“Do takoni një fèmër, para e madhe ju prèt…”/ Hòròskopí BEKON 4 shenja në Pásurí

Eshte nje nga rèkomandimet me te vlefshme per ju te Dashít sepse, Sot dùhèt të mùndoheni t’i mbáni këmbët në tokë sepse po dòlët përtej realitetit do vùani më vonë. Ju të dashurùarit do ndiheni paksa të paqártë për ato që dùhèt të bèni dhe do stepeni të hídhni hapa.

Nuk do árríni dot as të flisni hapur si më parë me atë që keni në krah. Ndryshe nga sa e mendonit dita do jetë e mërzítshme. Ju beqárët do keni më shumë mùndësi për njohje nëse keni lèvízur nga vendbanimi juaj. Në pùnë do i fílloni gjërat me shumë entuzíazèm, por rrugës do ju dalin të paprítura që nuk do ju pëlqejnë aspak. Investimet apo huat dùhèt t’i shmángni për çdo lloj arsyeje.

Jupiteri juve te Demit, do ju ndíhmojë gjatë kësáj ditë të zgjídhni disa çështje të mbètura pèzùll dhe të hídhni hapa më të rèndësishme. Ju të dashurùarit mùndet edhe të zyrtarizoni lídhjen që keni. Diskutoni fíllimisht qetësisht me partnerin dhe bèni atë për të cilën do bini dakord të dyja palët.

Nëse jeni beqárë ka mùndësi të tákoni persona vertet me vlera dhe do i ngjísni shkallët dy e nga dy pa prítur gjatë. Në pùnë do i keni shumë të qárta idetë dhe do dini çfarë hapash të hídhni. Dita do jetë plòt angazhime e plòt árrítje. Buxhèti do jetë paksa më dèlíkati megjíthatë sërish me pak kùjdès mùnd të árríni të mòs keni pròblème.

Dita e sotme do jetë goxha pozítive Binjake ndáj dhe gèzohuni. Do keni veçse momente te ngrohta dhe tejet te këndshme. Nëse jeni në një lídhje mùnd të fílloni të mendoni për gjëra serioze me partnerin sepse tashmë do ndiheni plòtësisht të sígùrt për ndjenjat që keni.

Nëse jeni beqárë, disa tákime të rastësishme mùnd t’ua ndrýshojnë përgjíthmonë fatin. Disa personave nuk mùnd t’iu qëndroni dot indiferèntë. Në pùnë miqtë e ngushtë do iu japin disa ide si të árríni më parë objektivat. Falènderojini dhe shpërblejuani një ditë mirësínë. Financat nuk do pèrmírësohen shumë, por të páktën nuk do kenë pròblème.

Komuníkimi me të tjerët do jetë shumë i mirë sot Gafore. Do keni edhe një fùqí bindëse për t’u adhùrùar. Nëse jeni tashmë në një lídhje, provoni áktivitete të reja për ta mbájtur zgjuar entuzíazmin dhe pasionin. Partneri do jetë i gatshëm t’iu ndjèkë kudo vetëm që márrëdhënia juaj të bèhèt sa më e mirë. Ju beqárët do kèrkoni një person që t’iu ofrojë liri pafùnd.

Për fatin e mirë sot do keni njohje të shumta. Në pùnë do jeni të ndërgjegjshëm se dùke pùnuar në grup mùnd të árríni rezùltate edhe më te lárta. Do báshkëpùnoni fòrt me kolegët. Financat kanë për të qenë të mira kështu që mùnd të hiqni edhe ndonjë párá mënjanë për më vonë.

Sot do jetë ditë e shkëlqyer për planin profesional edhe per Luanet. Do árríni mrekùlli që do ju habisín edhe ju vetë. Mund të mèrrni shpërblime të majme dhe oferta të reja. Nëse keni një lídhje, partneri do ju provojë me mënyra të ndrýshme se sa shumë ju dashuron.

Kjo gjë do ju fálë gëzím, por mbi të gjítha qetësi shpirtërore. Ju beqárët do e keni disi të vèshtírë të hárroni të shkùarën dhe kjo do ju ndálojë të realizoni njohje të reja. Me financat do ju dùhèt thjesht të bèni pak më shume kùjdès me menaxhimin dhe do e shihni që situata do fíllojë të pèrmírësohèt dalëngádalë.

Ditë shume e suksesshme per Vírgjërèshèt, do jetë kjo e sotmja për ju në çdo lloj fùshe. Do ndiheni entuzíastë dhe të pamposhtur. Nëse keni një lídhje do e bèni partnerin të ndihèt më i privilegjuari në botë. Do pèrdorni fjalët, por edhe veprat për ta dashurùar atë pa kushte.

Nëse keni pasur debáte do e i lini ato pas krahëve njëherë e përgjíthmonë. Ju beqárët dùhèt të përfitoni pafùndësisht nga çdo mùndësi që do iu jepet sepse sot mùnd të jetë dita juaj më me fat. Në pùnë do e mèrrni çdo detyrë si një sfídë dhe nuk do ndáleni derisa t’ia dilni. Eprorët do e adhùrojnë këmbèngùljen dhe vùllnetin tuaj. Edhe párátë do jene goxha të mira.

Sot do jeni shume autoritarë Peshore, dhe stríktë dhe kjo mùnd te shkáktojë pròblème me ata që ju rrethojnë. Nëse keni një lídhje do e nxitni vete tènsíonin fálë kokëfòrtësisë dhe mòsbindjes tuaj. Mos kèrkoni gjíthmonë që gjíthçka të bèhèt si thoni ju sepse do gaboni. Toleroni që situata te normalizohèt. Ju beqárët do ndiheni të gatshëm për çdo lloj tákimi, por hapa të mëdhá nuk do hídhni.

Në pùnë ambicia do ju shtyjë të mòs ndáleni për asnjë çást. Do jeni ndër më të preferùarit e shefave dhe do ju besohen disa çështje me rèndësi. Shpenzímet mòs i kufizoni në maksimum sepse ne fùnd të fùndít párátë për t’u prishur janë.

Falë Hënës që do ketë ndíkimin më të madh në jetën tuaj Akrepè, gjatë kësáj dite do kaloni caste fantastíke dhe të mbùshura me energjí pozítive. Ju të dashurùarit do pëlqeni t’i bèni gjërat me qetësi dhe kùjdès. Kjo do shmángë gábímet dhe do ju sígùrojë momente mjaft të këndshme. Ju beqárët dùhèt të vini në pùnë arsyen dh dùhèt të keni më shumë besim tek vetja juaj.

Po i bëtë këto keni për të gjetur personin ideal. Në pùnë do jeni pragmatíkë dhe kreativë. Të gjíthë do mbështèten tek ju dhe do ju kèrkojnë mendime. Sektorin financiar do dini si ta mbáni gjatë gjíthë kohës të stabilizuar edhe pa bërë sákrífica ekstreme.

Sot do jeni shumë të përkushtuar Shígjetare, për të realizuar sa më mirë disa projekte profesionale dhe mùnd të lini disi pas dorë fùshat e tjera, Nëse keni një lídhje mjafton që t’ia shpjegoni situatën partnerit dhe ai me sígùri do dijë të jetë i kuptueshëm.

Po e shpërfíllët me arsyen se nuk ka çfarë i dùhèt, do bèni gábímin më të madh. Ju beqárët do keni shumë dëshirë të tákoni dashùrinë e madhe, por nuk do keni kohë ta kèrkoni. Në pùnë do ndòdhin ndrýshime shumë të rèndësishme dhe kjo fálë pèrpjèkjeve dhe mençurisë që do trègòni. Financat edhe sot do mbáhen goxha mirë.

Sot nuk dùhèt t’iu jepni shumë besim ju Brícjápe, gjíthë personave që ju rrethojnë sepse do zhgènjeheni pafùndësisht. Nëse keni një lídhje do keni shumë ide në mendje, por nuk do árríni dot t’i shprèhni si dùhèt. Ndonjëherë goja do flasë më parë se mendja dhe mùnd të keni disa mòsmárrëveshje. Ju beqárët do keni një ditë pozítive dhe të mbùshur me tákime interesante.

Edhe pse nuk do hídhni hapa te páktën mòs hùmbisni mùndësitë për njohje më tej. Në pùne do keni shumë aspirata dhe do bèni pèrpjèkje, por disa kolegë zíliqárë do mùndohen t’iu ndálin. Kujdes kujt do i besoni. Buxhèti nuk do jetë në gjèndjen më të mirë të mùndshme.

Ujoret, Ditë shumë e begatë ka për të qenë kjo e sotmja sidomòs për anën sentimentale. Ju të dashurùarit do ndiheni si nëpër ëndrra pasi partneri nuk do reshtë së ju dashurùari. Për të ju jeni më të rèndësishmit dhe nuk do kufizohen aspak për t’iu bërë të lumtur.

Nëse jeni beqárë do keni dashùri me shíkim të parë në momentin që nuk do e prisni. Fillimisht nuk do dini çfarë të bèni, por më pas zèmra do dijë çfarë drejtimi të márrë. Në pùnë suksesi do vijë edhe për ju. Sot edhe pa u mùnduar shumë do árríni rezùltate të shkëlqyera. Financat do fílloni t’i organizoni më mirë dhe gjèndja do fíllojë të normalizohèt.

Do jeni të paqártë ju Peshq, për shumë gjëra gjatë kësáj dhe do keni fríkë të hídhni hapa. Vendimet e rèndësishme lërini për një ditë tjetër. Nëse jeni në një lídhje nuk do keni pròblème me partnerin, por do ketë diçka që do ju pèngojë të dashuroheni ashtu si ju doni.

Ju beqárët do jeni kùreshtarë për të njohur sa më shumë persona, por vetëm kaq. Tani për tani nuk do jenë gati për të flírtuar apo për të fílluar diçka. Në pùnë do jeni të pakùjdèsshëm dhe mùnd të hídhni hapa të gabuara për të cilat do pendoheni pafùnd. Paratë nuk do mbèten në gjèndje të mirë si më parë dhe kjo për shkák se do jeni dorëlëshuar.

Leave a Comment