, por do jeni kritíkë të vetes. Do doni që gjërat të bèhen sa më mirë dhe do ju ríktheheni disa herë detyrave që iu janë dhënë. Për buxhèt më të mirë dùhèt patjetër të shmángni shpenzímet e panèvojshme.

Demi Në disa raste, fríka e të mòs qenit në lártësínë e dùhur mùnd t’iu prishë gjíthë ekuilibrin kështu që do jeni në ánkth për të bërë më të mirën. Për ju të dashurùarit e sotmja do jetë e privilegjuar. Do jeni të gatshëm të bèni edhe surpriza në jetën tuaj sentimentale vetëm që hármonia dhe alegria të mbizòtërojë gjíthë kohës.

- Advertisement -

Më mirë të mòs nxitoheni dhe t’ia lini çdo gjë kohës, pasi vetëm kështu do përjètoni emocionet dhe kënaqësitë e ëndèrrùara. Në pùnë dùhèt të bèni akòma më shumë pèrpjèkje për të árrítur atë që dëshíròni. Do ndiqni disa strategjí stríke dhe keni për t’ia dalë. Buxhètin do dini si ta menaxhoni në çdo moment.

Binjakët Gjatë kësáj dite do jeni edhe më kreativë dhe do e dëgjoni instinktin tuaj të parë. Ju të dashurùarit do jeni më të logjíkshëm dhe do i zgjídhni një e nga një të gjítha mòsmárrëveshjet që keni pasur me partnerin. Ju beqárët do realizoni një tákim mbresëlënës, por do i mèrrni gjërat shtrùar e nuk do nxitoheni për asgjë.

Në pùnë dùhèt të shkëmbeni ide e mendime me kolegët sepse do ju vlejnë. Mùndet edhe ta vazhdoni një projekt së báshkù. Në planin financiar do jeni me shumë fat. Do mùnd të krýeni të gjítha investimet e menduara dhe gjèndja do vazhdojë të mbètet e kënaqshme.

- Advertisement -

Gaforrja Nën ndíkimin e madh të hënës dhe Saturnit ju nuk do i ínjòroni dot ato që do thuhen për ju. Ju të dashurùarit do keni nèvojë jetíke për ngrohtësi dhe hármoni në jetën tuaj. Për fatin e mirë partneri do ju gjèndet pranë dhe do mùndohèt t’ua plòtësojë të gjítha dëshirat. Ju beqárët do jeni shármantë dhe do kenë me tepër mùndësi te realizojnë tákime fantastíke.

Në pùnë mùnd të aplíkoni për një post të ri edhe më të rèndësishëm pasi gjërat nuk kanë aq të vèshtíra sa ju dùken. Për të pèrmírësuar financat nuk dùhèt të ndërmèrrni shumë rrezíqe. Nga ana tjetër bëjini mirë llògaritë párá se të shpenzoni.

Luani Marsi ka rrezík t’ua prishë humorin gjatë kësáj dite dhe mùnd të përballeni edhe me pròblème që nuk i keni dëshirùar. Nëse keni një lídhje do jeni shumë rebele dhe do e kùndèrshtoni për gjíthçka atë që keni në krah.

Bëni kùjdès sepse edhe durimit të tij në një moment do i vijë fùndi. Ju beqárët ka mùndësi të gaboni dhe të fùteni në lídhje pròblèmatíke që do ua bëjnë jetën shumë të vèshtírë e të zymtë. Në pùnë herë pas here do jeni nèrvòzè dhe nuk do i shihni me qártësi gjërat. Asgjë nuk do ju shkòjë sipas planeve. Shpenzímet krýejini me shumë maturi dhe përkùjdès të páktën sa të kalojë kjo ditë.

Vírgjëresha Gjatë kësáj dite do doni të mbáni paksa distance nga të tjerët për të reflektuar me kùjdès mbi gjíthçka. Ju të dashurùarit do jeni shumë më realistë dhe do qëndroni në çdo moment me këmbë në tokë. Asgjë e kèqe nuk ka për t’iu ndòdhùr. Ju beqárët mirë është të mòs rrezíkoni gjíthçka vetëm për ta ndrýshuar statusín sepse do vijë dita që do pendoheni pamasë.

Në pùnë mùnd të kaloni edhe sfída disi të vèshtíra kështu që do ju dùhèt me tepër vëmendje. Si të silleni ashtu edhe do shpërbleheni nga yjet. Në planin financiar dùhèt të jeni më vigjílentë dhe keni për ta parë që situata do mbètet e qëndrueshme.

Peshorja Hëna dhe Mërkùri do ju bëjnë më të arsyeshëm gjatë kësáj dite. Ju të dashurùarit do keni një ditë rutinë dhe në shumë momente do mërzíteni kur të jeni pranë partnerit tuaj. E mira është që në disa momente të shkëputeni prèj tij dhe të shoqëroheni me miqtë apo familjarët.

Për ju beqárët do jetë një ditë e begatë dhe me shumë fat. Për ju çdo gjë do ndrýshojë si me mágjí. Në pùnë, nëse mèrrèni me financë apo me tregti, do keni më shumë fat se të tjerët. Do dini të bèni bilance dhe do keni më tepër fitime. Financat sado që të mùndoheni nuk do i mbáni dot të ekuilibrùara.

Akrepi Gjatë kësáj dite do ju dùhèt të bèni më shumë durim për t’ia dalë dhe të keni shpresë për të ardhmen. Ju që keni një lídhje do jeni shumë të sjellshëm me partnerin tuaj dhe márrëdhënia me të ka për të qenë e shkëlqyer.

Nuk do keni as ankèsën më të vogël për të. Ju beqárët do ndiheni mire ashtu si jeni dhe nuk do bèni as lèvízjen më të vogël për të ndrýshuar diçka. Në pùnë do i keni të gjítha kártat në dorë për të árrítur atë që dëshíròni. Asgjë nuk do jetë e lehtë, por me pak më shumë pèrpjèkje mùnd ta árríni. Buxhètin menaxhojeni me maturi dhe keni për ta parë që gjèndja ka për të mbètur e mirë gjíthë kohës.

Shigjetari Do e keni te vèshtírë ta kuptoni veten gjatë kësáj dite dhe nuk do dini çfarë të bèni që të kënaqeni. Nëse keni një lídhje, dëshira për pavárësi nuk do prítet shumë mirë nga ai që keni në krah dhe në disa raste mùnd të lindin debáte.

Flisni me të hapur dhe sqárohuni. Nëse jeni beqárë do e keni të vèshtírë të mèrrni vendime sado që t’iu pëlqejë díkush. Në pùnë dita do jetë stimùluese, por disi e ndërlíkuar. Do bèni pèrpjèkje për të árrítur objektivat pavárësisht sfídave që do ju dalin. Gjèndja financiare do jetë shumë herë më ë mirë nga më parë fálë një shumë të mirë që do mèrrni nga një pùnë e mëparshme.

Bricjapi Sot do jeni shumë pozítivë dhe do keni dëshirë të besoni tek fati dhe lumturia. Nëse keni një lídhje dhe secili do respektojë pavárësínë e tjetrit, gjërat do ecin për mrekùlli. Mùnd të përgatisni edhe surpriza ose darka romantíke.

Nëse jeni beqárë do keni një ditë të begatë e të mbùshur me lumturi. Gjërat do ndòdhin në mënyrë të paimágjínueshme dhe do ju mbùshin me gëzím. Në pùnë mèrrini gjërat sa më shtrùar dhe kini më shumë besim tek vetja pasi ashtu do árríni rezùltate akòma më të lárta. Financat do i mbáni gjíthë kohës të ekuilibrùara.

Ujori Do jeni shumë të drejtpèrdrejtë sot dhe nuk do mendoheni dy herë për t’i shprèhur ato që mendoni. Jeta juaj në çift do jetë më ë këndshme. Të dyja palët do i trègòni ndjenjat dhe do mèrrèni vesh për gjíthçka. Secili do respektojë lirinë e tjetrit dhe kòntrádíktat do mungojnë.

Ju beqárët do kèrkoni kudo, por asnjë nga ata që do tákoni nuk do ju përshtatet tërësisht. Në pùnë do i trègòni vlerat që keni dhe nuk do ndáleni për asnjë çást. Gjendja e financave do jetë paksa më dèlíkatë se dje, por dùke ùlur shpenzímet mùnd t’ia dilni.

Peshqít Të drejtuar nga emocionet ka mùndësi që sot edhe të shpërqendroheni e të mòs dini çfarë të bèni. Ju të dashurùarit do keni ndjenja vërtet të fòrta, por ato do i dùken ekstreme partnerit. Kritíkat e tij mùnd t’iu lèndojnë dhe do ju bëjnë të mbýlleni në vetvete.

Do keni plòt mùndësi për të flírtuar e për t’i bërë gjërat si dùhèt. Do ju dùhèt thjesht më shumë shtysë dhe inkurajim nga miqtë. Në pùnë do jeni të ndrojtur dhe pavárësisht se do dini të bèni çdo gjë që do ju kèrkohèt nuk do krènoheni dhe e nuk do thërrisni me zè të lártë. Sektori i financave nuk do ketë pròblème serioze.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments