Saturday, December 2, 2023
HomeGenelEdhe bíngòja ju bíe/ Nga 28 Janari do mbani ne dore grùsht...

Edhe bíngòja ju bíe/ Nga 28 Janari do mbani ne dore grùsht me para! “Nám” fati i plote per shènjat

Por le të shohim se në cilën fùshë do të prèken të gjíthë përfaqësuesit e zòdíakut dhe ku mùnd të nisim një fíllim të ri, edhe përmes vèshtírësive?

DASHI Hëna e re në shenjën miqësore të Luanit ju premton fíllime të reja dhe zhvillime pozítive në fùshën e dashùrisë, fèmíjëve, kríjimit, planeve të reja të biznesit dhe talenteve tuaja. Do t’ju jepen mùndësi të paprítura për të promovuar pùnën tuaj dhe do të jeni më áktiv, më kreativ dhe me frymëzues.

Tani është koha për të shtyrë planet tuaja për të gjetur lumturinë dhe për të lënë pas atë që ju lèndoj. Nëse jeni beqárë mùnd të fílloni një lídhje premtuese dhe të përjètoni momente pasioni.

- Advertisement -

Nëse jeni në një lídhje do të flisni sínqerisht për ndjenjat tuaja dhe do të kèrkoni lumturinë tuaj, me gjíthçka që përfshin … Vetëm kini kùjdès dhe mbáni mend se ndrýshimet do të jenë të paprítura dhe mùnd t’ju tròndisín në fíllim, por me kokëfòrtësínë dhe guximin do të árríni aty ku do te deshíròni, prandáj mèrrèni me qetesi.Gjithashtu, kini kùjdès me çështjet financiare, sepse Urani fshèh shumë surpriza.

DEMI Çështjet e shtëpisë dhe familjes mùnd të lindin me Hënën e re në Luan dhe madje aq paprítur saqë nuk e dini nga ju erdhi. Ju gjíthashtu mùnd të përballeni me disa sfída që do të tèstojnë kufijtë tuaj dhe kárákterin tuaj.

Nëse márrëdhëniet tuaja familjare janë të mira, është koha e dùhur për t’u márrë me ata që doni te stabilizoni nëse keni hùmbur kùjdèsín e tyre shum spejt do ta gjèni perms te drejtes tuaj. Por nëse ka njerëz që ju bëjnë të ndiheni të pasígùrt, atëherë zèmèrimi mùnd të shfaqet dhe ju mùnd të vèndòsni kufi.

- Advertisement -

Me këtë Hënë të re mùnd të kthehen kujtimet e fèmíjërisë suaj dhe disa tráuma që përcáktuan mënyrën se si lídheni me të tjerët për të dalë në sipërfaqe për t’i zgjídhùr ato. Dhe ju e dini shumë mirë se ajo që nuk zgjídhèt, prítet…

Gjithashtu, shtëpia juaj do të zè një hapësirë me te madhe te kohes suaj . Ju mùnd të jeni në procesín e ri-fíllimi ose të mèrrèni me rregùllimin e shtepis apo dhe nisma te reja ne biznes, pasi mùnd të fílloni një biznes me bazè në shtëpi. Ose një lèvízje mùnd të ndòdhë pas ngjárjeve të paprítura, qoftë në pùnë ose në familje. Mos lejoni që pasígùria t’ju pùshtojë, nëse hùmbni një betejë nuk do të thotë se e keni hùmbur lùftën.

BINJAKET Hëna e re në Luanin kárizmatík dëshiron që ju të gjèni veten tuaj, të komuníkoni me persona kyc, të zgjeroni horizontet tuaja shpirtërore, por e gjíthë kjo dùhèt të bèhèt me dísíplinë dhe ekuilibër.

Ju nuk mùnd të thoni atë që dëshíròni në publík dhe të prisni të keni reagime, as nuk mùnd të prisni që ata përreth jush të kuptojnë humorin tuaj nëse nuk është në përputhje me estetíkën e tyre apo ne planet qe ata kan.Ju dùhèt të komuníkoni qártë dhe mbi të gjítha mòs përcillni thashètheme dhe lájme të rreme dhe mòs kríjoni polemíka, sepse shumë gjera te pa qárta nga te tjeret

mùnd të zbùlohen këto ditë dhe topi do të árríjë tek ju. Hëna e re do t’ju japë mùndësi për të bërë fíllime të reja në mënyrën se si komuníkoni dhe do t’ju hapë rrugën për të pèrmírësuar pùnën tuaj dhe ndíkimin që ushtroni përmes teknologjíve të reja dhe internetit. Ndoshta ju ktheheni në tavolina për një seminar, një diplomë master ose gjíthashtu mùnd të përgatitni një udhëtim për pùnë, argëtim ose për të parë të afërmit.

GAFORRJA Çështjet e financave tuaja dùket se do te ken stabilizím nga Hëna e re në Luan dhe mùnd të jetë koha e dùhur për të organizuar të ardhùrat dhe shpenzímet tuaja, të kùjdèseni për táksat tuaja dhe të rishqyrtoni márrëdhënien tuaj me párátë. Te jeni te kùjdèsshem me pùnen tua sepe te tjeret nga juve.

Mos hárroni se kjo Hënë favorizon nègòciatat, zgjídhjet, si dhe ne e pasuri të patundshme, por edhe fíllimin e bizneseve të reja. Eshtë mùndësia juaj të perfitoni , të bèni planet tuaja ose të pèrdorni një pjesë të talentit tuaj në mënyrë që të fitoni párá prèj sáj. Por gjíthçka váret nga financat tuaja dhe jo nga párátë që ndani me të tjerët, qoftë ne partneritet ose kolegët tuaj.

Sepse në këtë rast gjërat ndrýshojnë, pasi mùnd të ketë tènsíone dhe konflíkte dhe márrëdhëniet me njerëzít me të cilët shoqëroheni dhe keni interesa të përbáshkëta lárg debáteve. Sigurohuni që të kríjoni diçka tuajin.

LUANI Hëna e re zhvillohèt në shenjën tuaj të zòdíakut dhe premton fíllime të reja, por edhe ndrýshime të paprítura ngjárje të paprítura në të gjítha frontet! Gjendja emocionale, márrëdhëniet e reja, ngrohja e márrëdhënieve, planet e reja të biznesit, diskutimet, márrëveshjet, nègòciatat, gjíthçka është e mùndur.

Do të ndiheni më dinamíkë dhe plòt energjí, entuzíazèm dhe besim do të jeni më me kemb ne tok.Shfrytëzoni mùndësínë për të rilindur fizíkisht dhe shpirtërisht. Filloni diçka që do të ju bej te perfitoni me talentet tuaja dhe do të ja árríni qellimeve qe I keni ven vetes tuaj. Jepni një frymë të re vetes, shèndètit tuaj dhe imazhit tuaj. Líròni veten dhe përqafoni nèvojat tuaja, përpiquni të gjèni kënaqësínë tuaj personale dhe lini pas fríkën tuaj dhe ata që e shkáktojnë ate.

Zbùloni sërish qèllimet dhe aspiratat tuaja dhe ndërmèrrni hapa drejt suksesit. Mùndësitë për rritje do të jenë të shumta, jo të gjítha jan të lehta dhe te shtrùar me qílima të kuq, por me kokëfòrtësínë dhe dísíplinën do të árríni shumë. Në fùnd të fùndít, edhe nëse nuk doni të ndrýshoni, situatat (dhe shumë herë paprítmas) do t’ju shtyjnë në atë drejtim.

VIR GJERESHA Hëna e re mùnd t’ju ​​çojë më të brèndesi dhe do të jeni më te sígùrt. Jepini vetes kohë për të pùshùarr, dhe qetesuar veten mòs u nxitoni ne jeten e pèrditshme nga detyrimet e lòdhshme . Ju jeni vazhdimisht dùke pershpèjtuar dhe nuk árríni të ndjeni atë që dëshíròni dhe atë që ju nèvojitet dhe Hëna e re ju fton të gjèni veten dhe ekuilibrin tuaj.

Eshtë një kohë e mirë për të bërë një kòntròll shèndètësor, për t’u kùjdèsur për veten fizíkisht dhe shpirtërisht, për të hèqur qafe zakonet e këqíja dhe për t’i dhënë fùnd márrëdhënieve dhe situatave toksíke në jetën tuaj personale dhe profesionale.

Mendimet që keni shmángur dhe pròblèmet që keni pasur do të dalin në sipërfaqe dhe ju do të hyni në një proces pástrimi. Dëgjoni instinktin tuaj dhe nisni dick ate re hiqni nje here e mire të gjítha márrëdhëniet që nuk ju shërbejnë më. Nëse jètoni vetem do të gjèni lumturinë që kèrkoni. Varet nga ju që të vèndòsni për një fíllim të ri në jetën tuaj dhe të shihni perspektivat tuaja përsëri.

PESHORJA Hëna e re ndíkon në sferën e jetës shoqërore, pùnën kolektive, qèllimet, miqtë dhe partnerët. Eshtë një mùndësi e mirë për të páráqítur planet tuaja të reja, për të hapur rrethin shoqeror mes miqve dhe për të treguar interesín tuaj për të tjerët.

Gjeni njerëz që ndájnë ëndrrat dhe qèllimet njesoj si juve dhe pùnoni së báshkù si një ekip për të árrítur rezùltate më të mira. Sidoqoftë, ju gjíthashtu dùhèt të bèni një vlerësim të njerëzve që zgjídhni dhe të mòs emocionoheni dhe të qëndroni në ate rrug qe keni márr. Mendoni se çfarë shpresoni të fitoni dùke u dhënë kohën dhe pèrpjèkjen tuaj ne fùnd keni per te ja árrítur qellimit tuaj ne ceshtjet e biznesit dhe jo vetem.

AKREPI Hëna e re në Luan formon një katerkendesh me shenjën tuaj të zòdíakut dhe mùnd të sjellë zhvillime të paprítura në kárrierën dhe shtëpinë tuaj. Ndryshimet do të vijnë me vèshtírësi dhe pèngesa, por ato do t’ju ​​vënë në procesín e rivlerësimit të qèllimeve tuaja. Ju, për shembùll, mùnd të pranoni një ofertë të madhe pùne, por keni një kòntrátë të detyrueshme me një kompani tjetër dhe po kèrkoni të gjèni një mënyrë për ta prishur atë,

ose ata mùnd të ju njòftojnë përfùndimin e një partneriteti dhe aty ku jeni të tríshtuar për të gjetur pùnën, gjíthmonë e keni ëndèrrùar edhe pse vèshtírësitë dhe ndrýshimet janë ato që na evoluojnë dhe ne dùhèt të përpiqemi të ruajmë qetësínë kur të ndòdhin sepse do te jeni juve perfitues ne kete ndrýshim pùne apo kòntráte.

Sidoqoftë, Hëna e re do t’ju sjellë mùndësi për të rritur reputacionin tuaj, ambiciet tuaja dhe për të promovuar çështjet e pùnës dhe kárrierës tuaj. Sidoqoftë, në të njëjtën kohë, dùhèt t’i kushtoni vëmendje mënyrës se si flisni dhe silleni ndáj eprorëve dhe shefave dhe mòs reagoni në mënyrë të gabuar. E njëjta gjë vlen edhe për njerëzít tuaj në shtëpi, nuk dùhèt t’i bèni prèsion, sepse nese debátoni ne shtepi ne pùn juve do hùmbisni dhe te drejten tuaj ne kete drejtim.

SHIGJETARI Hëna e re në një aspekt pozítiv me shenjën e zòdíakut ju jep favore në studime, internet, márrëdhënie me të huajt dhe jashtë vendit, udhëtime, promovim të ideve ose pùnës tuaj, publíkime, media, çështje juridíke.

Eshtë një mùndësi për të hapur horizontet tuaja arsimore, kështu që ju mùnd të planifíkoni studimet tuaja ose të fílloni një kurs pasuniversitar, qoftë në Shqíperi ose në një vend të huaj. Ndoshta po mendoni për pùshimet tuaja ose po përgatitni një udhëtim në një shtèt tjetër në vende të tjera, ku do të tákoni njerëz dhe kùltura interesante. Nëse jeni ende të përfshirë në media, botime, reklama, është një kohë e mirë për të komuníkuar pùnën.

Por mënyra se si shprèheni kèrkon vëmendje, sepse mùnd të provokoni një stuhi reagimesh nga atje ku nuk e prisni. Gjithashtu, kur flet dùhèt të mèsosh të dëgjosh të tjerët. Së fùndi, kushtojini vëmendje díetës dhe rutinës tuaj të pèrditshme. Filloni një program të ri që nuk është aq I lòdhshem por te jetë domethenes.

Bricjapi Hëna e re formon një nje kend paksa te veshtir në shenjën tuaj të zòdíakut pak vemendje me teper sepse mùnd t’ju ​​bëjë të ndiheni pak të pasígùrt, të shqètësuar dhe të pavèndòsur për financat, huatë, investimet tuaja. Sidomòs në çështjet e financave që lídhen me të tjerët (báshkëshort, partnerët) dùhèt të jeni shumë të kùjdèsshëm në márrëveshje dhe koncesione.

Gjithçka dùhèt të jetë e qártë dhe nëse në të káluarën nuk ishte, tani mùnd të shfaqen disa pèngesa që do t’ju bëjnë të mendoni 10here se çfarë ndrýshimesh dùhèt të bèni për të vazhduárme tej. Përndrýshe, mùnd të jetë e nèvojshme të bèni një fíllim të ri në márrëdhëniet dhe márrëveshjet e vjetra më të sígùrt.

E njëjta gjë vlen edhe për llògaritë bankáre ose asetet që mùnd të keni të përbáshkët me secilin partner. ose me vëllezèrit e motrat ose prindërit tuaj dhe çështjet e fùqísë dhe pronësisë mùnd të lindin paprítur. Përveç financave, megjíthatë, dùhèt t’i kushtoni vëmendje edhe çështjeve tuaja të dashùrisë, pasi mùnd të ketë prèsione që mùnd të zhvillohen në tènsíone dhe gríndje.

UJORI Njohjet e reja, márrëdhëniet, báshkëpùnimet, márrëveshjet, kòntrátat, rishíkimi i kushteve, vendimet e gjýkatës, dashùritë e reja, të gjítha vijnë me Hënën e re që formohèt párá jush në shenjën e Luanit dhe mùnd të ndrýshojë mënyrën se si lídheni me të tjerët në márrëdhënien tuaj jeta Hëna do t’ju ​​bëjë më të vèndòsur dhe konkurues dhe do të përpiqeni të árríni atë që dëshíròni, ashtu siç juve e keni menduar.

Kjo është e rèndësishme, të dini sáktësisht se çfarë dëshíròni, në mënyrë që të bèni zgjèdhjet e dùhura për të márrë sígùrinë e lakmuar. Njerëz të rinj do të hyjnë në jetën tuaj dhe ndoshta do të lindë një romancë nëse jeni në një lídhje do të gjèni mùndësínë për të rindèzur pasionin tuaj. Në pùnë do të ketë shumë përgjegjësi dhe do të përpiqeni të përmbùshni gjíthçka në planet tuaja të vjetra dhe të reja.

PESHQIT Hëna e re nga Luan dùket se ju jep sínjale ,párálájmèríme ne gábíme qe mùnd te beni dhe ju jep mùndesín ne rregùllime te tyre. ju fton të bèni një fíllim të ri në jetën tuaj të pèrditshme, në mënyrën se si kùjdèseni për veten dhe gjèndjen tuaj fizíke për të gjetur pjesën e artë midis pùnës dhe mendimit.

Eshtë koha për të márrë vendime të rèndësishme dhe për të thjeshtuar stilin e jetës tuaj, për të márrë orarin e dùhur dhe vendimet më të rèndesishme, në mënyrë që të përballoni përgjegjësitë tuaja siç dùhèt, pa u lòdhùr dhe shkátërrùar trupin tuaj. Gjatë ditës dùhèt të bèni disa gjëra që ju pëlqejnë, në mënyrë që të lárgoni strèsín në një mënyrë kríjuese dhe të këndshme.

Afrohuni me njerëzít që ju ndíhmojnë, ju mbështesín dhe jua bëjnë jetën më të lehtë, nëse ata janë partnerë apo miq distancohuni nga persona te ngurt hileqár që ju mbùshin me nègátivitet. Për ata që kanë lindur në dhjetëditëshin e dytë, Hëna e re mùnd të sjellë një pùnë të re apo dashùri te zjárrte.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments