Monday, October 2, 2023
HomeGenel“Sùlmohèt kèq Luizí…” Para pak minutash kjo gjë nuk prítej nga ky...

“Sùlmohèt kèq Luizí…” Para pak minutash kjo gjë nuk prítej nga ky shqíptar i famshem

Jùlian Deda komenton përfshirjen e Luiz Ejllit në politíkë dhe lèvízjen e tij nga Partia Demokratíke.

Përfshirja e një këngëtari të njohur, Luiz Ejlli, në politíkë dhe ndrýshimi i tij i partisë politíke për të cilën ka shprèhur mbështètje vetëm pak muaj më parë, ka shkáktuar një valë reagimesh në opinionin publík.Aktori Jùlian Deda, i cili ka qenë anëtar i Partisë Demokratíke në Shqípëri për një kohë të gjatë, ka shprèhur kùndèrshtimin e tij ndáj kësáj lèvízjeje të këngëtarit.

- Advertisement -

Gjatë një interviste të fùndít në emisionin “TA”, Jùlian u pyet për qëndrimin e tij në lídhje me lárgimin e Luiz Ejllit nga radhët e Partisë Demokratíke.

Jùlian Deda: Ne nuk imponojmë askënd të qëndrojë kùndèr vùllnetit të tij, përpárá gjíthash. Ai e quan këtë një shprèhje mirënjohjeje, ndërsa unë e quaj “dy standarte”.Nëse je mirënjohës për atë që të ka bërë një nder në këtë moment, dùhèt të jesh mirënjohës ndáj të gjíthë personave në jetën tënde që kanë kontribuar për ty.

- Advertisement -

Për të qenë i besueshëm, dùhèt të jesh në gjèndje të thuash: “I jam mirënjohës këtij, por i jam mirënjohës edhe disa personave të tjerë për shkák të së cilëve isha në pozícione shumë të rèndësishme në Paris.”Kështu, nëse je mirënjohës për diçka të vogël, por nuk je mirënjohës për gjëra më të rèndësishme, atëherë unë mendoj se kemi të bëjmë me dy standarte në mënyrën se si ti e kupton mirënjohjen.


RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments