Thursday, June 1, 2023
HomeGenelNje Lájm qe ju Tròndít Fare! 6 Shènját Që Rríten me Shume...

Nje Lájm qe ju Tròndít Fare! 6 Shènját Që Rríten me Shume Në Fínánca, Me Mílíoná

DASHI Sa gjëra për t’u bërë! Truri juaj është shumë i ngarkuar. Do të doni të shijoni privatësínë që ju rezervon gjëra shumë të mira, dùke mùndësuar njohje të reja; do të doni të zhvilloni projektet profesionale, ose të bèni gjëra të tjera…

Do të jeni shumë dinamíkë, por mòs u sfòrconi shumë sepse kjo mùnd t’ju bëjë nèrvòzè, sidomòs me familjarët apo partnerin/en. Do të jetë një periudhë mjaft interesante, nëntori ju ofron situata shumë të këndshme.

Dashuria Periudhë e zymtë për dashùrinë. Do të përjètoni shumë emocione, shpesh jo shumë të qárta. E káluara mùnd të kthehèt në kujtesën tuaj, ose mùnd të jeni të pakënaqur me diçka që do donit ta kishít, por që nuk e keni.

Sidoqoftë mënyra sesi e nisni këtë muaj beqár, në një lídhje të komplíkuar apo të martuar, reflektoni mbi këtë situatë. Flisni, dialogoni, komuníkojani dëshirat tuaja një míku/e, partnerit/es apo kujdo që të dëshíròni. Do të jetë mënyra e dyhur për të përballuar ndjenjat tuaja dhe për të hèdhùr dritë mbi emocionet që përjètoni.

Puna Saturni, Urani dhe Mërkùri, që ju mbështesín, do t’ju garantojnë realizímin e projekteve që keni në mendje. Madje shumë të tjerë do ju vijnë në mendje! Do t’i ngjasoni një vùllkani áktiv. Pra është një periudhë e mirë për të hèdhùr hapa përpárá në kárrierë.

Përfitoni dhe impenjohuni fòrt. Gjithsesi trègòni kùjdès! Një periudhë e mirë për të bërë investime, për të financuar apo për të bërë transaksione të çdo lloji. Të ardhùrat do të jenë të mira!

DEMI Do të jetë një muaj i veçántë. Nga një anë mùnd të jeni të paqártë në fùshën e ndjenjave, të lídhùra me familjen apo márrëdhënien tuaj, nga ana tjetër do të trègòheni energjíkë, plòt grintë. Do të keni dëshirë t’i përkushtoheni vetes tuaj për të pèrmírësuar jetën tuaj personale dhe atë profesionale.

Në nëntor mùnd të harxhoni më shumë párá, por rrini të qetë pasi do t’i shijoni shpenzímet që do të bèni. Kjo periudhë do ju ndíhmojë të kaloni më lehtë situata që nuk do të jenë kaq të favorshme. Gjithsesi, në çdo moment do të dini si të reagoni.

Dashuria do të jetë e trazuar. Nuk do të ndiheni tërësisht të kënaqur dhe do ju dùket síkur ju mungon diçka. Një person práktík si ju e di mirë se për çfarë bèhèt fjalë. Nëse është diçka e pamùndur, dòrèzohuni; nëse jo atëherë, pavárësisht se mùnd të kèrkojë kohë, ju do t’ia dilni mbánë.

Tani për tani mùndohuni t’i kaloni këto ditë pa e vrárë shumë mendjen. Afërdita tek Akrepi mùnd t’ju bëjë të fíksoheni pas diçkaje, por dijeni se gjíthçka do të zgjídhèt kur të afrohen festat!

Me Jupiterin tek Akrepi, profesioni, në ditët e párá të nëntorit, do t’ju shërbejë si trampolinë hèdhjeje. Mund të mèsoni se do të ngriheni në detyrë, ose mùnd t’ju bèhèt një propozím i ri. Gjithsesi, gjërat e mira do të vijnë vitin e ardhshëm, kur këto raste do të transformohen në situata stabël dhe të favorshme financiarisht.

Dhe përsa i përket páráve, kjo do të jetë ndoshta gjëja nga e cila nuk do të jeni 100% i kënaqur. Gjithsesi kjo shkáktohèt edhe nga shpenzímet që ju vetë i bèni…

BINJAKËT Nëntori do ju sjellë situata mjaft pozítive përsa i përket ndjenjave. Do të ndiheni të lumtur në sferën familjare, nga një márrëdhënie në të cilën jeni të përfshirë ose nga konkretizími i diçkaje që po prisje prèj kohësh. Për fat të kèq, ngaqë jeni shumë i ngarkuar me mendime të ndrýshme mùnd të prishni gjíthçka dhe t’u hapni rrugën debáteve.

Ka shumë projekte që doni të realizoni, por mòs u trègòni të padurùar. Mos nxitoni t’i realizoni të gjítha njëherësh, por trègòni kùjdès dhe durim.

Afërdita dhe Marsi që ndòdhen tek Peshorja do t’ju ofrojnë një fíllim muaji mjaft të shèqerosur dhe er otík. Emocionet dhe ndjenjat do të jenë në plan të parë dhe do t’ju garantojnë kënaqësi të shumta.

Afërdita nuk do t’ju shoqërojë përgjatë gjíthë nëntorit, prandáj me kalimin e ditëve do të kënaqeni më pak, pavárësisht se gjèndja do të jetë pak a shumë e njëjtë. Gjatë kësáj periudhe do të sqároni edhe disa dýshime që keni pasur.

Sa më shumë të trègòheni të organizuar, aq më shumë do të jeni të përqendrùar, preçiz dhe të vèndòsur në pùnë dhe gjërat do të shkòjnë për mbárë. Nëse nuk do të trègòni kùjdès, edhe një gábím i vogël mùnd të prishë projektet tuaja.

Është fatkèqësi të hùmbni gjíthçka prèj një detaji të vogël! Përsa i përket páráve, nëntori nuk do të jetë muaji më i mirë, por gjíthsesi frytet e pùnës suaj do t’i mèrrni. Dhe kjo nuk është pak!

GAFORRJA Dëshira juaj për të bërë ndrýshime të vogla, apo të mëdhá në shtëpi, për të kríjuar një ambíent më të ngrohtë e relaksues, mùnd të përballet me kùndèrshtitë e një tjetër anëtari të familjes. Pra mùnd të përballeni me tènsíone, por gjíthsesi do të dini t’i kaloni më së miri.

Nëntori ju ofron situata të favorshme në sferën personale, pasi mùnd të keni më shumë kohë të lirë për veten, të bèni miqësi të reja, mùnd të mèrrni propozíme interesante ose të zhvilloni hobet tuaja. Në përgjíthësi do të jetë një muaj mjaft i këndshëm.

Të mira dhe të këqía ju presín këtë muaj. Ulje dhe ngritje, por me shumë mùndësi situata do të márrë për mirë me pozícionin e favorshëm të Afërditës dhe Jupiterit tek Akrepi. Një kalim i shkëlqyer për dashùrinë, që mùnd t’ju ofrojë momente të sínqerta dhe premtuese.

Gjërat më pak të mira do të lídhen me tènsíonin e brèndshëm, pakënaqësitë në eros, ose situata të tjera që do të jenë kalimtare. Yjet e dinë sesa jeni të ndjèshëm ju të Gaforres, por mùndohuni të trègòheni më të fòrtë.

Ju pret një periudhë productive, madje edhe plòt me fat. Financat do të jenë në plan të parë. Nëse doni të rrisni fitimet, reflektoni me kùjdès, pasi do të jeni të frymëzuar dhe zgjèdhjet tuaja do të jenë mjaft të gjetura.

Tregoni kùjdès ndáj nèrvòzízmit, që mùnd t’ju shtyjë të mbýlleni në vetvete, ose t’ju bëjë mjaft impùlsivë. Këto sjellje nuk do t’ju garantojnë raporte frytdhënëse dhe shumë të qëndrueshme. Mbani sytë hapur! Mund t’ju vijë një propozím i shkëlqyer.

LUANI Energjíkë, plòt grintë dhe komuníkues; përgatituni ta prisni nëntorin me një marsh më shumë! Koha e lirë do ju ofrojë shumë kënaqësi, sidomòs përsa i përket udhëtimeve të shkùrtra, që do ju ndíhmojnë në njohjet e reja.

Ndjenjat do të jenë komplekse, ndoshta për shkák të pròblèmeve në shtëpi ose familje, të lídhùra me shpenzíme ekstra. Gjithsesi këtë muaj, çfarëdo pròblèmi t’ju shfaqet do të árríni t’ia dilni mbánë me sukses!

Ju pret një muaj Nentor  i shkëlqyer, me Afërditën dhe Marsín në anën tuaj. Ndjenjat dhe zemra do të jenë në síntoni. Përfitoni të rregùlloni gjërat që i keni më për zèmèr si dhe për të përjetuar situata mjaft të nxèhta në dhomën e gjumit.

Cilado qofshin qèllimet tuaja, kur Afërdita të kalojë tek Akrepi, do t’i shqyrtoni edhe njëherë disa situata që shkáktohen nga kùndèrshtitë e brèndshme. Nga ana tjetër, grinta juaj ero tíke do të jetë në maksimum përgjatë gjíthë nëntorit. Do të jeni Miss ose Mister sensualiteti!

Mërkùri dhe Saturni tek Shigjetari do të jenë ëngjëjt tuaj mbròjtës, sepse do t’ju bëjnë racionalë, konkretë, të qártë dhe të aftë të reagoni gjíthnjë në mënyrën e dùhur. Nëse Jupiteri, së báshkù me Afërditën tek Akrepi do të vënë në provë financat tuaja, do t’ju dilni mbánë më së miri.

Do të jetë një periudhë mjaft e mirë për t’u hèdhùr në aksion, për të gjetur báshkëpùnëtorë të rinj, ose për të stabilizuar më shumë pozícionin tuaj. Do të jeni mjaft të besueshëm dhe kush pùnon me ju do të mbètet shumë i kënaqur nga mbështètja që i ofroni.

VIR GJËRESHA jeni Vir gjëresha klasíke e organizuar dhe preçize apo jeni një ngátërrestar i madh? Sido që të jeni, Mërkùri tek Shigjetari gjatë muajit nëntor por edhe në dhjetor do të vërë në provë pagabueshmërinë dhe qártësínë tuaj.

Mund të jeni të shpërqendrùar, ndoshta sepse do të mendoni për dashùrinë, ose sepse do të keni shumë mendime në kohë dhe diçka mùnd t’ju shpètojë. Nëntori do të jetë një muaj i veçántë, në disa aspekte me fat dhe magjík për emocionet. Ka káluar kohë që nuk ndiheshít kështu.

Gjatë nëntorit Afërdita kalon tek Akrepi, ku e pret krahëhapur Jupiteri. Nga ky kalim ju të Virgjëreshës do të mbùshèshin plòt besim, vetëvlerësim dhe qetësi. Për këto ju kishít vërtet nèvojë.

Fati që do t’ju shoqërojë në dashùri gjatë këtij muaji lídhèt ngushtë edhe me áktin se do të trègòheni më të hapur dhe më të afërt. Jini pozítivë. Kjo është përgjígja juaj për Saturnin, që i fòrcuar edhe nga Mërkùri, do t’ju kùndèrshtojë.

Nëntori është muaj me fat sepse Afërdita dhe Jupiteri tek Akrepi janë favorizues për financat dhe rastet që mùnd t’ju shfaqen në kárrierë. Bëni kùjdès me detajet; mùnd të hùmbni shánsín të pèrmírësoni situata të cáktuara në sferën ekonomíke ose atë profesionale ngaqë nuk trègòheni të vëmendshëm.

Për t’i evituar trègòni kùjdès për skadencat dhe tákimet, verifíkoni çdo detaj dhe mòs ndërprisni komuníkimin me báshkëpùnëtorët dhe klientët. Do të shihni që kjo situatë do të jetë píkënisja e një faze tjetër, më e kënaqshme për pùnën dhe párátë.

PESHORJA Çfarë muaji elektrizues që ju pret! Do të mbështèteni fùqíshëm nga Marsi tek Peshorja dhe Mërkùri tek Shigjetari, të cilët do ju japin vitalitet, entuzíazèm dhe dëshirë për të pùnuar. Në kohën e lirë do të zbaviteni mjaftueshëm, por edhe në familje gjërat do të ecin mirë. Përfitoni, pasi do të árríni rezùltate të rèndësishme.

Nëse ju kanë mbètur çështje pèzùll përballojini me ármët tuaja më të fòrta gjatë këtij muaji dhe çdo gjë do të zgjídhèt si me mágjí.

Nëntori nis me Afërditën dhe Marsín tek Peshorja. Mund të jetë jetë ky sínjali për një periudhë të rèndësishme në fùshën e ndjenjave, e kárákterizuar nga dëshira për të kthýer faqen, për të pèrmírësuar ose për të realizuar qèllimet që mbáni në zèmèr prèj kohësh.

Ju presín ditë të mbùshura me lájme të reja, me transformime që párá se të shihen nga jashtë do t’i ndjeni nga brènda. Ju do të ndrýshoni e báshkë me ju do të ndrýshojnë situatat që përjètoni. Mund t’ju dùket e çuditshme, por nëse reflektoni do të zbùloni gjëra interesante. Er otizmi do të jetë në plan të parë përgjatë gjíthë muajit.

Me Mërkùrin dhe Saturnin tek Shigjetari, të cilët do t’i keni në anën tuaj, nëntori do të jetë një muaj rezùltativ për ju. Për impenjimin dhe vèndòsmërinë do të mendojë Marsi, që, i pozícionuar tek Peshorja, do t’ju bëjë të fòrtë dhe bindës.

Gjatë këtij muaji mùnd të mèrrni përgjígje pozítive, të hídhni hapa në kárrierë, të zgjeroni kompetencat tuaja, të cáktoheni në një pozícion të ri etj. Do të jetë një periudhë që mùnd t’ju shtojë të ardhùrat. Kini besim dhe shtoni impenjimin tuaj. Do t’ja vlejë.

AKREPI Do të jetë një muaj special për zemrën, për ndjenjat në përgjíthësi dhe raportet në familje. Ndoshta sepse një surprizè ju pret, një lájm i ri mùnd t’ju fálë buzèqeshje ose shumë párá.

Do të jeni më të hapur dhe plòt besim, konkretë dhe të vëmendshëm dhe zemra juaj do të ketë sígùrinë se era këtë herë është në favorin tuaj. Për gjërat e tjera dùhèt të prisni pak, por për ju nuk do të jetë pròblèm.

Afërdita në nëntor kalon tek Akrepi, ku do të presë Jupiterin për të formuar një çift perfekt. Si do të ndíkojë në zemrën tuaj ky pozícionim i planeteve? Me sígùri do ju bëjë të ndiheni mirë; do të jeni plòt besim, pozítivë, të hapur dhe të disponueshëm.

Do të keni dëshirë të shijoni jetën dhe sidomòs të përjètoni dashùrinë që ndjeni. Píkërisht kjo do të bëjë dallimin këtë muaj dhe do ju shtyjë të bèni një hap të rèndësishëm përpárá. Do të lini pas tènsíonet dhe do t’i buzèqeshni të tashmes.

Nëntori do të jetë një muaj i “çuditshëm”. Do të reflektoni mbi projekte që nuk i keni konkretizuar ende, do të bèni análiza të thèlla për ato që doni dhe mënyrën sesi do t’i realizoni. Por do të mendoni edhe për të ardhùrat, pasi ngjárjet që do të ndòdhin do të jenë në favorin tuaj përsa i përket financave.

Momentet e favorshme do t’i kapni në ajër dhe do të árríni të konkretizoni mùndësitë që do të shfaqen. Puna dhe párátë do të jenë të favorizuara këtë muaj.

SHIGJETARI Dinamík dhe shumë të gjallë; me Marsín dhe Mërkùrin në anën tuaj ju pret një muaj interesant në shumë drejtime. Në kohën e lirë do të zbaviteni, sepse do të bèni njohje të reja dhe do të kaloni mbrëmje të bukura, që do t’ju mbèten në mendje.

Do të keni grintën e dùhur për të përballuar me sukses çdo situatë që do të kríjohèt në familje. Mund të bèni edhe një udhëtim të bukur të këndshëm, i cili do t’ju ofrojë pùshimin e kèrkuar për t’u lárguar nga rutina e pèrditshme dhe për t’u kthýer më pas i káríkuar.

Afërdita dhe Marsi tek Peshorja do t’ju favorizojnë në fíllim të muajit. Do të jenë ditë fantastíke, që do t’ju bëjnë të përjètoni emocione të fòrta dhe të sínqerta. Deri në datën 7 gjíthçka do të jetë perfekte dhe romantizmi do t’ju shoqërojë në shumë situata.

Më pas do të jeni më konkretë, të vëmendshëm në komuníkim, dinamíkë dhe të gjallë. Gjithsesi, edhe kështu gjërat do të ecin mbárë! Marsi do të qëndrojë në anën tuaj përgjatë gjíthë nëntorit, prandáj ero tizmi do të jetë në plan të parë.

Një muaj i përkrýer për të kríjuar kontákte të reja që do të jenë të nèvojshme për bizneset tuaja ose për të rritur shánset për kárrierë. Do të jeni të vèndòsur, preçiz dhe të besueshëm, aftësi këto që do të bëjnë që të bini në sy në ambíentin ku pùnoni.

Nëse po kèrkoni pùnë, intervistat mùnd të kenë përfùndim të mirë, përsa i përket páráve trègòhuni të kùjdèsshëm. Nuk do të jetë një muaj i favorshëm. Duhèt të organizoheni mirë dhe ndoshta mùnd t’ju shfaqet ndonjë mùndësi e mirë.

BRICJAPI Do të jeni nèrvòzè në fíllim të muajit. Kjo për shkák të Afërditës dhe Marsit, që mùnd t’ju komplíkojnë jetën, në sferën profesionale dhe atë familjare. Tregohuni të fòrtë, sepse këtë muaj do t’ju mbështesë Jupiteri, që do t’ju shmángë pròblèmet që do të shfaqen rastësisht.

Edhe pse nëntori nuk do të jetë ndër muajt më të mirë, gjíthnjë ka dritë në fùnd të tunelit dhe jus ë shpèjti do ta shihni. Tani për tani mòs u trègòni impùlsivë dhe trègòhuni të kùjdèsshëm. Fundi do të jetë i lumtur!

Afërdita dhe Marsi tek Peshorja do t’ju dhùrojnë një fíllim muaji plòt stuhi dhe kùndèrshti. Zemra juaj do të jetë e ndarë më dýsh; do të jeni të ndarë mes asáj që provoni dhe asáj që do të donit të bènit realisht.

Më pak fjalë, një rrëmujë e madhe. Për fat të mirë, pas 7 ditëve të párá, Afërdita nuk do të jetë më kapriçoze dhe do ju ndíhmojë, ndërsa përgjatë muajit do të báshkòhèt me Jupiterin. Ky pozícionim do ju trègòjë zgjídhjet që dùhèt të ndërmèrrni. Erosi? Nuk do të përjètoni situata të mira në këtë sektor.

Për profesionin mùnd të jetë një muaj impenjativ, sidomòs përsa i përket tènsíoneve të shkáktuara nga Marsi tek Peshorja përgjatë gjíthë nëntorit. Për shkák të këtij pozícionimi dùhèt të trègòheni të kùjdèsshëm, të mòs i përgjígjèni provokimeve dhe të rrini përherë gati.

Në anën tuaj do të jetë Jupiteri, që së báshkù me Afërditën tek Akrepi, pas javës së parë mùnd t’ju sjellë shumë fat, diçka që do të ndrýshojë tërësisht situatën në favorin tuaj, sidomòs përsa i përket financave. Së shpèjti gjërat do të pèrmírësohen.

UJORI Nëse doni të njihni miq të rinj apo të shijoni kohën e lirë deri në fùnd ky është muaji i përkrýer për të realizuar qèllimet tuaja! Mërkùri dhe Marsi do t’i bëjnë të përkrýera mbrëmjet tuaja, do të jeni plòt energjí dhe dëshirë për të’u argëtuar.

Nëntori do të jetë një muaj me ùlje ngritje në familje, me momente plòt intensitet dhe te tjera ku do t’ju dùhèt të rishíkoni kèrkesat tuaja. Udhëtime apo shëtitje? Do t’i realizoni sidomòs në fùnd të muajit. Tregoni kùjdès me shtëpinë dhe ndáj të papríturave.

Afërdita dhe Marsi tek Peshorja do t’ju favorizojnë në fíllim të muajit. Ky konfigurim mùnd të konkretizojë një márrëdhënie dashurore që kèrkonit prèj kohësh. Në çdo rast mòs hùmbisni mùndësínë për të provuar eksperiencat e fòrta, gjatë të cilave ndjenjat dhe zemra do të jenë në sínkron të plòtë.

Pas javës së parë, Afërdita nuk do të jetë më në anën tuaj dhe mùnd të shfaqni kùndèrshti e pasígùri. E rotizmi do të jetë shumë mirë, por emocionet nuk do të jenë të qëndrueshme, ndoshta për sepse partneri juaj mùnd të jetë i shpërqendrùar.

Do ta nisni muajin me paqártësi, por me grintën që ju kárákterizon do t’ia dilni mbánë situatave të ndrýshme. Përgjatë muajit, Mërkùri dhe Saturni tek Shigjetari mùnd t’ju ofrojnë të reja interesante.

Nëse po kèrkoni pùnë, mùnd të gjèni përgjatë nëntorit. Píka juaj e dòbèt? Për shkák të Afërditës dhe Jupiterit tek Akrepi do të jenë párátë. Do të doni më shumë, por të ardhùrat tani për tani nuk do të ndrýshojnë. Në këmbim mùnd të fòrconi pozítat tuaja në pùnë!

PESHQIT Do të jetë një muaj interesant por dùhèt të trègòheni të kùjdèsshëm me përqendrimin. Ky muaj do të jetë plòt impenjime dhe jo gjíthnjë do të árríni të kujtoni se çfarë dùhèt të bèni. Shënoni çdo gjë në axhendë, që të mòs hárroni asgjë. Në familje díkush do të trègòjë gishtin drejt jush.

Gjithsesi, nëntori do të ketë edhe gjëra të mira. Ndjenjat, emocionet dhe pak fat do t’ju kthejnë buzèqeshjen në këtë kohë plòt shqètësime. Do të shihni që situata do të jetë në favorin tuaj dhe shumë gjëra do të rregùllohen.

Nuk do të jetë një muaj ideal për të dialoguer. Do të jetë një muaj perfekt për të dashurùar pa limite, sepse të dashurosh do të thotë të mòs kesh kufinj. Me Afërditën dhe Jupiterin tek Akrepi, fùqía e emocioneve që do të provoni mùnd të bëjë ndonjë mágjí.

Do të ktheni në favorin tuaj një situatë që mendonit se e kishít hùmbur. Do të ndizni pasione që mendonit se ishin shuar. Dhe shumë të tjera si këto… Me pak fjalë, gjërat më të mira do t’i árríni në një sektor që e keni shumë për zèmèr.

Nuk do të jetë një periudhë e lehtë. Për shkák të impenjimeve dhe stresit, mùnd të trègòheni të pavëmendshëm dhe të bèni ndonjë gafë, një gábím ose të hárroni diçka që do t’ju bëjë me dhímbje koke. Tregoni kùjdès dhe gjíthçka do të shkòjë mirë.

Kokën do të ketë plòt mendime, por dùhèt të reagoni dhe të jeni pozítivë. Jupiteri do t’ju mbròjë edhe pse Mërkùri dhe Saturni do t’ju shkáktojnë turbùllira dhe së shpèjti situata do të ndrýshojë për mirë. Jini të durueshëm dhe mòs u shpërqendroni.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments