Tuesday, October 3, 2023
HomeGenelJemi ne fùnd te Dhjetorit/ Kjo eshte shenja qe do kete Janarin...

Jemi ne fùnd te Dhjetorit/ Kjo eshte shenja qe do kete Janarin si nje “shi te párave”

Dashi. Në datën 15 me hyrjen e Venusit te Shigjetarët, 15 me 20 do të kenë një pesëditësh me atmòsferën e fatit do ta ndjejnë dashùrinë fùqíshëm. Realisht do të shohin se do të zhvillohen në drejtim të planeve të tyre të biznesit, apo të hapave të tyre personale, të planeve konkrete që do të kenë që në fíllim të 10 ditëshít të parë të 2023.

Do të shohin se do të jetë një periudhë shumë e mirë, për sa i përket planeve konkrete profesionale. Do të thosha nuk është momentale, për të gjíthë konceptohèt ‘pùnoj sot të kem nesër’. Do të dùhèt të bëj diçka sot apo do më vijnë nga qíelli, apo të ardhùrat e momentit do t’i dùhèt t’i hárrojmë. Kështu që për Dashin fíllon kjo periudhë.

Demi: Për sa i përket periudhës së parë, eklipsi i hënës nxjerr si zgjídhje të pròblèmatíkave që mùnd të kenë si familje. Mùnd të jenë çështje që i përkasín fizíkut, komuníkimit apo ríkuperimit, apo báshkëveprimeve, ndoshta edhe harxhimeve për festa, që do të ishte mirë që ta kòntròllojne pak për pjesën e parë se do të ishte shumë më e thjeshtë që t’i gëzohen blerjeve festive mbás datës 15 me eklipsín e díellit, ku do tu hapet mùndësia që në 15 me 20.

- Advertisement -

Të kenë mùndësi të ndíhmohen realisht dhe konkretisht me pjesët e ekonomisë së xhepit, që do të thotë lèvízje bankáre, lèvízje mes miqsh apo do të gjejnë mbështètje të plòtë me ekonominë nga njerëzít që kanë shumë afër. Mos të shqètësohen përsa i përket pùnës se atë ndrýshimin që duan do ta kenë pa ardhùr data 7 e janarit.

Binjakët: Do tu dùhèt që në periudhën në të cilën ndòdhen të bëjnë një bilanc, nèvoja është që çfarë duan, po në ákt përpárá se të shprèhin nèvojat e tyre, do të dùhèt të trègòhen pak empatíkë me nèvojat e partnerit, apo nèvojat e të tjerëve që kanë në familje. Empatia do të ishte formùla e artë për të ruajtur ekuilibrin, në të kùndèrt mùnd të ketë prishje ekùlibri në raporte shtëpie, dhe do të ndòdh në 15 e parë të muajit.

Po në fákt është e natyrshme që të kenë këto luhatje humori, pasi eklipsi atë bènë. Është e pamùndur që ta shmángin, por në datën 5 shënohèt një periudhë që do të jetë relativisht e gjatë. Ata kanë nèvojë më shumë që të vlerësohen, të kenë baza të qendrueshme në të ardhmen dhe për disa të kenë edhe ndrýshime të mira.

- Advertisement -

Gaforrja: Në pjesën e parë deri nga data 15 ky eklips do të lërë prioritet kùjdèsín ndáj vetes dhe jo vetëm gaforrja, po gjíthë shenjat e ujit do të vazhojnë gjíthë 15-ditëshin e parë të jenë të kùjdèsshëm për të mbròjtur veten e tyre. Ndërkohë me lárgimin e Saturnit, në datën 17 do fíllojnë të ndjehen jo vetëm të fòrtë fizíkisht, mendërisht, por edhe síkur janë zgjídhùr nga zínxhirët për të vèndòsur píkat mbi i në raportet profesionale.

Luanët: Në pjesën e parë është nèvoja për të qenë me miq dhe njëkohësisht për t’u lárguar pròblèmatíkave të ditëve apo të momentit. Por luanët nuk është se më shqètësojnë për sa i përket pjesës emocionale, pasi ka një formùlë magjíke që vetëm ata e dinë, që edhe kur mërzíten e gjejnë butonin të ndrýshojnë atmòsferën.

Mùnd ta gjejnë veten dùke harxhuar energjí për një gjë që nuk ja vlen, nuk ka nèvojë t’ja qártësojë mendimin të tjerëve, por të shohin pùnën e tyre. Ndërsa për sa i përket fati nuk do t’ju mungojë për çdo veprim apo inisjative serioze që do të márrín.

Vírgjëreshat: Në pjesën e parë të muajit do të lënë menjanë pjesën emocionale dhe do të mèrrèn konkretisht me detyrimet e pambýllura që nga data 21 shtator e deri më tani, të cilat mùnd të jenë si në lídhje me báshkëpùnëtorët, ashtu edhe në lídhje me bankën, si me çështje lígjore, zyrtare. T’i vèndòsi si prioritet nga sot në ákt deri më datën 17 me qèllim që t’i mbýlli. Mos t’i mbárti në periudhë festash, sepse është më tepër nèvoja për lárgim, për pùshim, për të stákuar trùrin dhe për t’u márrë me veten.

Peshorja: Në pjesën e parë do të dùhèt të mèrret me çështje zyrtare, të lënë menjanë luhatjet e humorit se eklipsi ndíkon shumë se janë të prèkshëm nga hëna dhe të bëjnë të mùndur të vèndòsín ngjyra në jetën e tyre. Do të kenë çështje të vogla për të zgjídhùr, pasi të mëdhájat do të dùhèt të jenë pasi marsi të lárgohèt.

Akrepi: Në pjesën e parë do të dùket síkur periudhá e eklipse ju shton harxhimet. Duhèt ta kòntròllojnë këtë tendecë me qèllim të shpenzojnë pas datës 15, sepse nëse nuk mbájnë një kòntròll është píkërisht kjo arsyeja që në datën 15 dhe vazhdimësi do t’i prish humorin, edhe pse pak e vèshtírë për tu kòntròlluar, sepse kanë dalë në një muaj nëntor ku i kanë dal gjërave që duan.

Shigjetarët: Kanë venusín nga sot, do të kenë eklipsín dhe ndrýshimin e Staturnit në familjen e tretë të tyre që ka të bëjë me pèrmírësimet konkrete të asáj çfarë duan të korrin në ákt, sepse për të mbjedhùr kanë tre vjet që po e bëjnë, pùnën gjíthashtu. Ndërsa në këtë periudhë do të ishte më mirë të mèrrèn me pjesën sòcíale.

Dashuria do të ketë një vend shumë të rèndësishëm në pjesën e tyre dhe kam bindjen që në pjesën më të madhe do të jetë e ngjyrosur shumë bukur. Duket síkur në këtë periudhë të flasësh për dashùrinë është shumë e vèshtírë, por dùket se për Shigjetarët do të jetë krýefjala. Akademíkët, mësuesit, ata me pjesën e artit do të nisín një periudhë shumë më të lehtë për të árrítur shkëlqímin maksimal të tyre.

Bricjapët: Me Mërkùrin në familjen e tyre i bíe që të vèndòsín píkat e tyre mbi ‘I’, mbi diskutimet që janë bërë në familje, por edhe në ambjentet profesionale. Në 15-ditëshin e dytë do të kenë mùndesínë të márrín një benefit përsa i përket çështjes së xhepit, edhe për të zbatuar ndonjë ide të tyre, ose për të treguar pak anën artistíke ashtu siç e kanë dhe të kenë mùndësínë të márrín vëmenje dhe vlerësim.

Pasi e kanë shumë të rèndësishme në këtë periudhë. Gjithsesi lárgimi i Saturnit nga planeti i tyre do t’i rrisi shumë ritmin dhe nga ana tjetër do t’i ndíhmojë. Viti që vjen do të rezùltojë shumë më me fat se 2022 që i bëri të trègònin me shumë dhùnë vlerat e tyre, po nuk kanë árrítur akòma që të korrin.

Ujorët: Ndoshta e kanë nisur muajin me intonacione pak të lárta për sa i përket pasígùrisë ekonomíke të tyre apo për sa i përket prákticitetit, por e kanë drejtëpèrdrejtë me lekun në këtë periudhë pjesën e strèsit.

Por do të ndrýshojë tòtalisht atmòsfera dùke nisur nga dita e nesërme, ose do të sjellin ide miqtë se si të pèrmírësohèt xhepi i tyre, ose do të jetë ndíhmë e drejtëpèrdrejtë. Do të rezùltojë shumë e mirë data 15 për zgjídhje të një çështje që ka lídhje me xhepin e tyre, píkërisht me një çështje që i ka shqètësuar periudhën e fùndít që ka fílluar që në datën 21 shtator.

Peshqít: Ngelet prioritet nga eklipset, periudhá e shèndètit të tyre. Ngelet edhe familja nëse kanë pròblème që lídhen me fizíkun deri nga data 17 prioritet. Por gjíthsesi e shijojnë shumë këtë pjesën që t’i japin kohën dhe mùndin e tyre në shërbim të atyre që kanë nèvojë dhe do ta bëjnë me zgjèdhje tòtalisht të ndërgjegjëshme, jo të detyrùar nga hálli, nga data 15 deri në 20. Pas datës 20 dùket se shoqëria është ajo pavárësisht humorit të ngurtësuar që do të kenë në 10-ditëshin e festave është shoqëria që do t’i tèrhèqí në ambjentet e tyre.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments