Saturday, June 3, 2023
HomeGenelBehuni gati, ora 20:00 tju gjeje shtepine gati, ngjarja e madhe qe...

Behuni gati, ora 20:00 tju gjeje shtepine gati, ngjarja e madhe qe do ndodhe sot

Si e páráshíkojnë yjet këtë javë? Lexojeni dhe rrokni çdo ditë e çdo orë të sáj, me të mirat dhe të këqíjat sepse është koha juaj dhe është dhùrata më e çmuar që keni.

Dashi Dashuria: Dëgjo me kùjdès atë që do ndërsa të ndíhmon të kuptosh vlerën e të ndáluarit në momentin e dùhur, por pa hùmbur bukùrinë dhe optimizmin që ju nèvojitet për të shijuar më mirë çdo raport.

Puna dhe kárriera: Provoni të jètoni më mirë raportë me kolegët dùke i lënë ata të zgjèdhin, sepse në këtë moment dùket si mùndësia më e mirë. Pranoni një javë jo prèj lideri.

E veçánta e javës: Të enjten ti dhe energjítë e tua mùnd të jeni nën prèsionin e impenjimeve. Mos e ekzagjeroni me axhendèn.

Demi Dashuria: Përfitoni nga miqësia e Marsit për të fituar më shumë besim, për të kèrkuar më shumë dhe më të mirën nga njeriu që doni, sepse tani mùndeni. Ndërkohë Venusi do t?ju ndíhmojë të víheni re, t?i jètoni gjërat në një mënyrë interesante, logjíke e simpatíke.

Puna dhe kárriera: Do të dini t?i mposhtni dembelosjet e vogla dùke treguar vëmendje në gjëra të vogla e të veçánta në zyrë. Diçka që do të bëjë të vlerësoheni nga të tjerët.

E veçánta e javës: Të shtunën do të keni të bèni me njerëz të hapur ndáj një dialogu. Ju kujtohèt ç?dùhèt të thoni?

Binjakët Dashuria: Tani jeni më të lirë të trègòni atë që ndjeni, provoni dhe jeni më të gatshëm të flisni për ndjenjat tuaja. Dhe do ta bèni me pasion të madh dhe shumë energjí në ditët e ardhshme, dùke përfituar nga një fòrcë e re që ju shtýn përpárá.

Puna dhe kárriera: Nuk do të jetë e vèshtírë të lèvízni dhe të integroheni në zyrë. Duket se në pùnë tani ka një energjí të re e fluide, që ju lehtëson komuníkimin dhe shkëmbimet. Të shtunën mùnd të ndiheni pak të lòdhùr.

E veçánta e javës: të enjten Venusi do ta bëjë partnerin tuaj shumë të ndjèshëm dhe të dhënë pas dashùrisë. Përfitoni për të jetuar diçka vërtet hot.

Gaforrja Dashuria: Nuk do të jetë e thjeshtë të kuptosh se çpret partneri yt ng atu dhe e tashmja. Mùnd të jetosh situata dhe sjellje të ëmbla deri në gjysmë të javës dùke hèqur dorë nga detyrimet dhe premtimet që keni dhënë. Nuk është fáji juaj.

Puna dhe kárriera: Mërkùri të sugjeron disa mënyra për të pèrmírësuar sjelljet në zyrë, me pùnën dhe kolegët. Lëvízni në mënyrë gjíthmonë të qártë dhe natyrale, dùke evituar çdo kompleks.

E veçánta e javës: Të mërkurën partneri juaj nuk do të dijë të vlerësojë cilësitë dhe disponibilitetin tuaj. Por nuk do të ndiheni kèq për këtë.

Luani Dashuria: Bëni kùjdès të mërkurën dhe të enjten, sepse mùnd të kaloni në një situatë  ideale e intensive në një situatë më pak të këndshme dhe hármoníke. Keni nèvojë të riperceptoni optimizmin dhe një energjí të re.

Puna dhe kárriera: Situata në zyrë dùket se dùhèt ndrýshuar me shpèjtësi. Do t?ju detyrojë t?u përshtateni shumë situatave të cilat do të pèrmírësohen të mërkurën dhe të enjten, por nuk do të jenë shumë të thjeshta të premten.

E veçánta e javës: Në mes të javës vèndòs të bësh diçka të dobishme, për mirëqenien tënde fizíke. Do të mjaftonin disa gjeste të vogla të çmuara.

Vírgjëresha Dashuria: E nisni javën e re nën shoqërinë e Mërkùrit, planeti që ju ngjan më tepër dhe ju dhùron energjí, pasion dhe dëshirë për të bërë diçka të re. Do të ketë shumë entuzíazèm në márrëdhënien tuaj.

Puna dhe kárriera: Keni mùndësínë të ushtroni kòntròll  të mirë për disa çështje práktíke dhe profesionale, diçka që ju bèn të ndiheni më të qetë dhe t?ju mbájë të sígùrt nga pròblèmet dhe komplíkimet.

E veçánta e javës: Të shtunën, fálë Marsit fùqía juaj do të jetë në maksimum. Është një mùndësi e mirë për të ndërmárrë diçka që kèrkon qëndrueshmëri dhe vèndòsmëri.

Peshorja Dashuria: Jupiteri do t?u japë gjíthë optimizmin dhe besníkërinë që ju dùhèt për të ecur ppërpárá dhe për të mbròjtur ëndrrat dhe dëshirat tuaja. Shkurt, dùket se ka ardhùr koha që të trègòni më shumë guxim, të përjètoni çdo mùndësi dhe të ndiheni më mirë me veten dhe parnterin.

Puna dhe kárriera: Falë báshkëpùnimit të planetëve, dùket se java juaj profesionale do të shkòjë qetë dhe pa pròblème. Me pak fjalë, yjet nuk shohin asnjë pèngesë apo pròblèm në rrugën tuaj.

E veçánta e javës: Idili juaj me Jupiterin do t?ju prèkë të premten, kur çdo gjë t?ju dùket më e thjeshtë dhe e pranueshme. Bëni kùjdès të mòs njollosni bukùrinë.

Akrepi Dashuria: Ndjenjat dhe pasionet janë gjíthmonë e më tepër një sfídë personale, një bast që dùhèt ta fitoni dhe dùhèt të përballeni me veten. Mos i ínjòroni këto çështje të zèmrës. Yjet do t?ju japin një dorë për të provuar diçka speciale.

Puna dhe kárriera: Do t?ju dùhèt të menaxhoni díkë i cili paprítur, dùket se dëshiron të ketë një peshë më të madhe në ambíentin e zyrës. Lërèni  të bëjë atë që i pëlqen, vetëm bëjeni të kuptojë nëse ajo që po kèrkon ju shërben dhe ju intereson apo jo.

E veçánta e javës:  Në fùndjavë do t?i ngjani një shatërvani idesh dhe iniciativash. Diçka që të vèndòsni ta bèni me ose pa ndíhmën e díkujt.

Shigjetari Dashuria: Më në fùnd do të fílloni të mendoni. Pas një Jupiteri i cili iu ka ríkthýer në rrugën e dùhur (dhe një Saturni që ju lë zgjèdhje të ri), miqësia me Venusín dùket se ju sugjeron lèvízjet më të mira për të bërë më interesant raportin me zèmrën.

Puna dhe kárriera: Mërkùri ju premton një ríkthim jo shumë të vèshtírë dhe sfídues dhe shpesh do t?ju dùhèt të prisni zhvillimet. Diçka që do t?ju japë gjíthë kohën që ju dùhèt për t?u ambíentuar dhe për të mòs u prèkur nga strèsi.

E veçánta e javës: Të díelën partneri juaj do të jetë energjík dhe i parezístueshëm. Lërèni të jetë shtu, është vetëm në kèrkim të vëmendjes.

Bricjapi Dashuria: Duhèt të trègòni shumë ëmbëlsi dhe vëmendje për atë që doni. Do të gjèni një ekuilibër të ri në zèmèr me të cilin do të ndiheni shumë rehat.

Puna dhe kárriera: Venusi do të vèndòsë në vend raportin tuaj me impenjimet dhe profesionin, píkërisht në vigjílje të javës. Kështu, çdo gjë do të bèhèt me qetësi dhe pa shumë lòdhje.

E veçánta e javës: Anùloni çdo plan që ka lídhje me udhëtimet ose një áktivitet të ri. Nuk është koha më e mirë për ta bërë këtë.

Ujori Dashuria: Keni ndërprèr vèndòsjen e tepër të logjíkës dhe fjalëve në márrëdhënien tuaj. Dhe tani yjet po ju ndíhmojnë të trègòni pjesën tuaj më të mirë, atë që jètoni me zèmèr e qèllime të mira.

Puna dhe kárriera: Definitivisht yjet e javës besojnë se shenja juaj do të përqëndrohèt  në jetën private dhe do të jetë lárg asáj profesionale. Me pak fjalë do të investoni minimumin e nèvojshëm për íntímitetin tuaj.

E veçánta e javës: Kujdes të enjten, sepse një detaj apo një situatë e pakëndshme mùnd të shkáktonte pròblème mes jush dhe partnerit.

Peshqít Dashuria: Me 3 planetë që keni në opozítë, është e vèshtírë të prisni një javë të qetë. Sepse Dielli dhe Marsi do të vënë në dýshim kapacitetet tuaja për t?i jetuar në mënyrën e dùhur pasionet dhe energjínë. Përdorni vetëm ëmbëlsínë.

Puna dhe kárriera: Tani që disa situata dùket të jenë riparùar, dùhèt më shumë impenjim dhe përqëndrim. Ndërkohë Mërkùri trègòn për kolegë të fòrtë të cilët janë gati të konkurrojnë me ju. Asnjëherë mòs e ùlni vigjílencën.

E veçánta e javës: Të shtunën do të dùhèt të mèrrèni me një partner veçánërisht të vèndòsur dhe pasionant. Koha për të vèndòsur elementin tuaj më hot në lojë.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments